Rynek używanych samochodów

23 Wrz 2022, 12:47

Planuję sprzedaż samochodu, ponieważ go nie używam. Obserwuje rynek od ponad pół roku i nie rozumiem. Ludzie odlecieli czy o co chodzi?

1. Sprzedający usłyszeli, że samochody drożeją i jest pełno ogłoszeń gruzów wystawionych za absurdalne kwoty. Egzemplarze, które powinny jechać do huty wyceniane są na kilkanaście tysięcy. :o

2. Od prawie roku są na sprzedaż te same oferty i nikt tego nie kupuje, a ogłoszeniodawcy ciągle wykupują kolejne ogłoszenia nie schodząc z ceny.

3. Większość ma w opisie niezrozumiałe dla mnie "do poprawek lakierniczych", podczas gdy nawet na zdjęciu widać, że to jest całkowicie skorodowane.

4. Wszędzie trąbią, że nie ma samochodów używanych na sprzedaż, ale nawet oferty w "normalnej" cenie są ciągle przedłużane, czyli nie schodzą.

5. Zalogowałem się na konto i pojazdy dodane do zakładek ponad rok temu są nadal dostępne.
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna

24 Wrz 2022, 09:53

OW05 napisał(a):Wszędzie trąbią, że nie ma samochodów używanych na sprzedaż, ale nawet oferty w "normalnej" cenie są ciągle przedłużane, czyli nie schodzą.

Ale jest to mały procent całego rynku.
Ogólnie jest spory problem. Jak szukasz jednego auta jest kwestia czasu i coś znajdziesz a nawet jak przepłacisz nic szczególnego się nie zdarzy ale jak ktoś kupuje sporo aut na handel robi się już problem a jak sobie zestawimy to z fiskalne przyjaznego państwa i polskimi Januszami to niestety jest lipa.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 9147
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Wrz 2022, 14:14

Zastanawiam się co zrobić. Może nie warto teraz sprzedawać samochodu. Tylko, że nieużywany to niszczeje.
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna

24 Wrz 2022, 15:50

OW05 napisał(a):Zastanawiam się co zrobić. Może nie warto teraz sprzedawać samochodu. Tylko, że nieużywany to niszczeje.

To już sobie odpowiedziałeś. Dodaj ubezpieczenie, przeglądy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 9147
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Teoria obciążenia pamięci oraz hałas i prowadzenie samochodu
    Teoria obciążenia poznawczego(1) zakłada, że pamięć robocza może przechowywać jednocześnie tylko ograniczoną ilość informacji. Kiedy kierowca prowadząc samochód, przekroczy ten limit np. słuchając radia, rozmawiając ...
    Obowiązkowe systemy ratujące życie w nowych samochodach
    Komisja Europejska opowiedziała się za wprowadzeniem obowiązku wyposażenia wszystkich nowych modeli samochodów w systemy bezpieczeństwa ratujące życie. Takie wyposażenie ma być obowiązkowe w każdym nowym samochodzie ...