Rodzinne kombi lub suv.

Rodzinne kombi lub suv.

08 Lut 2017, 17:17

Cześć.

Powoli zaczynam dojrzewać do zmiany swojego samochodu, jakim jest Seat Toledo 1.9 Tdi (110KM) z 2000r. Jest to mój pierwszy i jak na razie jedyny samochód. Mam go już od 9 lat i zaczynają mu dolegać choroby wieku dojrzałego :roll: Samochód generalnie jest świetny, praktycznie niezawodny i wygodny ale doszliśmy razem z żoną do przeświadczenia, że chcemy w końcu wymienić go na coś nowszego i trochę bardziej praktycznym bagażnikiem bo ten ma mały otwór załadunkowy, choć sam w sobie jest bardzo pojemny. Z mechanicznego punktu widzenia miałem tylko dwie awarie przez ten czas, jakimi była wymiana zepsutego alternatora i jakiegoś czujnika od silnika, który uziemił mnie na trasie. Do tego trochę problemów z wilgocią, elektryką szyb, alarmem, zamkami. Nic poważnego, samochód do, którego leje się diesla i się po prostu jeździ. Tyle jeśli chodzi o to czym obecnie jeżdżę .

Mamy jedno dziecko, drugie w planach więc kombi jak najbardziej wskazane a jeśli chodzi o Suva to już wizualne upodobania żony. Rocznie nie jeżdżę dużo, przez 9 lat przejechałem 80tys z czego ponad połowa to długie trasy urlopowe po Polsce i Europie. Myślę, że 10 tys rocznie nigdy nie przekroczyłem choć dokładnie tego nie sprawdzałem nigdy. Większość tras to drogi pomiędzy miastami, ponad 100km jednorazowo. Po mieście jeżdżę stosunkowo mało, jeden, dwa razy w tygodniu na zakupy.

Zależy nam na tym aby samochód był jak najmniej awaryjny, trwały i tani w eksploatacji, kupujemy go z myślą o ok. 8-10 latach użytkowania. Rzeczą oczywistą jest Nasza chęć posiadania auta jak najmłodszego i z niskim przebiegiem ale z drugiej strony w używanych autach nie patrzy się na rocznik ale na stan. Jeśli chodzi o silnik to dobrze by było aby nie ustępował osiągom 1.9Tdi, które mnie zadowalają i pozwalają na dynamiczną i bezpieczną jazdę. Co do konkretnych modeli i marek samochodów nie mamy żadnych preferencji ani uprzedzeń.

Po dziewięciu latach jazdy dobrze wyposażonym Seatem mam krótką listę rzeczy w jakie chciałbym aby był wyposażony nowy nabytek:

-tempomat
-elektryczne szyby przód i tył
-elektryczne lusterka
-automatyczna klimatyzacja
-dobre nagłośnienie :)
- brak skórzanej tapicerki

Nasz budżet to ok. 40000 PLN. Doradzicie? :)
remikrmk
Obserwowany

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Rodzinne kombi lub suv.

08 Lut 2017, 22:54

SUV'y są droższe w eksploatacji niż "standardowe" auta. Weź pod uwagę koszt opon, serwisu napędów itd. Wydaje mi się, że przy Twoim użytkowaniu takie auto nie ma zalet.
Jeśli chodzi o kombi
- AR 159 tbi (silnik niezupełnie bezproblemowy, ale bez tragedii)
- volvo v70 lub v50 (kasy sporo zostanie), wygląd kwestia gustu
- c5 2.0/140
- accord
- mondeo mk4

Osobiście zacząłbym od AR i citroena :ok:
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: S60 2004, Octavia 2013
Silnik: 2.5T, 1.6tdi

08 Lut 2017, 23:24

SUV odpada, to była tylko chwilowa zachcianka, która po przeanalizowaniu budżetu i tego co oferuje rynek szybko została wyeliminowana. Życie.

Skupiam się na kombi. Z tych co podałeś alfa bez wątpienia ma wyjątkową sylwetkę ale mały bagażnik co ją dyskwalifikuje.
Volvo V50 podobnie jak alfa, V70 jest ok - jaki silnik do moich zastosowań?
C5 - o nim czytam jak na razie najwięcej i bez wątpienia będę brał go pod uwagę.
Accord - jaki silnik? Wydaje mi się, że mocno trzymają cenę :)
Mondeo - jw?
remikrmk
Obserwowany

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo
Paliwo: Diesel

08 Lut 2017, 23:30

W v70 każdy silnik jest ok, wybierz ten, który odpowiada Ci osiągami.
c5 warto poszukać na zawieszeniu hydro, 1.6thp jest do niczego
W accordzie też każdy silnik ok
W mondeo celowałbym w 2.0/145 (jako stara, prosta konstrukcja) i 2.5T (konstrukcja volvo). ecoboosty tez zbierają dobre recenzje ale musiałbyś już poszukać na jakiś "fordowskich" forach
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: S60 2004, Octavia 2013
Silnik: 2.5T, 1.6tdi

09 Lut 2017, 10:47

Honda CR-V to całkiem fajna rodzinna opcja.
V70, C50, Mondeo MPI z większych kombi OK.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Auto: Honda
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

09 Lut 2017, 12:25

Zerknij na nietuzinkowe Volvo V70 koszty utrzymania są na nieco wyższym poziomie, natomiast moim zdaniem sam model godny uwagi jeżeli szukasz przestronnego i rodzinnego auta z dużym bagażnikiem. Nie zawiedziesz się również pd względem komfortu jazdy.
Petrostar
Początkujący

Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie
    Nowy system pokładowy Volvo Sensus Connected Touch pozwala sterować funkcjami auta za pomocą dotykowego ekranu, komend głosowych lub tradycyjnych przycisków. Sensus Connected Touch bazuje na Androidzie, co ułatwia ...
    Mitsubishi Lancer najbardziej niezawodnym modelem Mitsubishi Lancer najbardziej niezawodnym modelem
    Mitsubishi Lancer zostało uznane przez specjalistów z firmy Warranty Direct za najbardziej niezawodny model ostatnich 15 lat. Obchodząca 15 urodziny firma poddała analizie ponad 200 tyś. aktualnych i wygasłych polis ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Chicago Auto Show 2008
      Honda CRX Del Sol, silnik
      Audi Q3 z rozkładanym namiotem kampingowym
      Monster Truck Raging Bull, 3