Samochód dla kobiety ok. 35

02 Lip 2010, 18:26

Witam. Szukam jakiegoś niedużego samochodu dla kobiety, przede wszystkim do użytkowania w mieście. Jeśli chodzi o cenę, to poszukuję czegoś w cenie ok. (do) 35.000 PLN. Dodam, że zależy mi na nowym autku.
Jako mój typ mogę wymienic Kia Picanto właśnie w takiej cenie przy całkiem przyzwoitym wyposażeniu - wspomaganie, poduszki, klimatyzacja, centralny zamek, szyby, radyjko i pare innych funkcji. Co sądzicie? Moglibyście polecic mi jakies inne alternatywy?
Pozdrawiam! :wink:
lookingforacar
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Polska

02 Lip 2010, 18:34

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[ Dodano: Pią Lip 02, 2010 19:38 ]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
paju001
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Miejscowość: Tarnów

02 Lip 2010, 19:03

Dzieki za propozycje. Ktora z tych marek jest najfajniejsza? I co sądzicie o tej Kia Picanto.

Dalsze typy równiez sie przydadza dla porownania!:)
lookingforacar
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Polska

03 Lip 2010, 11:23

napisze z mojej perspektywy, nigdy nie kupiłbym samochodu z salonu ze względu na duży spadek wartości. Nigdy nie kupiłbym tez nowej kii a w szczególności picanto. Poprostu jest niedobry stosunek jakości do ceny. Wystarczy spojrzeć na te samochody z rynku wtórnego.
Z wymienionych wyżej najlepsza wydaje mi się micra. Ale też można ten samochód kupić dużo dużo taniej na rynku wtórnym, pozatym w tym roku wchodzi nowa wersja micry. (Na twoim miejscu kupiłbym używaną micre) a z nowych samochodów to jeszcze można polecić Peugeota 207 z HDI lub Skode Fabia II pol liftingu, ale to będzie już troszeczke droższe.
paju001
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Miejscowość: Tarnów

10 Lip 2010, 10:53

A Citroen C 3 albo Chevrolet Aveo?

Zależy mi raczej na czyms nowym, sprawdzonym.
lookingforacar
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Polska

10 Lip 2010, 18:28

paju001 napisał(a):napisze z mojej perspektywy, nigdy nie kupiłbym samochodu z salonu ze względu na duży spadek wartości. Nigdy nie kupiłbym tez nowej kii a w szczególności picanto. Poprostu jest niedobry stosunek jakości do ceny.

Z wymienionych wyżej najlepsza wydaje mi się micra. Ale też można ten samochód kupić dużo dużo taniej na rynku wtórnym


Po pierwsze, to KIA ma jeden z najlepszych stosunków jakości do ceny na rynku. W takiej cenie nie znajdziesz w zasadzie nic lepszego (wyposażenie, jakość, gwarancja).

Po drugie, nowe i używane mają wady i zalety. Największą wadą nowego jest duży spadek wartości przez pierwsze 2 lata, największą wadą używanego że na ogół to zajechany truposz, bo dobre albo się trzyma latami, albo sprzedaje rodzinie lub znajomym gotowym zapłacić większą niż rynkowa cena w zamian za pewniaka.

Nowa Piccanto jest ok. Jeździłem wersją przed liftingową (1 dzień jako autko z wypożyczalni), generalnie bardzo udany silniczek (niedostatek mocy czuć dopiero na wyższych biegach - 4 i 5, bo 1 2 i 3 bez problemu), niezłe wyposażenie jak na takiego malucha i poprawnę wnętrze.

Jeśli nie chcesz ryzykować kupowania używanego, to Piccanto jest dobrą opcją :)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Astra OPC - najmocniejsza Astra w historii
    Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie miała miejsce światowa premiera wysoce wyczynowej wersji Astry GTC, czyli nowej Astry OPC. Benzynowy silnik modelu OPC z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem, ...