ROVER 214SI SPALONY MODUŁ STERYJĄCY CEWKĄ

ROVER 214SI SPALONY MODUŁ STERYJĄCY CEWKĄ

08 Lis 2014, 21:20

witam serdecznie :)
posiadam rover 214si 103KM jeździłem autem pół dnia przyjechałem do domu auto stało może 45min wsiadam do auta odpalam przejechałem może ze 500 metrów i nagle poczułem lekkie szarpnięcie i auto zgasło próbowałem odpalić i nic na po pych też nic pomyślałem ze rozrząd przeskoczył ale to nie to :)
Pojechałem z autem do mechanika podłączył do komputera mechanik nie umiał zdiagnozować usterki wiec dał samochód do elektromechanika i doszedł do tego ze spalił się sterownik cewki :( mechanik oczywiście wymienił sterownik cewki auto zapalił pochodziło chwile i znowu się spalił co może być z autem bo zauważyłem ze ten mechanik jest jakimś partaczem bo nie znalazł przyczyny czemu się spalił ten sterownik a wkłada nowy za 80zl mnie się wydaje ze zrobił to na metodzie prób i błędów wiec odebrałem od niego auto i jestem w kropce myślałem o wymianie cewki ale zbytnio nie znam się na elektryce i samochodach więc proszę o pomoc bo jestem bez auta już 4 tydzień

A jeszcze chce powiedzieć ze wymieniłem klemy i przypadkowo dotknąłem śrubokrętem akumulatora i obudowy komputera i poszły iskry ale to było parę dni przed ta usterką jeździłem bez problemu tez miałem problem z taką rzeczą ze jak przekręcałem kluczyk to auto w ogóle nie reagowało rozrusznik nie kręcił a zamki w drzwiach się zamykały i otwierały i wtedy próbowałem na po pych i odpalał bez problemu
może te wskazówki wam pomogą czemu spala się ten moduł POZDRAWIAM
kempol11
Obserwowany

Prawo jazdy od: 11 05 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: rover 214si
Silnik: 1.4 103KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Testy wodorowej Toyoty Mirai w Chinach Testy wodorowej Toyoty Mirai w Chinach
    Toyota rozpocznie testy wodorowego sedana Mirai w Chinach. Firma sprawdzi możliwości adaptacji tej technologii w Państwie Środka. Jednocześnie japońska firma zadeklarowała, że wybuduje stację tankowania wodoru w swoim chińskim ...
    Mazda6 zdobywa prestiżową nagrodę - Red Dot Design Mazda6 zdobywa prestiżową nagrodę - Red Dot Design
    Nowa Mazda6 została uhonorowana tegoroczną nagrodą "Red Dot", która jest wyrazem międzynarodowego uznania dla jej wyjątkowej stylizacji. Jest to kolejny sukces tego modelu oraz rewolucyjnego motywu projektowego "KODO: ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Infiniti Q50
      GTP Light