Rodzinne kombi lub suv.

Rodzinne kombi lub suv.

08 Lut 2017, 17:17

Cześć.

Powoli zaczynam dojrzewać do zmiany swojego samochodu, jakim jest Seat Toledo 1.9 Tdi (110KM) z 2000r. Jest to mój pierwszy i jak na razie jedyny samochód. Mam go już od 9 lat i zaczynają mu dolegać choroby wieku dojrzałego :roll: Samochód generalnie jest świetny, praktycznie niezawodny i wygodny ale doszliśmy razem z żoną do przeświadczenia, że chcemy w końcu wymienić go na coś nowszego i trochę bardziej praktycznym bagażnikiem bo ten ma mały otwór załadunkowy, choć sam w sobie jest bardzo pojemny. Z mechanicznego punktu widzenia miałem tylko dwie awarie przez ten czas, jakimi była wymiana zepsutego alternatora i jakiegoś czujnika od silnika, który uziemił mnie na trasie. Do tego trochę problemów z wilgocią, elektryką szyb, alarmem, zamkami. Nic poważnego, samochód do, którego leje się diesla i się po prostu jeździ. Tyle jeśli chodzi o to czym obecnie jeżdżę .

Mamy jedno dziecko, drugie w planach więc kombi jak najbardziej wskazane a jeśli chodzi o Suva to już wizualne upodobania żony. Rocznie nie jeżdżę dużo, przez 9 lat przejechałem 80tys z czego ponad połowa to długie trasy urlopowe po Polsce i Europie. Myślę, że 10 tys rocznie nigdy nie przekroczyłem choć dokładnie tego nie sprawdzałem nigdy. Większość tras to drogi pomiędzy miastami, ponad 100km jednorazowo. Po mieście jeżdżę stosunkowo mało, jeden, dwa razy w tygodniu na zakupy.

Zależy nam na tym aby samochód był jak najmniej awaryjny, trwały i tani w eksploatacji, kupujemy go z myślą o ok. 8-10 latach użytkowania. Rzeczą oczywistą jest Nasza chęć posiadania auta jak najmłodszego i z niskim przebiegiem ale z drugiej strony w używanych autach nie patrzy się na rocznik ale na stan. Jeśli chodzi o silnik to dobrze by było aby nie ustępował osiągom 1.9Tdi, które mnie zadowalają i pozwalają na dynamiczną i bezpieczną jazdę. Co do konkretnych modeli i marek samochodów nie mamy żadnych preferencji ani uprzedzeń.

Po dziewięciu latach jazdy dobrze wyposażonym Seatem mam krótką listę rzeczy w jakie chciałbym aby był wyposażony nowy nabytek:

-tempomat
-elektryczne szyby przód i tył
-elektryczne lusterka
-automatyczna klimatyzacja
-dobre nagłośnienie :)
- brak skórzanej tapicerki

Nasz budżet to ok. 40000 PLN. Doradzicie? :)
remikrmk
Obserwowany

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Rodzinne kombi lub suv.

08 Lut 2017, 22:54

SUV'y są droższe w eksploatacji niż "standardowe" auta. Weź pod uwagę koszt opon, serwisu napędów itd. Wydaje mi się, że przy Twoim użytkowaniu takie auto nie ma zalet.
Jeśli chodzi o kombi
- AR 159 tbi (silnik niezupełnie bezproblemowy, ale bez tragedii)
- volvo v70 lub v50 (kasy sporo zostanie), wygląd kwestia gustu
- c5 2.0/140
- accord
- mondeo mk4

Osobiście zacząłbym od AR i citroena :ok:
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: .

08 Lut 2017, 23:24

SUV odpada, to była tylko chwilowa zachcianka, która po przeanalizowaniu budżetu i tego co oferuje rynek szybko została wyeliminowana. Życie.

Skupiam się na kombi. Z tych co podałeś alfa bez wątpienia ma wyjątkową sylwetkę ale mały bagażnik co ją dyskwalifikuje.
Volvo V50 podobnie jak alfa, V70 jest ok - jaki silnik do moich zastosowań?
C5 - o nim czytam jak na razie najwięcej i bez wątpienia będę brał go pod uwagę.
Accord - jaki silnik? Wydaje mi się, że mocno trzymają cenę :)
Mondeo - jw?
remikrmk
Obserwowany

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo
Paliwo: Diesel

08 Lut 2017, 23:30

W v70 każdy silnik jest ok, wybierz ten, który odpowiada Ci osiągami.
c5 warto poszukać na zawieszeniu hydro, 1.6thp jest do niczego
W accordzie też każdy silnik ok
W mondeo celowałbym w 2.0/145 (jako stara, prosta konstrukcja) i 2.5T (konstrukcja volvo). ecoboosty tez zbierają dobre recenzje ale musiałbyś już poszukać na jakiś "fordowskich" forach
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: .

09 Lut 2017, 10:47

Honda CR-V to całkiem fajna rodzinna opcja.
V70, C50, Mondeo MPI z większych kombi OK.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Passat
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Rok produkcji: 1998

09 Lut 2017, 12:25

Zerknij na nietuzinkowe Volvo V70 koszty utrzymania są na nieco wyższym poziomie, natomiast moim zdaniem sam model godny uwagi jeżeli szukasz przestronnego i rodzinnego auta z dużym bagażnikiem. Nie zawiedziesz się również pd względem komfortu jazdy.
Petrostar
Początkujący

Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch
    Firma Kapsch TrafficCom, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu telematyki transportu, wygrała kolejne trzy przetargi na przygotowanie oraz wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania ruchem miejskim ...
    Rolling Barrier System - obrotowe beczki na drodze Rolling Barrier System - obrotowe beczki na drodze
    "Rolling Barrier System" to w skrócie obrotowe beczki na drodze system ten opracowała koreańska firma ETI. Jest to bariera drogowa złożona z obrotowych beczek, które mają bardzo duże możliwości pochłaniania ...

•  
    • Lexus LS600hL HYBRID, oznaczenie modelu hybrydowego
      Lexus IS Sriracha, przód
      Honda Civic
      Koła z lodu