Rodzinne auto około 15k, prośba o ocenę peugeuta 407

Rodzinne auto około 15k, prośba o ocenę peugeuta 407

09 Wrz 2017, 14:05

Cześć,

przymierzam się do kupna samochodu w cenie około 15k (raczej do 15, ale jestem w stanie coś dodać). Samochód ma być do zastosowania rodzinnego (dziecko w drodze :) ) więc myślę o kombi lub sedanie. Trochę jazdy po mieście (ok. 20-30km dziennie, w tym trochę korków), ale też ok. dwa razy w miesiącu podróż poza miastem (200-400 km) i okazyjnie jakaś dalsza podróż w góry czy nad morze. Ekonomia jeśli chodzi o spalanie nie jest dla mnie kluczowa, bardziej zależy mi na tym, żeby nie bawić się w żadnych mechaników i żeby na aucie można było polegać. Auto idealnie jakby jeszcze pojezdziło jakiś czas np. kolejne 50-70k km

Trochę się naoglądałem i naczytałem i póki co zastanawiam się nad tym autem
[link wygasł]
byłem obejrzeć, wygląda ładnie po środku nie doszukałem się większych wad wskazujących na dużo większe niż deklarowane zużycie. Z zewnątrz jest jedno małe wgniecenie i kilka zadrapań, ale ogólnie ok. Jazda jak dla mnie pozytywnie choć ekspertem nie jestem, żadnych dziwnych dzwięków się nie dosłyszałem. Komfort jazdy też ok (testowane na wszystkich 6 biegach).

Pytanie jak waszym zdaniem ten samochód wygląda za tą cenę? Na co zwrócić uwagę? Poczytałem i znalazłem raczej pozytywne opinie o tej serii. Wiem, że silniki diesla w tych peugotach budzą wątpliwości, ale podobno wersja 2.0 jest najlepsza z tych diesli.

Ewentualnie możecie polecić coś innego? Interesują mnie oferty z Poznania lub z okolic (tak do 50km)
rafi94
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Rodzinne auto około 15k, prośba o ocenę peugeuta 407

09 Wrz 2017, 15:08

Ten Peugeot wygląda ok, ale:
1. Chcesz auto rodzinne, a 407 w wersji sedan na pewno nim nie jest - mały bagażnik i mała ilość miejsca na tylnej kanapie - niektóre kompakty w wersji kombi będą bardziej przestronne.
2. Spalanie nie jest dla Ciebie tak istotne, a wybierasz diesla - chyba nie jest to najlepszy wybór do miasta.
3. Koszty eksploatacji diesla w mieście będą wysokie. Pytanie co do tej pory było robione w aucie. Jeśli przebieg jest prawdziwy (w co mimo wszystko wątpię) i zrobiony głównie w mieście to w najbliższym czasie może się skończyć sprzęgło (z dwumasą), regeneracji może wymagać turbosprężarka, wtryski, nie wiadomo co z EGR.

Podsumowując gdybyś zamierzał robić 30-40 tys./km na rok głównie w trasie to takiego dieselka można polecić. W tym wypadku raczej odradzam.
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

12 Wrz 2017, 12:49

Cześć,

dzięki za odpowiedź! ;) Odrzuciłem ten samochód i jednak będę szukał tylko kombi najlepiej benzynowego.
A co sądzicie o tym [link wygasł] ?
Czy cena nie wygląda na zbyt niską na Passata z 2007 nawet mimo dużego przebiegu? Jak sprawuje się ten silnik?

Ewentualnie znalazłem jeszcze coś takiego
[link wygasł]
rafi94
Obserwowany

Auto: Nie mam

12 Wrz 2017, 13:15

Toyota wyglada uczciwie i ok moim zdaniem :ok:
Faber
Aktywny

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 18 03 2010
Auto: Mazda 6 / Laguna II
Silnik: 2.0 / 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG

12 Wrz 2017, 14:20

Toyota niczego sobie, natomiast na auto rodzinne wolałbym Corolle Verso.
Ludwa10
Aktywny
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Fiat Punto, Seat Toledo II
Silnik: 1.9 TDI 110km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Badanie techniczne pojazdu będzie dłuższe i bardziej restrykcyjne Badanie techniczne pojazdu będzie dłuższe i bardziej restrykcyjne
    Diagności mówią o rewolucji, kierowcy o utrudnieniach. Jak będzie naprawdę? Do sejmu trafiła nowelizacja ustawy w której wprowadzone zmiany zaostrzają przeprowadzane badania na stacjach kontroli pojazdów. ...
    Włącz kierunkowskaz przed wyprzedzaniem lub skrętem Włącz kierunkowskaz przed wyprzedzaniem lub skrętem
    Według "Europejskiego barometru odpowiedzialnej jazdy 2015", aż 44% polskich kierowców zapomina włączyć kierunkowskaz przed wyprzedzaniem lub skrętem. Tymczasem to niezbędny element bezpiecznej jazdy, dzięki któremu ...

•