Samochód ale jaki?

Samochód ale jaki?

31 Sty 2015, 19:44

Cześć, zacznę może od tego że mam 21 lat, jeżdżę mazdą 626 i chciałbym zmienić auto. Na sam samochód mam powiedzmy 15 tysięcy. Rocznie robię przebiegi rzędu 15-20 tysięcy. Są to głównie trasy rzędu 100-150km w 4-5 osób. Trochę po mieście ale niewiele. 2 razy do roku trasa rzędu 500km. W lato na wakacje i w zimę na narty z dziewczyną i znajomymi. Biorę pod uwagę albo diesla, albo benzynę + LPG.
W tej chwili mam w samochodzie moc 100KM. Jest to za mało uwzględniając fakt, że nie jeżdżę sam. Tak więc chciałbym mieć minimum 130KM pod maską a najlepiej jeszcze ciut więcej. Powiedzmy że 10s do setki ta max:)
I teraz nie wiem jaki samochód kupić. Może powiem jakie samochody mi się podobają. Podobają mi się duże samochody, i najlepiej z taką jakby "opływową sylwetką" jak Mercedes CLS, Passat CC czy Peugeot 607. Bardzo podobają mi się też Saaby 9-3 oraz Alfy Romeo 159. I teraz pytanie czy w tym przedziale cenowych występują samochody o takim wyglądzie? Takim czyli takie jakby limuzyny, ale sportowe i zadziorne :naughty:
Ogólnie nie mam uprzedzeń do żadnej marki, modelu itp.
Proszę o pomoc w doborze jakiegoś samochodu.
Pozdrawiam
baklazan
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 08 1994
Auto: brak

Re: Samochód ale jaki?

01 Lut 2015, 10:43

Czy interesowałeś się Hondą Accord VI generacji?
Nie wiem czy Ci się coś takiego podoba, ale wiem, że budżet pozwoli Ci na znalezienie ładnego egzemplarza z najpopularniejszymi (i bardzo dobrymi) silnikami 1.8 bądź 2.0. Dokładając do tego dość dobre wyniki niezawodności, zyskasz auto ładne, nawet dobrze wyposażone, no i trwałe :yes:
Nie wiem niestety jak pod LPG te silniki się sprawują, ale myślę, że na forum Accorda znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania :ok:
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Seat Leon - kompaktowy hatchback do miasta Seat Leon - kompaktowy hatchback do miasta
    Najniższym spalaniem może poszczycić się Seat Leon z 1,6-litrowym silnikiem Diesla o mocy 115 KM i pięciobiegową, manualną skrzynią biegów. W mieście wynosi ono 4,6–4,7 l/100 km, w trasie 3,8–4,0 l/100 ...
    Ubezpieczenie samochodu krok po kroku Ubezpieczenie samochodu krok po kroku
    Stając się właścicielem pojazdu, niezależnie od tego, czy jest to auto nowe czy używane, zachodzi konieczność wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. W przypadku zakupu auta używanego, które jest już zarejestrowane ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005
      MINI Clubman Bond Street, tył