Saab 900 czy Citroen XM

Saab 900 czy Citroen XM

22 Wrz 2011, 23:27

Mam 5 tysiecy do rozdysponowania na nowy zakup. Nie lubię zwykłych aut toteż wpadły mi w oko dwa modele, które mają niecodzienny wygląd. Saab 900 I i Cytryna XM. Która jest lepszym wyborem pod kątem osiągów, wygody no i awaryjności (chociaż to ostatnie nie jest dla mnie jakimś wielkim argumentem, bo samochody 20 letnie wiadomo, że nie będą bezawaryjne). Silniki jakie mnie interesują to 2.0 w benzynie (Saab) i 2.0/2.1 td (Citroen).

ps. jeśli znacie jakieś jeszcze równie nietuzinkowe auta z wyglądu to z chęcią przeczytam wasze propozycje (oczywiście cenowo nadal te nieszczęsne 5 tysi ;) )
Mongi123
Nowicjusz

Re: Saab 900 czy Citroen XM

23 Wrz 2011, 05:24

[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

23 Wrz 2011, 11:25

No Maxima, nie jest ani fajna z wyglądu, ani z rozwiązań technicznych jak choćby XM. Chodzi mi o samochód nietuzinkowy, a nie zwykły dupowóz ;)
Mongi123
Nowicjusz

23 Wrz 2011, 19:43

XM swietne autko, ktore przez kijowa elektryke bosha troche malo jest lubiane/pupularne, po prostu styki "sniedzieja" i sie wszystki pier...

Ale jak chodzi o zawieszenie na polskie drogi to po prostu perfekt, nie dosc ze mega komfortowe to wytrzymale. Z tym ze jak ci cos w hydraulice od zawieszenia padnie, to i hamulcow nie masz, bo to jest jeden i ten sam uklad, a ciezko moze byc o zadbanego XM.

W srodku mega duzy i wygodny, kombi to juz w ogole. O silnikach tych co pytasz to nie mam pojecia, moj ojciec kiedys mial przez 2-3 lata 3.0 V6 z automatem, skora i itp - perfekt autko.

Wszystkie polaczenie ruchome, typu kostki i itp, wyczyscic lub z WD potraktowac i bedzie 10x mniej klopotow potem.
Ostatnio edytowany przez Czimi, 23 Wrz 2011, 19:45, edytowano w sumie 1 raz
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

23 Wrz 2011, 19:45

Też jestem za XM, mega komfortowe i nietuzinkowe auto.
Saab 900 to stara Vectra w innym opakowaniu, chyba, że chodzi o starego krokodyla.
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Wrz 2011, 21:49

Ja bym bral Saaba - samochod bezawaryjny , jedynie z spalaniem ok 12-13l w miescie musis sie liczyc . Silnik na lancuszku , wiec juz oszczedzasz na rozrzadzie , bezpieczny , bogate wyposazenie , no i ta odmiennosc...... A co do kolesia jasiek..... nie rozumie osob ktore wypowiadaja sie na temat ktory kompletnie nic nie wiedza. Saab 900 to Vectra w innej budzie??? kto Ci takich bzdur naopowiadal..... Saab 900 jest osobna konstrukcja Saaba , jedynie elementy zawieszenia i hamulce mozna dopasowac z Opla(nie sa przystosowane do tego samochodu - masa) , jak juz to z Vectry B lub Omegi...... Na drugi raz nie wypowiadaj sie jak nie znasz sie na temacie.....
Pozdro
artopoo
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Helmstedt DE
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy? Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy?
    Jak dotrzeć z punktu A do punktu B zużywając jak najmniej paliwa i podróżując możliwie jak najwygodniej? TotalCarScore.com sugeruje skorzystanie ze stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF, który niedawno został ...
    [D] BMW 320i e46 / Lexus IS 200 / Mercedes C200 W203 [D] BMW 320i e46 / Lexus IS 200 / Mercedes C200 W203
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochody z segmentu D - nadwozie sedan - napęd na tylne koła - silniki benzynowe do 2l o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - rok produkcji modeli ok. 2000r. Wytypowane modele ...

• Re: Saab 900 czy Citroen XM

23 Wrz 2011, 22:20

Zakładam, że chodzi o 900 II gen. bo I raczej za 5tys. zł nie da rady kupić.
    A tam płyta podłogowa z Vectry A i V6, wiem bo sam kiedyś chciałem takiego zakupić.
    Jasiek90
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
    Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

24 Wrz 2011, 06:01

Mam 2 znajomych co mają XM ale 3.0. Silnik fajny, naprawa zawieszenia kosztuje grosze, skóra jakościowo lepsza niż w niektórych obecnych autach, a auto na drodze po prostu płynie.
    fiko7
    Stały forumowicz

Miejscowość: Białystok

24 Wrz 2011, 12:18

A jak z awaryjnością silników 3.0? Bo czytałem, że jak coś pójdzie to minimum 3 tysiące naprawa.
    Mongi123
    Nowicjusz

24 Wrz 2011, 17:56

Ten 12 zaworowy chyba jest mniej awaryjny. Moj ojciec takim zrobil pod 100k km, zero problemow z motorem i cala reszta. Tylko ze to bylo dawno temu, gdy mozna bylo kupic 4-5 letniego XM w idealnym stanie.

Generalnie to poczytaj opinie na necie, przy ponad 10 letnim autku to i tak motor, ktory moze miec najlepsze opinie moze sie okazac najbardziej problematycznym, bo po prostu trafisz akurat na mocno zuzyty motor. Ale raczej dobry i sprawdzony motor, ktory nie tylko w Citroenie byl montowany z tego co pamietam.

Ooo, masz tutaj liste autek, w ktorych montowany byl 3.0 V6 12v.
    http://en.wikipedia.org/wiki/PRV_engine
    Czimi
    Stały forumowicz

Auto: W210 220 CDI

25 Wrz 2011, 21:51

ja polecam xm-a. dlaczego? bo jeżdżę hydraulikiem tzn xantią i w dodatku z 2.1td. auto super. lepszego na nasze drogi nie ma. hydro jest wygodne i komfortowe a do tego mało awaryjne ale pod warunkiem ze się o nie dba. z początku sam wszystkiego nie ogarniesz ale jesli się trochę zainteresujesz to wszystko przy nim zrobisz sam. większość części da się zregenerować ale są takie co się z nimi nic nie da zrobić i wtedy nie pozostaje nic tylko kupić nową a części hydro są niestety drogie :/. a do xm-a droższe niż do xantii. co do silnika to co sprawia problemy to często padają poduszki silnika a tak po za tym to tylko części eksploatacyjne. podobno da się nimi zrobić 500 tys km bez remontu a to duży plus. mój ma prawie 300 i puki co ma sie dobrze. w xantii też silnik jest super. dobrze sie zbiera i zapie ... . nie jednemu tdi i benzyniakowi wstydu narobił :D. spalanie .... średnio 6,5- 7,5 , jak sie oszczędnie jeżdzi to ponoć nawet do 5 się zejdzie ale to już naprawdę trzeba się postarać no a max to i z 10 spali. do xm-a to jest najsłabszy diesel. ewentualnie jest jeszcze 2,5 ale o jego o siągach nic nie wiem. jeż•eli chodzi wnętrze to jest luksus. xantia jest wygodna a xm ma dużo lepsze fotele, wyższy tule środkowy co sprawia ze wszystko jest pod ręką no i elektrycznie regulowany podłokietnik. wypas na całego. do tego wysokiej jakości materiały. w xm drewniane wstawki to naturalne drewno. no i sporo bajerów umilających jazdę. a teraz minusy. elektryka wkurza bo a tu kabel się urwał a tu styku w kostce nie ma. xm to stare i żadkie auto więc części drogie a do hydro jeszcze droższe i coraz mniej tych części. mechaników mało ale w województwie zawsze się znajdą z 2 osoby które się będa znały i naprawiały. na serwis nie ma co liczyć bo nie dość że się nie znają to koszta napraw są kosmiczne. i jedna ostatnia rzecz .... za 5 tys cięzko będzie o zadbany egzemplarz. trzeba będzie się liczyć że drugie tyle trzeba bedzie dołorzyć. igły nie spotkasz a jak już to za 15 tys. xm to auto dla ludzi z grubszym portfelem i świadomością kosztów kosztów napraw. ogólnie polecam to auto ale uczulam że jak sie trafi na podpiglowany szrot to będzie to skarbonka bez dna. lepiej samemu nie kupować tylko poszukać kogoś kto się choć trochę zna na hydro i jeździć z nim oglądać.
    scrolll
    Początkujący

Miejscowość: podkarpacie

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda