Samochód Aixam - czy warto kupić?

11 Gru 2017, 14:23

Mam pytanie mam 30lat i skonczylem kurs B egzamin teoretyczny w word oraz niezdalem 3 egzaminow praktycznych oczekuje na umowiony 4.zawsze popelnie jakis blad np parkowanie. Nie wierze w mozliwisc zdania tego egzaminu .slyszalem o takim pseudosamochodzie aixam co wazy 350kg i ma 45h ograniczenie .bede mial choc namiastke samochodu bez koniecznej kat B ktorej nie mam szans uzyskac.na pewno sobie dam rade z kilkukonnym silnikiem i 45 h skoro jezdzilem 40 godzin kia rio o mocy 80km i predkosci duzo wyzszej.kurs zwyklym autem dal mi rozeznanie w ruchu i dzieki temu bede sie poruszal na drogach publicznych bez problemu tym.moje pytanie czy znajde jakies tansze pseudoauta bo ceny mnie przerazaja kosztuja jak zwykle bryki i czy drogie sa naprawy i oplaty .pisze tu bo nic nie znalazlem ale skoro znacie swietnie zwykle auta to i ten temat ogarniecie pozdrawiam Damian
Damian1987P
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam

11 Gru 2017, 14:55

Damian1987P napisał(a):pytanie czy znajde jakies tansze pseudoauta bo ceny mnie przerazaja kosztuja jak zwykle bryki i czy drogie sa naprawy i oplaty
Są drogie jak już zauważyłeś to raz, a dwa to przy kolizji z innym autem odbijasz się jak piłka od niego ze względu na wagę i małe strefy zgniotu. Co z tego że będziesz jechał 45km/h jak ktoś przywali w ciebie z dwa razy wyższą prędkością. Pomijając jednak te aspekty niestety są to "auta" głośne i słabo wyposażone.
Wolałbym chyba kupić porządny rower niż taki wynalazek.

Na twoim miejscu postarałbym się zdać ten egzamin i kupić normalne małe auto typu np. Mii, Aygo, Up! One przy samochodach typu Aixam to tak jak Lexus 600h przy Yarisce :)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

11 Gru 2017, 17:03

Daj sobie spokoj z tym Aixam-em. To zwykłu ulep co tylko kupy sie trzyma. Uwierz że wiekszy komfort jazdy jest na rowerze lub skuterze niz w tym. Tu we Francji jest to bardzo popularne i niestety czesto mam okazje naprawiać to coś. Nie pokecam tego nikomu.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Gru 2017, 17:25

Nie mam pojecia jak tym sie jezdzi ale nie sadze ze umiac jezdzic na aucie jak poczatkujacy kierowca na poziomie egzaminacyjnym nie opanowalbym tego.widuje takie w sremie i nawet z instruktorem jezdzac widzialem ze cholernie wolno ruszaja bo zablokowal moja kia rio wymuszajac pierwszenstwo na co nawet instruktor rzucil sarkastyczna uwage.wiem tylko ze w srodku male strasznie i musi trzasc sie . jednak jest to dla mnie alternatywa kiedy sie okaze ze jazda egzaminacyjna 2 stycznia mnie przerosnie.rower jest fajny ale bede musial woele lat dojezdzac czasami do miasta oddalonego o kilkadziesiat km.dlatego tez zdecydowalem sie w tak poznym wieku na kurs i co mnie dziwi nawet w miare polubilem auto i jazde wczesniej nie chcialem slyszec o zdawaniu.wiem oczywiscie ze to nie auto ktorym sie uczylem ale nie mam zamiaru jezdzic autem brata i ciagle sie bac konsekwencji karnych przy kontroli wyniklych z braku prawka.chcialbym wtedy mozliwie najtanszy model i w miare komfortowy ale widze ze macie racje na pewno nie jest to wygodne.tanich tez nie ma a ja nie mam kasy , gdybym zdal nawet kupic bym nie musial bo rodzice korzystnie mogliby mi kupic jeepa wranglera od znajomych a na pewno kasy nie dadza na tego aixama.chcialem tylko poznac opinie ludzi takich jak Wy i ciesze sie ze uzyskuje odpowiedzi .nie rozumiem tak wygorowanych cen za taka imitacje auta bo wiem ze brata peugeot 307sw mniej kosztowal od wielu.naprawde dzieki bo nie wladuje wszystkich pieniedzy zycia w badziewie .dzieki radom na tym forum moze nie wyjde w dudka pozdrawiam :ok:
Damian1987P
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam

11 Gru 2017, 22:34

Twoje wypowiedzi bardzo ciężko się czyta, używaj jakiś znaków interpunkcyjnych, wielkich liter, polskich znaków. Dziękuję.

Co do tematu - lepiej wyjdziesz na tym, jak po prostu wykupisz sobie dodatkowe jazdy przed egzaminem, W sumie takie godziny kosztują grosze (zależy też rzecz jasna gdzie), czyli za jednego Aixama możesz jeździć na "elce" jakieś 5 lat :roll:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Gru 2017, 22:41

Jest tak drogie tylko dlatego że jest bez prawka :naughty: jakieś dobre wersje potrafią kosztować nawet ok. 15 tyś euro, nowe oczywiście. Kosmos. Dam Ci radę odpuść narazie egzamin, weź dodatkowe godziny, jak masz dostęp do auta to poćwicz jazdę na jakimś placu, poustawiaj sobie pachołki poćwicz parkowanie. Wszystko można zrobić na własną rękę tylko trzeba chcieć :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Polo - niskie koszty utrzymania
    Nowa generacja Volkswagena Polo, która pojawiła się w polskich salonach, wyróżnia się najwyższym poziomem bezpieczeństwa (tytuł Best in Class 2017 przyznany przez Euro NCAP), bardzo obszernym wnętrzem oraz najbardziej ...
    Skoda Fabia MONTE CARLO - wariant sportowo-lifestylowy
    Nowa SKODA FABIA MONTE CARLO dopełnia czwartą generację gamy modelowej kompaktowego bestsellera marki. Wariant MONTE CARLO symbolizuje rajdowe korzenie SKODY, a jego cechami charakterystycznymi są czarne elementy nadwozia ...

12 Gru 2017, 22:00

Ok bede inaczej pisal.Faktycznie zaliczylem jazde probna aixamem.Wasze rady i ten test ,przekonaly mnie dobitnie ze nie wloze w ten pojazd zlotowki.Nie wyobrazam sobie dojazdow tym aixamem przez najblizsze 30lat 60kilometrow w jedna strone dosc czesto.Wole juz tluc sie autobusami i pociagami A w tym czasie nadal podejmowac probe zaliczenia egzaminu w WORD oraz doszkalac technike jazdy.dziekuje za pomoc Damian
Damian1987P
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam