Różne wartości ładowania akumulatora na silniku i klemach

Różne wartości ładowania akumulatora na silniku i klemach

10 Wrz 2017, 23:53

Witam, auto Renault Clio II 2001 benzyna 16v 75 KM/55 kW, mam problem z napięciem akumulatora podczas ładowania jak podczas obciążenia i bez.

Na samych klemach akumulatora mam wartości 12-13V. Zaś na silniku 14V. Podczas rozruchu palą się kontrolki STOP i akumulator. Po chwili gasną same.

Tak jak na filmiku:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Podłączyłem dodatkowy kabel masowy z silnika do klemy, przez chwilę ładowanie wróciło i napięcie było takie samo jak na silniku, tak jak na filmiku. Ale teraz już to nawet nie pomoga. Mam takie same już ładowania i na klemach jak i na silniku czyli koło 12V. Czyli bardzo niskie, brak. Z czego to może wynikać?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Dzisiaj pojechałem do sklepu, mając 14V, bo jeżdżę z miernikiem w zapalniczce, po powrocie odpalam i kontrolka aku,napięcie 12V.
lukeboss
Początkujący

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Clio II ph 2
Silnik: 1.2 75 KM 55 kW 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Różne wartości ładowania akumulatora na silniku i klemach

13 Wrz 2017, 13:25

Jakie masz napięcie na akumulatorze po około 3 godzinach postoju?
Akumulator jest bezobsługowy, ile ma lat?

Napięcie ładowania powinieneś zmierzyć na zaciskach akumulatora i drugi odczyt przy alternatorze (masę łapiesz sobie na silniku i plus na alternatorze) porównujesz wyniki.

Sprawdź też połączenie kabla (-) z akumulatora z samochodem.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Rajdowa Celica GT4 Carlosa Sainza na sprzedaż Rajdowa Celica GT4 Carlosa Sainza na sprzedaż
    Wystarczy 199 000 euro i oryginalna Celica GT4 ST165 Carlosa Sainza może być twoja. Samochód, którym słynny Hiszpan zajął drugie miejsce w Rajdzie Grecji 1991, został wystawiony na sprzedaż przez belgijską firmę ...
    Nagroda "Design Trophy" dla Audi A3 i A1 Sportback Nagroda "Design Trophy" dla Audi A3 i A1 Sportback
    W plebiscycie "Auto Trophy 2013", dwa modele marki Audi bezkonkurencyjnie pokonały rywali. Prawie 31 procent, spośród ponad 24 tysięcy biorących w nim udział czytelników niemieckiego magazynu Auto Zeitung, w ...

•