Rodzinny do 20-25 tysięcy - proszę o ocenę ogłoszeń

13 Maj 2019, 22:03

Szukam rodzinnego (dwójka małych dzieci) auta do około 25 tysięcy, ale chciałbym się w tej kwocie zmieścić z ubezpieczeniem, olejami i tam dalej. Pod uwagę biorę kombi i minivany, ale kombi jakby więcej na rynku i taniej. Z minivanów bardzo mi się podoba C4 Picasso, ale ciężko o sztukę w manualu lub z tym bardziej polecanym automatem. Mazda 5 też ładna, ale wszędzie wersje 7-osobowe.

Oglądałem C5 na zawieszeniu hydro, jest bajecznie wygodny, ale ładna, doposażona sztuka jest chyba poza budżetem.

Po komisach i handlarzach już nawet nie patrzę, obejrzałem parę aut i sobie darowałem.

Auto musi mieć klimę i isofix (najlepiej też z przodu), ale bajery typu podgrzewane fotele czy dobre audio też mi uprzyjemnią życie. Mile widziana możliwość wyłączenia poduszki pasażera. Z tyłu musi być miejsce na nogi dla osoby około 180 cm, ja sam mam 170, więc fotel nie jest daleko odsunięty.

Zdecydowałem się na diesla, bo robię rocznie 15-20 tysięcy km, z czego pewnie z 70% po autostradach i między miastami, więc DPF powinien się przepalić. Wycinanie nie wchodzi w grę.

LPG też by mogło być, ale wtedy to już minivan z odpowiednio większym bagażnikiem, żeby po włożeniu butli zostało co najmniej 450 litrów (koło wolę wozić, jestem pechowcem, jak tylko go nie zabiorę to na pewno złapię gumę)

Znalazłem parę ogłoszeń w swojej okolicy, nie szukam daleko, bo nie mam czasu jeździć nie wiadomo ile, chyba że po pewne auto od sprawdzonej osoby.

Takie mam na oku:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
I jeden w moich rodzinnych stronach, mógłbym wysłać tatę żeby obejrzał ;)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Misiek1991
Obserwowany
 
Posty: 1

14 Maj 2019, 19:44

Mondeo w tej kasie bliżej rocznika 2008, w Maździe diesel taki sobie i nie ten budżet. Ceed, Megane, v50 przy dwójce dzieci będą raczej za małe
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    5 zasad bezpiecznego wyprzedzania
    Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy w dłuższe trasy. Szczególnie w takich warunkach kierowcom przydaje się umiejętność prawidłowego wyprzedzania. O czym należy pamiętać? Wyprzedzanie to manewr, który ...
    Z tymi samochodami właściciele nie chcą się rozstawać
    W zestawieniu 10 modeli, które ich pierwsi właściciele posiadają najdłużej, znalazły się wyłącznie japońskie samochody. Zdecydowanie prym wiedzie Toyota z 5 modelami, w czołówce są też Subaru, Lexus i trzy Hondy. ...