Samochód 15-26k

Samochód 15-26k

13 Cze 2018, 14:02

Witam forumowiczów.

3 lata temu na forum doradzono mi zakup Toyki e11, która odwdzięczyła się niezawodnością i w sumie przyjemnością z jazdy mimo że nawet nie myślałem o tym modelu. W ciągu najbliższych 2-3 miesięcy planuje jednak kupić coś nowego i znów proszę o pomoc ;-).

Do wydania mam 15-26k
- interesuje mnie sedan lub hatchback
- benzyna plus LPG które najlepiej założę sam
- moc by się przydała takie minimum 120, ale raczej bym patrzył miłej na 140-160KM
- przebieg roczny to ok 15k, ale aktualnie się ograniczam ze względu na spore spalanie, mała ilość miejsca i przede wszystkim brak klimatyzacji
- dojazdy do pracy w okresie jesienno-zimowym 15-25km w jedną stronę po mieście + raz w miesiącu 150kmx2 w trasie.
- zalezy mi na tym aby auto nie było skarbonka bez dna, przyzwyczaiłem się do bezawaryjności i tanich części ;-)

Mam kilka własnych propozycji.
- Honda Civic VIII 1,8 sedan
- Honda Accord 2005-2006 rok
Minusem jaki widzę są wysokie ceny wiekowych już modeli bo ponad 10lat i fakt że podobno kradną na potęgę nawet tyłu letnie auta.
- Saab 9-3 podoba mi się zwlacza po lifcie nie znam jednak nikogo więc nie wiem jak to z częściami i awaryjnoaxia wygląda
- Opel Vectra C hatchback
- Ford Mondeo bo stary Focus mi się nie widzi, a nowszy ciężko wyłapać

Może inne propozycję? Chciałbym mieć wybrane ze dwa modele które powinienem szukać no i szukać perełki ;-)
grabi75
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 08 2011
Auto: NIE MAM

Re: Samochód 15-26k

19 Cze 2018, 08:55

Odświeżę może temat i ktoś się wypowie.

Interesują mnie przede wszystkim informacje o Saabie. Z jednej strony wyczytałem że to bliźniaczy model Vectry, z drugiej że tylko płyta i silnik podobny. Podobno duże problemy z elektryka w wersjach przed liftem tzn że bez komputera ciężko żyć, nawet radio zmienić na niefabryczne to wyzwanie.

Powiedzmy więc że szukałabym wersji po lifcie. Czy jest coś co powinienem wiedzieć o tej marce i modelu? (9-3).

Waham się w zasadzie nad 3 samochodami tylko.
- Wspomniany wyżej Saab moja wiedza o nim jak i o samej marce bardzo słaba, ale wizualnie mi się najbardziej podoba

- Vectra c z silnikiem 1,8 lub 2,0 jeśli się uda znaleźć i gaz we własnym zakresie. Samochód wydaje mi się trochę nudny ale cena/jakość chyba najlepszy stosunek

- Mondeo MK4. Ciekawy chociaż boje się trochę o jego gabaryty. Wielkie bydle strasznie. Przesiadka z corollki może być szokiem ;-)

-
grabi75
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 08 2011
Auto: NIE MAM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy? Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy?
    Czasami choroba może dawać podobne objawy jak upojenie alkoholem. Na przykład osoby chore na cukrzycę, w trakcie nagłego obniżenia poziomu cukru we krwi, tracą kontakt z otoczeniem, są osłabione, mają opóźnione reakcje. ...
    Trzymaj się odpowiedniego pasa ruchu Trzymaj się odpowiedniego pasa ruchu
    Kierowcy często zapominają o zasadach ruchu drogowego i na drodze dwupasmowej jeżdżą lewym pasem, a na drodze trzypasmowej środkowym i lewym. Tymczasem w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, co w praktyce zobowiązuje kierowców ...

•  
    • RENAULT SPORT R.S. 01
      BMW Z1 - 1991
      Men's Day 2009
      Cadillac Eldorado 8.2L V8, 1976 rok, tył