Renual Clio 1.9 D , rocznik 93!!

Renual Clio 1.9 D , rocznik 93!!

12 Maj 2010, 22:44

Witam
Pisałem już o tym problemie w podobnym temacie ( tamten temat do zamknięcia )
A mianowicie
Pisałem ze mi ubywa płynu w chłodnicy tzn w zbiorniczku z płynem początkowo dużo później mniej ... ktoś z was napisał ze uszczelka pęknięta itd ale nie ubywało oleju ani olej się nie dostawał do układu chłodzenia tzn w zbiorniczku go nie było ... zaryzykowałem i jeździłem dalej ( nie mowie że nie jest pęknięta może mam farta tylko ? ) i miałem jechać do mechanika ale patrze po 2 dniach jazdy i ubyło może 2 -3 mm ze zbiorniczka i myślę co jest grane ... ( jeżdżę przeważnie tylko w weekend bo w tyg jestem w innym mieście i nie biorę tam auta ) zawsze starałem się mieć ilość płynu w zbiorniczku ok kreski MAX i ok ( jak kolega radził sprawdziłem czy gdzieś nie ucieka płyn przez jakiegoś węża ale się nie dopatrzyłem) i ostatnio zauważyłem ze mi chyba ucieka przez korek w zbiorniczku bo się gotuje i paruje ( w sensie delikatnie gotuje bo leci mały dymek biały, bo wiem jak wygląda zagotować auto bo rok temu mi się to zdarzyło i były dymy bardzo duże ) i mam pytanie czym to może być spowodowane ? może tym że jest jakiś "zator" w układzie chłodzenia ? bo ogólnie używam płynu petrygo ( tego z orlenu ) ale raz dolałem domieszki ( było napisane ze mieszalne z innymi płynami ) dyngel czy jakoś tak a ostatnio jakiegoś taniego płynu ( w żółtej butelce ) i wtedy opisałem ze mi szybko ucieka płyn tzn znika a jak później dolałem tego petrygo to jakby wolnej ubywało. Ale jak wspomniałem zagotowało mi lekko i parowało przez korek w zbiorniczku. Mam pytanie co może być tego powodem ze tak sie dzieje ? termostat czy może ze użyłem jakieś zlej domieszki się jakiś zator zrobił i dlatego mi odbija płyn do zbiorniczka ( bo miałem na kresce max a jak gotowało to woda podchodziła pod sam kurek ) czy coś innego to spowodowało ?
Przyznam sie , nie znam sie na tym ale to ze uszczelka jest pęknięta to chyba mało prawdopodobnie albo już nie wiem co . Licze na wasza pomoc
Pozdrawiam
nunek87
Nowicjusz

Miejscowość: Nowy Sacz

Re: Renual Clio 1.9 D , rocznik 93!!

13 Maj 2010, 06:19

Pewnie ze temat do wyrzucenia bo nikt ci oka emailem nie przesle i nie zobaczy co sie dzieje w twoim aucie A teraz powaznie W twoim przypadku mozliwe ze jest zapowietrzony uklad i termostat nie dziala prawidlowo a profilaktycznie wymienil bym termostat i tyle
Odkodowanie radii samoch email:stanislawgoclon@o2.pl tel 509674475 GG 6005324
elektron1234
Aktywny

Miejscowość: Rzeszow

13 Maj 2010, 10:29

termostat jest dobry bo rozgrzałem auto i przepuszcza do chłodnicy tzn chłodnica jest ciepła i te węże do niej też. A jak by się zapowietrzył układ to chłodnica była by zimna ?
nunek87
Nowicjusz

13 Maj 2010, 10:40

zmierz kompresje na cylindrach to dopiero wtedy wykluczysz uszczelke lub głowice, są też środki do sprawdzania zawartości spalin w układzie chłodzenia
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

13 Maj 2010, 11:36

a jak można zmierzyć kompresje na cylindrach ?
nunek87
Nowicjusz

13 Maj 2010, 12:46

odłączasz dopływ paliwa, wykręcasz świece żarowe (bądź wtryski), wkręcasz manometr i mierzysz ciśnienie kręcąc rozrusznikiem,
na sąsiednich cylindrach nie powinno być wiekszej różnicy niż 0,5 a najwyższy wynik od najniższego nie powinien być różny o 1

:wink:
jedź do mechanika :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość
    Niemiecki automobilklub ADAC, spośród 52 samochodów, wybrał Audi A3 zwycięzcą kategorii "jakość" tegorocznej edycji nagrody "Gelber Engel". Wyniki konkursu opierają się na sporządzanej przez ADAC statystyce ...
    [E] Audi A6 C6 3,2 FSI / BMW 530i e61 / Mercedes E 320 s211 [E] Audi A6 C6 3,2 FSI / BMW 530i e61 / Mercedes E 320 s211
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kombi segmentu E - silnik benzynowy o mocy ok. 230KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A6 C6 3,2 FSI - 255KM - BMW ...

• Re: Renual Clio 1.9 D , rocznik 93!!

13 Maj 2010, 17:00

zauważyłem jedna rzecz pojechałem na zakupy w sumie ok 4 km ( po 2 w każda ) i wróciłem otwieram maskę dotykam silnika i jest cholernie gorący ale chłodnica normalnie działa i czym może być to spowodowane że sie tak szybko grzeje (czy ma się tak szybko grzać ? )

p.s a jakby to była uszczelka pod głowica to jaki jest tak mniej więcej koszt wymiany ?
    nunek87
    Nowicjusz

13 Maj 2010, 21:27

Moze wyciąg narazie termostat i pojezdzij bez bedziesz pewny na 100%ze uklad chlodzenia dziala ok
    Odkodowanie radii samoch email:stanislawgoclon@o2.pl tel 509674475 GG 6005324
    elektron1234
    Aktywny

Miejscowość: Rzeszow

13 Maj 2010, 22:38

a jak układ będzie działał to co może być przyczyna tego ze się tak dzieje? ta nieszczęsna uszczelka ?
    nunek87
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI