Rozliczenie bezgotówkowe z serwisem

Rozliczenie bezgotówkowe z serwisem

01 Maj 2010, 20:49

Jestem poszkodowanym w stłuczce. Pojazd ma być naprawiony z OC sprawcy (uzezpieczalnia InterRisk). Serwis (Skoda) twierdzi, że nie mogę skorzystać z rozliczenia bezgotówkowego (czyli ubezpieczalnia płaci bezpośrednio serwisowi), bo nie ma jakiejś umowy z tą ubezpieczalnią i to ja mam zapłacić za naprawę, a InterRisk mi potem zwróci pieniądze.

1.O jaką umowę chodzi serwisowi, bo przedstawiciel InterRisk twierdzi, że wystarczy moje oświadczenie na druku z serwisu, na którym wyrażam zgodę na rozliczenie bez mojego pośrednictwa między ubezpieczalnią a serwisem? Czy serwis ma prawo odmówić (jestem na niego skazany z tytułu gwarancji)? Domyślam się, że serwis unika tego typu rozliczenia, obawiając się zwłoki z zapłatą przez ubezpieczalnię.

2.A jeśli dopiął bym swego i serwis zgodziłby się na rozliczenie bezgotówkowe, to czy może przetrzymać samochód do czasu przelania kwoty za naprawę przez ubezpieczalnię?
Czy takie "zwycięstwo" mi się opłaci, czy lepiej zgodzić się na warunki serwisu (może jest to powszechny sposób rozliczenia?) i mieć krótszy czas naprawy, niż pozostać bez samochodu z powodu "tarć" między stronami?

Z góry dzięki za odp. i pozdrawiam :)
turan404
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 Maj 2010, 20:19
Miejscowość: Sandomierz

Re: Rozliczenie bezgotówkowe z serwisem

01 Maj 2010, 21:45

Rozumiem, że to jest ASO Skody. Nie wiem o jaką umowę z InterRiskiem chodzi. Porozmawiaj z kierownikiem Skody, jeżeli będzie się przy tym upierał, wykręć w jego obecności numer do InterRisku i oddaj mu telefon, żeby sobie porozmawiał z ubezpieczalnią (niestety na frajerów innej rady nie ma).

ASO przetrzymać samochodu nie może. Powinieneś przy oddawaniu samochodu dostać dokument w którym będzie termin wykonania naprawy i termin odbioru. Za niedotrzymanie terminu możesz domagać się odszkodowania.
Z opinii innych osób stosujących naprawę bezgotówkową wiadomo, że nie wolno oddać auta do ASO i się nie interesować. Trzeba na bierząco śledzić wszystkie kroki ubezpieczalni i ASO. Prawie zawsze wycena ASO będzie wyższa od wyceny ubezpieczalni i może być tak, że różnicę będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Chodzi o dopilnowanie, aby InterRisk zaakceptował wycenę z ASO.

Tutaj masz dwa tematy z innego forum:
http://forumprawne.org/ubezpieczenia/10 ... kowej.html
http://www.odzyskaj.info/viewtopic.php?id=3363

Czy to jedyne ASO Skody w Twoim mieście?

PS. Aha, skoro auto jest na gwarancji, naprawa MUSI być na częściach oryginalnych.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 19:53
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Tramwaj w ruchu drogowym Tramwaj w ruchu drogowym
  Działania na rzecz poprawy komunikacji dotykają różnych środków transportu. W ostatnich latach do łask wraca transport tramwajowy. Przez wiele lat przesunięty na drugi plan, teraz jest mocno rozbudowywany. Tramwaj, ...
  System car-sharingu we Wrocławiu - 200 elektrycznych Nissanów System car-sharingu we Wrocławiu - 200 elektrycznych Nissanów
  Nissan, lider globalnego rynku samochodów elektrycznych oraz producent najpopularniejszego pojazdu elektrycznego na świecie – Nissana LEAF – został wybrany przez operatora systemu, firmę Enigma, dostawcą ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Motor z napędem odrzutowym, 7
   Subaru Impreza STI
   Jaguar
   MINI Clubman Bond Street, tył