Rover 200 2.0 SDi -> Wzrosło spalanie ale nie wiem dlacze

24 Lis 2009, 20:29

Witam.Auto to Rover 200,2.0 SDi moc 105 KM.Do tej pory przez caly czas,czy to wiosna czy latem,auto spalalo mi w granicach 7l/100km.-jazda tylko w miescie.
Bylo to na oponach letnich,na aluminiowych felgach.
Niedawno zmienilem opony na zimowe-oczywiscie stalowe felgi.W zeszlym roku pamietam ze ustanowilem rekord spalania minimalnego i bylo to 6,3 litra.- tylko w miescie jazda.
Jednak teraz mam powazny problem,poniewaz juz po drugim tankowaniu wyszlo mi spalanie ok 8,5 litra.

opony lezaly niestety na sobie,przygniecione jeszcze innymi-poziomo lezaly.
Przed zalozeniem do auta postaly tak jak normalnie powinny na ziemi 2 doby.
Ale nie wiem czy to w tym tkwi wina spalania-ze cos z oponami sie stalo,ze musze jechac do zbieznosci czy cos na nowo ustawic czy moze cos innego?
Dodam ze troszke dopompowalem oponki-powinno byc 2.3 bara z przodu a dalem 2.4.Z tylu powinno byc 2.1 a dalem 2.2.Ale chyba z tego powodu nie wzroslo spalanie a wrecz przeciwnie powinno zmalec prawda?

Czy wiecie w czym moze tkwic problem tak nagle wysokiego wzrostu spalania?
Prosze o pomoc,bo bardzo mnie martw ten stan rzeczy ;/
Ostatnio edytowany przez misza198818, 26 Lis 2009, 15:04, edytowano w sumie 1 raz
misza198818
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Wielkopolska
  • 26 Lis 2009, 11:25

    Zacznij od sprawdzenia filtra powietrza,sprawdź opory toczenia samochodu itd.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8465
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    26 Lis 2009, 11:44

    A może Ci sonda lambda padła? Taki zbieg okoliczności..
    BTW: zmiana opon na zimowe wydaję mi się, że mimo wszystko powoduje o jakieś 0,5l większe zużycie paliwa (tak samo zresztą jak jazda na światłach o ok200-300gr paliwa więcej), ale oczywiście nie o tyle...
    slukas
    Nowicjusz
     
    Posty: 25
    Miejscowość: Suwałki

    26 Lis 2009, 12:33

    Jest jeszcze jeden problem ,teraz jest już chłodniej!Autko musi więcej palić.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8465
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    26 Lis 2009, 20:01

    Sprobuje wymienic filtr powietrza.
    Do swiec ani sondy lambda tak latwo sie nie dokopie chyba w tym silniku,wiec bede musial to zlecic jakiemus mechanikowi no i kolejny wydatek;(

    Przypuszczam ze filtr paliwa to nie jest bo gdyby byl wadliwy to nie dochodzilo by do niego dostatecznie paliwa w jednym ciagu i auto by przeciez przerywalo-to moja opinia ale moze sie myle.

    Ja rozumiem ze uzywanie swiatel zwieksza zuzycie paliwa ale swiatla mam wlaczone zawsze przez caly rok i od tego raczej tak nie wzroslo spalanie.
    To samo tyczy sie opon-przeciez wg mnie zimowe opony sa mniejsze(ciensze) od moich letnich -zimowe mam 175 a letnie 195.Wiec na moje teraz ma auto mniejsze opory toczenia i powinno sie zmniejszyc zuzycie paliwa a nie zwiekszyc.Takze opony tez wykluczam raczej.

    Zostaje ten filtr paliwa,sonda lambda na poczatek.Sprawdze to w miare mozliwosci i zobacze efekty.

    Jak narazie dziekuje za podpowiedzi i zainteresowanie,oczywiscie jak macie jeszcze jakies pomysly to piszcie o wszystkim.Kazda uwaga moze byc cenna i moze byc pomocna.

    Oczywiscie w miare wymieniania czesci i sprawdzania efektow bede informowal Was co do postepow;)
    misza198818
    Początkujący
     
    Posty: 62
    Miejscowość: Wielkopolska

    26 Lis 2009, 20:20

    W moim benzynowcu sonde wymienialam sama, tak samo swiece, nie wiem jak jest w dieslu, ale u mnie to zadna filozofia.
    Dodam, ze moj 1,4 pali 15l/100 i gdyby mi chociaz raz spalil 8,5 to bylabym mega mega zadowolona
    mala88
    Nowicjusz
     
    Posty: 44
    Miejscowość: Poznań
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Lexus UX - hybrydowy crossover
      Jak podaje najważniejszy norweski dziennik biznesowy Dagens Næringsliv cytując szefa Lexus Norway, seryjna wersja nowego subkompaktowego crossovera Lexus UX zadebiutuje już wkrótce na salonie samochodowym w Genewie. ...
      Kalkulator średniego spalania
      Policzenie wartości średniego spalania jest dosyć istotne dla większości kierowców dlatego też przygotowaliśmy kalkulator kosztów zużycia paliwa który pozwala obliczyć średnie spalanie na określonym dystansie, ...

    26 Lis 2009, 20:34

    misza198818 napisał(a):Do swiec ani sondy lambda tak latwo sie nie dokopie chyba w tym silniku


    sonda lambda nie jest w silniku tylko w ukł. wydechowym
    świece na wierzchu wystarczy maskę podnieść i ściągnąć fajki
    Toretto
     

    26 Lis 2009, 20:38

    Toretto napisał(a):świece na wierzchu wystarczy maskę podnieść i ściągnąć fajki

    Na pewno w Dieslu...
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 2671
    Miejscowość: Matplaneta
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
    Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2013

    27 Lis 2009, 11:04

    Przypominam ze ja nie mam benzyniaka tylko Diesla i nie mam na wierzchu świec tylko muszę troszkę się dokopać.Ale mam robotę na sobotę przynajmniej-może mi się uda.
    misza198818
    Początkujący
     
    Posty: 62
    Miejscowość: Wielkopolska

    07 Gru 2009, 21:05

    Witam, również jestem posiadaczem Rovera 220 Sdi. Mój od samego początku palił w granicach 8l. Minimalnie zszedłem do 6l poza miastem. Nie wiem czy zmiana świec tu wiele pomoże, ja w swoim zmieniałem z racji problemów z odpalaniem na zimno, ale spalanie nie zmalało. Najprawdopodobniej ten silnik jest taki łakomy.
    JaroslawR6
    Nowicjusz
     
    Posty: 4
    Miejscowość: Krk

    07 Gru 2009, 21:27

    To nie jest normalne,jeśli jesteś pewien że wszystko jest w porządku z oporami toczenia,filtrem powietrza to powinieneś przyglądnąć sie wtryskiwaczom,jak rozpylają paliwo.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8465
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    27 Gru 2009, 17:10

    http://forum.roverki.eu/index.php
    Tam znajdziesz odpowiedź
    shrekinho90
    Nowicjusz
     
    Posty: 19
    Miejscowość: POZNAŃ

    27 Gru 2009, 17:48

    Dzieki ;)
    Poszperam ;;)
    misza198818
    Początkujący
     
    Posty: 62
    Miejscowość: Wielkopolska