Rozmowa przez telefon kom

Re: Rozmowa przez telefon kom

03 Gru 2007, 21:16

Ostatnio gdy przejeżdżałem przez skrzyżowanie, musiałem hamować na "stop" bo jakiś koleś wjechał na czerwonym!!! Jestem pewny na 100% że nie doszło by do tego gdy by nie rozmawiał przez tel kom trzymając w reku.
messenjah
Nowicjusz

21 Gru 2007, 12:14

Rozmowa przez telefon trzymany w ręce jest rzeczywiście głupotą, ale czego się nie zrobi dla szpanu "zobaczcie wszyscy ja potrafię jechać i gadać a Wy?"
Jeśli z kolei chodzi o robienie głupot na drodze to polecam program Kuby Bielaka w TVN turbo. Ostatnio właśnie tłumaczył, że sama rozmowa w czasie jazdy jest największym zagrożeniem. I tu się z nim w pełni zgadzam. Chyba wszyscy mieliśmy okazję chwilę gadać przez telefon i jechać. Nie mówię o prowadzeniu długiej rozmowy. Nawet ta krótka chwila gadania odrywa nas od jazdy. Mniej nas dekoncentruje rozmowa z pasażerem aniżeli przez telefon. Podobno jest to spowodowane min tym, że próbujemy sobie podświadomie wyobrazić osobę po drugiej stronie.
Pozdrowienia dla wszystkich oraz Zdrowych i Wesołych Swiąt
Szerokiej drogi
Janusz
janek4087
Początkujący

Miejscowość: Świętochłowice

22 Gru 2007, 00:35

A ja na pocieszenie powiem,że Śląska policja(nie wiem czy w innych województwach też to mają),dostała od wojska lornetki,wyposażone w twardy dysk,z możliwością nagrywania obrazu.I jak taki delikwent jedzie rozmawiając przez telefon lub ma nie zapiete pasy,to z dużej odległości(nie pamiętam jaki zasięg mają te lornetki,ale skoro wojsko trzymało na nich łapę,to pewnie duża),policjant patrząc przez nie,nagrywa poprostu filmik.I później taki kierowca może nawet przekroczyć limit punkcików...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Gru 2007, 11:09

jak najbardziej popieram powyzsze wypowiedzi jazda z telefonem przy uchu to bzdura przez co gina ludzie na drogach bo jak tu zrozumiec ze ktos ginie np. przez to dziewczyna kierowcy zalila mu sie do ucha ze nie ma za co kupic wacikow i to jest problem ludzkosci ehhh w glowie sie nie miesci powinni za kazdym razem dostawac takie mandaty zeby sie oduczyli :evil:

wg mnie tak samo wazna jest odpowiednia pozycja za kierownica i dobry nawyk trzymania kierownicy dwoja rekoma, a nie jak czesto da sie zauwazyc jedzie jeden z drugim, zimny lokiec, mydelko fa na kierownicy podczas skrecania itp.wiecie co sie dzieje podczas nieprzewidzianego skretu kierownica trzymana jedna reka?przypuscmy lewa reka za "oknem zimy lokiec", prawa tylko na kierownicy nagle hamowanie z wyminieciem to zanim skreci to w nerwach nie skreca dalej jedna reka tylko odruchowo najpierw wyjmuje reke zza "okna" kladzie na kierownicy i dopiero skreca dwoma- przez co traci cenne s w wyniku czegos ginie kolejna osoba na drogach.mysle ze odpowiednia pozycja jest rownie wazna.
"przyspieszenie to najlepszy sposób spędzenia czasu pomiędzy zakrętami"
HillClimbFanatic
Początkujący

31 Gru 2007, 03:08

Kazdy chyba musi czasem odebrac tel..
kasia_org
Nowicjusz

31 Gru 2007, 21:06

kasia org zgadza sie masz racje ale zastanow sie czy wtedy kiedy to jest konieczne nie mozna i nie lepiej ,bezpieczniej jest sie zatrzymac na czas rozmowy.to oczywiste.i nie tlumacz faktu ze kazdy musi bo tak samo kazdy moze sie zatrzymac na poboczu itp.
"przyspieszenie to najlepszy sposób spędzenia czasu pomiędzy zakrętami"
HillClimbFanatic
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus zrewolucjonizował oświetlenie samochodowe Lexus zrewolucjonizował oświetlenie samochodowe
    Trudno wyobrazić sobie współczesną motoryzację bez reflektorów w technologii LED czy sprytnych systemów adaptacyjnych świateł. Ale te rozwiązania nie trafiłby na nasze drogi, gdyby nie kreatywność inżynierów ...
    Przesiadka na opony zimowe i reguła 7 stopni Celsjusza Przesiadka na opony zimowe i reguła 7 stopni Celsjusza
    Każda opona zimowa i opona letnia, jak sama nazwa wskazuje, stworzona została do odpowiedniego sezonu i bezpośrednio z tym związanych warunków drogowych. Przyjęto, że granicą, w której sezonowe opony zimowe ...

• Re: Rozmowa przez telefon kom

27 Sty 2008, 23:54

A ja takie pytanko troszkę związane z tematem, a troszke odbiegające. Czy istnieją, i spotkaliście się z zestawami (samochodowymi) głośnomówiącymi, które działają bez wtyku do zapalniczki?? Przeleciałem wiele sklepów internetowych i nie tylko i nie znalazłem. A chciałbym sobie kupić takie, lecz niestety nie mam zapalniczki ;/
    GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
    Bryann
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
    Auto: Nie mam

17 Lut 2008, 23:34

Mnie najbardziej śmieszy jak widze właścicieli samochodów za 100-200 tys i trzymają komórke w ręku.Już pomijam fakt że na liście wyposażenia dodatkowego jest opcja zestawu głośnomówiącego,ale można sobie za pare set zł dokupić słuchawke i bez problemu prowadzić rozmowy.Jeszcze jestem w stanie zrozumieć że ktoś pisze smsa w korku itd.Ale jadąc z prędkością +50 trzymając kierownicą jedną rekom oraz skupiając się na rozmowie to już przesada.Nie dość że jest to niewygodne to jeszcze niebezpieczne.
    michalmanu
    Zaawansowany

Miejscowość: Silesia

18 Lut 2008, 01:57

Tak więc jakby nie patrzeć są kierowcy i "kierowcy" i niestety My porządni :D tego nie zmienimy
    Bryann
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

18 Lut 2008, 13:03

Ja się kiedyś zastanawiałem, dlaczego jeżeli widzę bardzo dobry samochód to jego kierowca rozmawia przez telefon? I doszedłem do wniosku, że jednak, żeby mieć trzeba ciągle pracować, albo ciągle kombinować.

Dla takiego kierowcy w drogiej furze realnym zagrożeniem mogą być punkty karne . Mandaty pieniężne ich nie odstraszają.

Tak jak oglądałem "Drogówkę" i pan policjant bardzo sobie chwalił Niemca w Audi A8 (4.2 litra w dieslu), który złapany przez policję był bardzo kulturalny i przyznał się do winy. Zapłacić musiał bowiem mandat ok. 300 zł. Pkt karnych nie dostał, bo obcokrajowcy nie dostają pkt. A 300 zł, to dla kolesia zarabiającego w euro i jeżdżącego A8, to tyle co splunąć... .
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

19 Lut 2008, 09:04

Bryann napisał(a):A ja takie pytanko troszkę związane z tematem, a troszke odbiegające. Czy istnieją, i spotkaliście się z zestawami (samochodowymi) głośnomówiącymi, które działają bez wtyku do zapalniczki?? Przeleciałem wiele sklepów internetowych i nie tylko i nie znalazłem. A chciałbym sobie kupić takie, lecz niestety nie mam zapalniczki ;/

- Dostępne są na rynku radia samochodowe z zestawem głośnomówiącym via Bluetooth (cena od 1500pln).
    - Są palmtopy z BT (używany na giełdzie od około 600pln), które mogą służyć jako zestaw HF (Hands Free), jednak takie rozwiązanie wykańcza błyskawicznie baterię PPC.
    - Najtańszym wyjściem jest słuchawka BT (nowa to koszt około 100pln), lub (jeśli nie masz telefonu z BT) zwykły "kablowy" zestaw HF (około 15pln za nowy). Dobrze "zainstalowany" w odzieży w ogóle nie przeszkadza i nie rzuca się w oczy...
    Pozdr
    fourup
    Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
    fourup
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków, Słomniki
    Prawo jazdy od: 08 01 1999
    Auto: Mercedes S124 250D
    Silnik: OM602
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 1990

19 Lut 2008, 09:07

Dishman napisał(a):Ja się kiedyś zastanawiałem, dlaczego jeżeli widzę bardzo dobry samochód to jego kierowca rozmawia przez telefon? I doszedłem do wniosku, że jednak, żeby mieć trzeba ciągle pracować, albo ciągle kombinować...

A ja widząc takiego "byznesmena" dochodzę do innych wniosków... Musi się czuć zauważany, więc jeździ wielkim autem z komórą przy uchu (w drugim koniecznie wetknięty zestaw HF!)...
    Ale to winik wielkiego kompleksu małego członka... :mrgreen:
    Pozdr
    fourup
    Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
    fourup
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków, Słomniki
    Prawo jazdy od: 08 01 1999
    Auto: Mercedes S124 250D
    Silnik: OM602
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 1990

23 Lut 2008, 16:55

może wydał już tyle na ten samochód i telefon ze brakło na zestaw słuchawkowy :lol:
    "Drugi na mecie jest pierwszym przegranym"
    ROBERTT
    Początkujący
    Awatar użytkownika

24 Lut 2008, 22:45

Może firma nie chce wydawać pieniędzy na takie pierdoły :) musielibyśmy być tymi byznesmenami, by się dowiedzieć dlaczego tak jeżdżą.
    Bryann
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika