Rezonator a lpg

Rezonator a lpg

27 Sty 2016, 17:16

Witam, mam takie pytanie odnośnie rezonatora jakie ma działanie ? u mnie w nissanie go nie ma jest krótka rura w dolocie i jest w niej taka plastikowa wkładka ostatnio na gazie mi strzelił i wydmuchało to pokleiłem ale dziś zakupiłem cały dolot tzn rurę z rezonatorem mogę ją założyć gdy mam lpg ?
Pacio3060
Początkujący

Prawo jazdy od: 03 03 1997
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: Nissan Primera P11
Silnik: 1,6 90 km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

Re: Rezonator a lpg

22 Kwi 2016, 15:33

Rezonator inaczej np. tłumik szmerów dolotu to nic innego jak miejsce miejsce w układzie dolotowym które ma niwelować odpicia fali zasysanego powietrza. Generalnie rezonans taki jest potrzebny do wygody jazdy przy obrotach niskich i średnich. Z tego co wiem taki rezonator wycisza też częściowo dolot.

Czasem zdarza się że jest właśnie zaślepiany przez gazowników żeby nie zbierała się w nim cofająca mieszanka paliwowo powietrzna która może doprowadzić do wystrzału. Rezonator może mieć postać wkładki lub przegrody w dolocie albo lub po prostu jest jedną całością razem dolotem.

W twoim przypadku miałeś oryginalnie taki rezonator i kupiłeś taki sam więc myślę że możesz założyć pod warunkiem że instalacja LPG jest sprawna i odpowiednio wyregulowana.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3298
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...
    Luxury Sedans, Midsized - Audi A6 Luxury Sedans, Midsized - Audi A6
    Czasopismo "Consumer Reports" ogłosiło Audi A6 najlepszym samochodem w kategorii luksusowych sedanów średniej wielkości - "Luxury Sedans, Midsized". Redakcja magazynu oceniała właściwości jezdne, jakość wnętrza, zużycie ...

•  
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Toyota Sequoia TRD Sport, wnętrze
      Mamut, trajka, tył
      Aerografia McQueen na kabinie Scania