Ropa na stacjach

Która stacja ma najlepszą rope? (zwykłą)

BP
4
27%
Shell
1
7%
statoil
2
13%
lotos
0
Brak głosów
orlen
7
47%
Lukoil
1
7%
neste
0
Brak głosów
Razem głosów : 15

ropa na stacjach

02 Paź 2010, 21:01

Witam głosujcie w ankiecie która stacja paliw podaje najlpeszą rope.... chodzi o zwyczajną ropę na której zapenwe jezdzi wiekszość kierowców... nie jakieś shell v-power czy coś... można je tankować raz na jakiś czas ale nie ciągle ;)
pop1
Początkujący

Miejscowość: nikad

Re: Ropa na stacjach

03 Paź 2010, 06:29

dlaczego raz na jakiś czas a nie ciągle?
Ruda

03 Paź 2010, 10:35

Wszystkie stacje, które wymieniłeś raczej dbają o jakość paliwa. A jak ma się to w rzeczywistości? Wysatrczy tylko na stacji zobaczyć jak często jest kontrolowane paliwo. Na każdej bowiem stacji są prowadzone przeglądy jakości paliwa i jest to wpisywane do ksiązki, która jest zazwyczaj ogólnie dostępna dla klientów. Jeżeli jej nie możemy znaleść, to wystarczy poprosić obsługę stacji o pokazanie takiej książki. Jeżeli nie mają nic do ukrycia, to pokażą. A jeżeli kombinują i nie chcą pokazać, to coś jest nie tak. Z tego co wiem, to najczęściej paliwo jest kontrolowane przez stacje Orlen, BP, Schell. Te stacje kontrolują paliwo same dla siebie - czyli nie jest ono kontrolowane z powodu jakiejś afery, ale często na prośbę samego właściciela. Chodzi o wpis do wspomnianej książki kontroli paliw.
Co do zagadnienia i tankowaniu lepszych paliw - koledze pewnie chodziło o to, że zatankowanie co jakiś czas lepszego paliwa pozwoli na oczyszczenie układu paliwowego. Ale to błędne myślenie. A dlaczxego - pisałem koleżance w innym temacie.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Paź 2010, 11:29

oj... MotoAlbercik co ja bym bez Pana zrobiła :)
Ruda

03 Paź 2010, 12:41

Jak to co? Są inni na forum, którzy też pomagają.
Ps- na forum nie "panów" i "pań". Są koledzy i koleżanki :wink:
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

03 Paź 2010, 23:28

heh... widzę że moderatorom i na tym forum brak poczucia humoru ;) (żat! proszę mnie nie bannowac) :)

MotoAlbercik napisał(a):Na każdej bowiem stacji są prowadzone przeglądy jakości paliwa i jest to wpisywane do ksiązki, która jest zazwyczaj ogólnie dostępna dla klientów.

a jak często takie przeglądy powinny być prowadzone?
Ruda

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Doświadczalny samochód autonomiczny Lexusa Doświadczalny samochód autonomiczny Lexusa
    Po torze testowym amerykańskiego Toyota Research Institute (TRI) jeździ biały Lexus LS 600hL z kamerami na dachu. Obecność licznych czujników nie dziwi – to w końcu samochód doświadczalny. Pewną konfuzję ...
    Szukasz samochodu do XXX zł? Przeczytaj koniecznie! Szukasz samochodu do XXX zł? Przeczytaj koniecznie!
    Jesteś na tym forum pierwszy raz? Szukasz porady co kupić do wybranej przez Ciebie kwoty? Użyj wyszukiwarki! Może znalazła się już odpowiedź na dręczące Ciebie pytanie, a Ty zaoszczędzisz swój czas! Dbaj o forum i ...

• Re: Ropa na stacjach

04 Paź 2010, 10:35

A tego to już niestety nie wiem :sad:
    Ale na tej stronce http://www.uokik.gov.pl/kontrola_stacji ... 8_i_on.php masz aktualne dane z kontroli stacji w całej Polsce. Jak otworzysz sobie tą stronkę, to zjedz całkiem na dół i tam masz plik do pobrania. Możesz sprawdzić jakie stacje zostały skontrolowane oraz jak wypadła kontrola.
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

28 Gru 2010, 14:07

ja cały czas, cały rok na orlen, paliwka jeszcze mnie nie zawiodły nawet w duży mrozik. na bp nie tankuje po akcji w zatoce meksykańskiej;)
    interkuli
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      S2020005
      Subaru Impreza STI