Rozwalone sprzęgło,samochód zgasł. "STOP" Peugeot 206 2.0HDI

Rozwalone sprzęgło,samochód zgasł. "STOP" Peugeot 206 2.0HDI

14 Lut 2015, 19:37

Witam. Jakiś miesiąc temu rozwaliły się łożyska w docisku w sprzęgle jeśli dobrze mówię, po naciśnięciu sprzęgła chrupotanie, i piski ze sprzęgła, to było wiadome, że do wymiany ale jeszcze dało radę jechać. Jechałem do miejsca docelowego i w połowie drogi już pedał przestał się słuchać po czym auto zgasło, no ok. Popchnąłem na parking i czekałem na inne auto żeby odholować.

Tutaj zaczął się problem, wbiłem luz uruchomiłem silnik, po przejechaniu ok 0.5 km, wyskoczył mi komunikat na komputerze " Oil - niestety dalej nie wiem co bo ni zdążyłem zobaczyć, a jeszcze do tego mam po niemiecku, " i automatycznie silnik zgasł i na liczniku świecił się na czerwono STOP.

Olej był w porządku, dlatego nie wiem co było przyczyną. Odstawiłem do mechanika, który powiedział, że docisku to już w ogóle nie było, wymienił całe sprzęgło, wymienił olej w skrzyni, tarcze hamulcowe, i dzisiaj dzwoni i pyta się mnie czy w Peugeocie nie ma jakiegoś włącznika bo auto nie odpala i klapa, powiedziałem, że nie ma i będzie szukać przyczyny. Macie jakieś propozycję co się mogło stać ? Wszystko opisałem na górze, podczas holowania padł i od tego momentu już nie zaskoczył. U mechanika podczas kręcenia już żadne kontroli typu STOP, bądź błąd z olejem nie wyskoczyły. Po prostu kręci ale nie odpala.
kulka123
Obserwowany

Prawo jazdy od: 03 03 2001

Re: Rozwalone sprzęgło,samochód zgasł. "STOP" Peugeot 206 2.0HDI

15 Lut 2015, 13:03

Skoro auto jest u mechanika, to już on musi szukać przyczyny. Zapewne zacznie od układu zasilania.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Rozwalone sprzęgło,samochód zgasł. "STOP" Peugeot 206 2.0HDI

15 Lut 2015, 23:10

No to niech zresetuje komputer,czyli klema odpięta a kluczyk potem w pozycji na grzanie świec by wygoniło prąd z układów,tak gdzieś po pół godzinie niech próbuje odpalić,to może pomóc.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW 1 Coupe oraz BMW 1 Convertible Limited Edition Lifestyle BMW 1 Coupe oraz BMW 1 Convertible Limited Edition Lifestyle
    Nowy pakiet wyposażeniowy Limited Edition Lifestyle świeci jeszcze jaśniejszym światłem dzięki walorom estetycznym BMW 1 Coupe i BMW 1 Convertible. Wchodzące w skład pakietu ekskluzywne dodatki wysokiej jakości zostały szczególnie ...
    Mitsubishi Outlander PHEV w Asia Cross Country Rally (FIA) Mitsubishi Outlander PHEV w Asia Cross Country Rally (FIA)
    Gdy w Japonii trwały ostatnie przygotowania do uruchomienia produkcji europejskiej wersji Mitsubishi Outlander PHEV, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) poddała swój technologicznie flagowy model ostatniej i ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      S2020005