Różne odcienie koloru między zderzakami, a nadwoziem

17 Wrz 2021, 14:28

Tak się przyglądam nowym i używanym samochodom i muszę powiedzieć ze coraz więcej nowych samochodów ma wyraźne różnice między kolorem nadwozia, a kolorem zderzaków. Oczywiście są one najbardziej widoczne tylko w określonych warunkach pogodowych i pod odpowiednim kątem.

Ostatnio widziałem nowe auto z salonu i właśnie była widoczna taka różnica przy zachodzącym słońcu. Moim zdaniem to trochę słabo wygląda z racji na dzisiejsze możliwości i rozwój techniki. Pamiętam, że kiedyś czegoś takiego się nie spotykało. Jest ktoś w stanie to sensownie wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje i nie mówię tu o jednej marce.

Moja teoria jest taka że nadwozie i zderzaki są malowane osobno w fabryce skąd właśnie wynikają te różnice, dodatkowo plastik ma inny podkład i być może sama farba ma jakieś dodatki itd.

Ktoś się już nad tym zastanawiał?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

18 Wrz 2021, 11:37

Krótko, podkład plastiku a nadwozia ma inny kolor to raz a 2 to nie są malowane łącznie z autem a dla zmiany koloru wystarczy kropelka więcej pigmentu, inne ciśnienie a nawet czas i temperatura schnięcia jak i również lakier bezbarwny nie jest do końca bezbarwny.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Wrz 2021, 08:17

No właśnie Ty akurat w tym siedzisz więc wiesz jak to wygląda. Wychodzi na to że samochód jak by miał być ponownie malowany u lakiernika to jest szansa ze tej odcinki nie będzie widać :) bo będzie malowany np. w całości. Czyli może być lepiej niż jak wychodzi z fabryki w niektórych przypadkach.

Czy są kolory trudne do dopasowania (nie wiem jak to się fachowo nazywa lub mówi)? Chodzi mi o to że nawet jak dobierzesz idealnie kolor to po pomalowaniu mogą wyjść sporo różnice?

Jak tak patrze to na czarnych takie różnice są mało zauważalne lub niewidoczne ale już na jaśniejszych jak srebrne, garfitowe czy nawet białe czasem są bardzo widoczne.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC
    Lexus ogłosił, że w roku przyszłym – zbudowany na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC bolid będzie brał udział w wyścigach Super GT. Nowy, hybrydowy samochód będzie rywalizował w klasie GT500 i zastąpi Lexusa SC430, ...
    Motor Show Poznań 2016
    Najważniejsza impreza motoryzacyjna tego roku "Motor Show 2016" już wystartowała. Targi motoryzacyjne w Poznaniu potrwają do niedzieli 3 kwietnia. Tegoroczna edycja jest niezwykle ciekawa. Nie tylko za sprawą liderów ...