Rover 618Si-problem z odpaleniem na mrozie

05 Lut 2012, 19:55

Witam. Auto to Rover 618Si (Honda Accord). Mój problem zaczął się od temp. -5stC. Silnik sporadycznie chodzi na Pb - tylko do odpalenia później LPG. Myslalem że mam wodę w zbiorniku i mi marźnie Pb. Wlałem poł litra denaturatu na 15litrów Pb i bylo ok aż do czasu gdy temp w nocy sięgala -26stC. Kręcę rozrusznikiem i tylko łapie i gaśnie a czasami wogóle nie lapie. tak jakby paliwo nie dochodziło. Samostart też nie pomaga zbyt wiele :(. Po 20min krecenia (z przerwami) akumulator zaczął padać. Przelączyłem na LPG i wtedy mi zapalił. Czy paliwo marźnie czy coś z elektryką a może kable WN i świece zapłonowe. Proszę o jakąś pomoc, podpowiedź czego szukać.
BANAN23
Początkujący
 
Posty: 243
Miejscowość: Jabłonna Lacka

05 Lut 2012, 22:13

Silnik sporadycznie chodzi na Pb - tylko do odpalenia później LPG. Myslalem że mam wodę w zbiorniku i mi marźnie Pb. Wlałem poł litra denaturatu na 15litrów Pb i bylo ok aż do czasu gdy temp w nocy sięgala -26stC.


sporadycznie jezdziłeś na benzynie- to żle zwłaszcza zimą
nazbierałeś pary wodnej, mróz z nią dał se rady - Ty nie
szukaj ciepłego garażu i potem nalej więcej świeżej benzyny
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

07 Lut 2012, 15:59

Zmieniłem stacje. Jak na razie jest ok ale i temperatura jest poniżej -15stC. Mam nadzieję że to tylko wina paliwa bo szkoda mi akumulatora i rozrusznika i nerwów na tak długie odpalanie.
BANAN23
Początkujący
 
Posty: 243
Miejscowość: Jabłonna Lacka
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Yaris GRMN
    Był marzec 2017 roku. Toyota Yaris WRC zdążyła już pokazać, na co ją stać, wygrywając Rajd Szwecji i docierając do mety jako druga w Rajdzie Monte Carlo. Wtedy na Salon Samochodowy w Genewie wjechał Yaris GRMN. Rasowy hot ...