Różne odcienie koloru między zderzakami, a nadwoziem

17 Wrz 2021, 15:28

Tak się przyglądam nowym i używanym samochodom i muszę powiedzieć ze coraz więcej nowych samochodów ma wyraźne różnice między kolorem nadwozia, a kolorem zderzaków. Oczywiście są one najbardziej widoczne tylko w określonych warunkach pogodowych i pod odpowiednim kątem.

Ostatnio widziałem nowe auto z salonu i właśnie była widoczna taka różnica przy zachodzącym słońcu. Moim zdaniem to trochę słabo wygląda z racji na dzisiejsze możliwości i rozwój techniki. Pamiętam, że kiedyś czegoś takiego się nie spotykało. Jest ktoś w stanie to sensownie wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje i nie mówię tu o jednej marce.

Moja teoria jest taka że nadwozie i zderzaki są malowane osobno w fabryce skąd właśnie wynikają te różnice, dodatkowo plastik ma inny podkład i być może sama farba ma jakieś dodatki itd.

Ktoś się już nad tym zastanawiał?
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 4466
Zdjęcia: 12

18 Wrz 2021, 12:37

Krótko, podkład plastiku a nadwozia ma inny kolor to raz a 2 to nie są malowane łącznie z autem a dla zmiany koloru wystarczy kropelka więcej pigmentu, inne ciśnienie a nawet czas i temperatura schnięcia jak i również lakier bezbarwny nie jest do końca bezbarwny.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 13336
Zdjęcia: 95
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: e36, M3, C5 x7

19 Wrz 2021, 09:17

No właśnie Ty akurat w tym siedzisz więc wiesz jak to wygląda. Wychodzi na to że samochód jak by miał być ponownie malowany u lakiernika to jest szansa ze tej odcinki nie będzie widać :) bo będzie malowany np. w całości. Czyli może być lepiej niż jak wychodzi z fabryki w niektórych przypadkach.

Czy są kolory trudne do dopasowania (nie wiem jak to się fachowo nazywa lub mówi)? Chodzi mi o to że nawet jak dobierzesz idealnie kolor to po pomalowaniu mogą wyjść sporo różnice?

Jak tak patrze to na czarnych takie różnice są mało zauważalne lub niewidoczne ale już na jaśniejszych jak srebrne, garfitowe czy nawet białe czasem są bardzo widoczne.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 4466
Zdjęcia: 12
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Używana żarówka kontra nowa P21W BA15S - porównanie
    Porównanie takich samych żarówek nowej i używanej po sporym przebiegu w samochodzie. Żarówka o której mowa to model P21W BA15S. Zamontowana była w samochodzie w tylnej lampie i spełniała funkcję ...
    Audi R8 V10 RWS
    Audi Sport GmbH poszerza serię modelową R8, wprowadzając nową wersję z napędem na tylną oś. Audi R8 V10 RWS pojawi się na rynku w limitowanej edycji 999 egzemplarzy w wersjach Coupé i Spyder. Samochód napędzany ...

  •