Rok produkcji , rok modelowy a data pierwszej rejestracji

07 Mar 2021, 11:13

Widzisz różnicę pomiędzy kupowaniem dwuletniego auta w odpowiednio niższej cenie a OSZUKIWANIEM kupującego i podawaniu nieprawdziwych informacji?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

07 Mar 2021, 11:30

A czy nie jest tak że nowych niektórych marek w ogóle już nie zdekodujesz i nie ustalisz jaki to jest rok produkcji? np. renault ?
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

07 Mar 2021, 11:35

Invi napisał(a):Widzisz różnicę pomiędzy kupowaniem dwuletniego auta w odpowiednio niższej cenie a OSZUKIWANIEM kupującego i podawaniu nieprawdziwych informacji?


Invi ale Polska dąży do cywilizacji czy do krajw 3eciego świata?

Jest tak jak chłopaki piszą...
W dowodach wpisywana jest data rejestracji. Jak odbieram pap.od tłumacza też często data rejestr.jest datą produkcji.
I nie ma tu wielkiej podniety. Moja głowa w tym żeby uważać na lifty, poprawki lub inne następstwa rocznikowe.

A że chore śledcze głowy od nauk zakupowych samochodów wszędzie upatrują spisek to mamy to co mamy. Front Janusz vs Miras kto więcej wymyśli.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10227
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Mar 2021, 11:48

A to w dowodach nie ma daty produkcji? Niech sobie pl dąży do zachodu, najlepiej niech handlarze też standardy działania upodobnią do zachodnioeuropejskich (czyt. Turcja to nie zachód)
Po prostu dopóki w polskich portalach aukcyjnych masz wyraźnie opisane okienko "data produkcji" to właśnie ona ma się tam znaleźć. Warto również zauważyć, że sprzedanie w tym kraju "odmłodzonego" pojazdu to zatajenie wady fizycznej. Jak ktoś chce sobie wpisywać datę pierwszej rejestracji to niech to robi w odpowiednim miejscu i nie będzie żadnego problemu
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

07 Mar 2021, 13:52

yeti65 napisał(a):Myślę, że dłużej niż 2 lata takie auta nie stoją
salonowe napewno nie, to co widać dłużej gdzieś w ogłoszeniach to jakieś demówki albo odrzutki bo nie przeszły konkroli jakości, zostały uszkodzone w transporcie i tego typu sytuacje.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16103
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Mar 2021, 14:17

Invi napisał(a):A to w dowodach nie ma daty produkcji?


W Europejskim tj. nie Polskim (nigdy nie było, nie ma i zapewne nie będzie) Jest tyko data pierwszej rejestracji

W DK Første registrerings­dato
w DE erstzulassung

Skąd się bierze rok produkcji w Polskim dowodzie?

A no diagnosta na SKP to ustala , ma dekoder i dekoduje i wpisuje na pierwszym przeglądzie technicznym w Polsce rok produkcji. Czasami zdarzają się przypadki gdzie nie mogą go ustalić..więc kontaktują się z producentem
A WK klepie to dowodu Polskiego.

Na zagranicznych ogłoszeniach nikt nie podaje roku produkcji , każdy posługuje się tylko i wyłącznie datą 1 rejestracji.
Za granicą nie jest to traktowane za oszustwo...a w polsce jak widać.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dwie lewe ręce - obsługa własnego auta
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

07 Mar 2021, 16:02

A teraz wyobraźcie sobie taką sytuację.
Klient kupuje nowe dwuletnie auto, z duuużym rabatem.
Jeżeli nie uwzględnimy roku produkcji, za trzy lata, sprzeda to auto jako 3 latka, w zbliżonej cenie co auta dwa lata młodsze.
Andrew, widzę tu okazję do zarobku. Kupujesz w Polsce dwuletnie nówki i wieziesz je za Odrę. Nie robisz pustych przebiegów=czysty zysk :mrgreen:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3675
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

07 Mar 2021, 16:58

yeti65 napisał(a):Kupujesz w Polsce dwuletnie nówki i wieziesz je za Odrę.
nie do końca jest to takie proste i opłacalne jak się wydaje :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16103
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Mar 2021, 17:22

Kao, to przecież żart. Choć podobno reeksport w Polsce kwitnie.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3675
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

07 Mar 2021, 17:26

yeti65 napisał(a):Myślę, że dłużej niż 2 lata takie auta nie stoją (pomijam indywidualne przypadki jeszcze starszych aut)
w zeszłym roku pewien Alfisti (ale normalny, nie fanatyk) z sekcji komentarzy pewnego portalu motoryzacyjnego, niezwiązanego z AR twierdził, że na stocku w salonach Alfy stoją jeszcze 2016-17, więc wiesz :ok:

Ze swoich doświadczeń - całkiem niedawno byłem w salonie Alfy przy okazji wizyty w innym salonie. Wprawdzie nie planowałem nic kupować, ale uznałem, że włosi sprowadzili też swoich handlowców, bo takiego wywalenia na potencjalnego klienta nigdzie nie widziałem :mrgreen: podobnież to też nic nadzwyczajnego.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

07 Mar 2021, 18:37

yeti65 napisał(a):Andrew, widzę tu okazję do zarobku. Kupujesz w Polsce dwuletnie nówki i wieziesz je za Odrę. Nie robisz pustych przebiegów=czysty zysk

Tak by mogło się wydawać...
Tylko że NIemiec nie kupi od jakiejś handlarskiej polskiej firmy auta ...oni tam wolą wspierać lokalny rynek i kupować od niemieckiego Autohausu..gdyby to było takie proste to już by dawno ktoś na to wpadł.
Więc myślę że tutaj nie o cenę chodzi, cena raczej nie gra roli.

To jest tak jakby Ci jakaś Ukraińska firma próbowała coś sprzedać..wiadomo że gdzieś jest haczyk. :mrgreen:

My co najwyżej możemy sprzedać coś ale dalej na wschód...na zachód to już nie wróci. :mrgreen:

Aczkolwiek czasami coś wystawiam na mobile.de i są klienci z:

-Rumunii
-Bułgarii
-Ukrainy
-Afryki miałem jeden przypadek :mrgreen:

Niemiec żaden nie dzwonił :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

07 Mar 2021, 21:19

andrewb25 napisał(a):Tylko że NIemiec nie kupi od jakiejś handlarskiej polskiej firmy auta ...oni tam wolą wspierać lokalny rynek i kupować od niemieckiego Autohausu..


Nie jest dokładnie tak jak mwisz bo mam kolegow w specjalizujących się w konkretnych fajnych autach i 3/4 z nich sprzedają na zachód a w pl nawet nie dają ogłoszeń bo marudery na forach szukają a potem zrobią wszystko żeby uczciwy handlarz miał na Januszy wywalone. Zresztą sam już cukierki wstawiam na ogłoszenia w de ewentualnie biorą koledzy.

Do tego np.do Szwajcarii byly wywożone auta z Pl (nowe) w max opcjach. Wtedy jest fajnie bo przy wjeździe do pl nie płacisz akcyzy. Niestety temat też odpuścilem bo użeraj się z Januszami od śledztw bo auto musiało wyjechać z pl zarejestrowane więc wytłumacz to Januszowi. Wziąłem dla siebie 1szt.i tyle.


andrewb25 napisał(a):Rumunii
-Bułgarii
-Ukrainy
-Afryki miałem jeden przypadek


Afryka bierze stare Japy i busy te bez turbo typu stare transity.

Do wyliczanki można dodać Mołdawie.

andrewb25 napisał(a):Niemiec żaden nie dzwonił


Do mnie dzwonili i kontak jest ok.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10227
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Mar 2021, 21:24

Z Mołdawii też miałem klientów....
Afryka pytała o Suzuki Grand Vitarę 4x4 benzynową...ale wtedy był i w sumie dalej jest Covid..i chyba odpuścił ..(miał wracać na kołach do Portugalii i z tamtąd zapewne transportem morskim) bo była dogadana cena i wsio...finalnie sprzedałem 30km dalej

a to jak tak gadasz to sobie chyba wieczorkiem wrzuce jakąś jedną z moich laleczek :mrgreen: audiczkę na mobile.de :mrgreen:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

08 Mar 2021, 20:02

andrewb25 napisał(a):a to jak tak gadasz to sobie chyba wieczorkiem wrzuce jakąś jedną z moich laleczek :mrgreen: audiczkę na mobile.de


Napisz jaka Ałdica :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10227
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

08 Mar 2021, 22:37

bonifacy napisał(a):Oświećcie mnie w tych zawiłościach.
Oświecony żem teraz i za to dziękuję choć widzę że zdania podzielone .
demirbiras napisał(a): że chodzi o auto grupy vag a nie np Forda

Chodzi o opla.A wybiegnę trochę poza temat i zapytam czym się różni wersja wyposażenia cosmo od enjoy. Widzę że są ogłoszenia że cosmo a po rozkodowaniu vin wychodzi że jednak enjoy. Więc ?
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4680
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna