Samochód dla młodego do ok 25tys

Samochód dla młodego do ok 25tys

05 Sie 2017, 16:24

Witam wszystkich!

W najbliższym czasie planuje przesiadkę z mojej Mazdy 626 na coś nowszego i z mniejszym przebiegiem. Na samochód planuje wydać w granicach +/- 25tys zł. Rocznie przejeżdżam ok 15-18tys km. Głównie dojazdy do pracy 15km autostradą w jedną stronę, co jakiś czas do domu rodzinnego 80km i jazda po mieście. Na pewno będzie to benzyna i w bliższej lub dalszej przyszłości założenie instalacji LPG.
Sam w sumie nie wiem czego chcę. Myślałem o Seacie Leonie, podoba mi się i dla mnie samego w zupełności wystarczy. Tylko nie wiem jaki silnik. myślałem nad 1.8. Chciałbym żeby auto miało trochę mocy i się zbierało w miarę fajnie, więc tak min żeby te 130KM było.
Jakie mielibyście propozycje dla mnie? Jestem w stanie wszystko rozważyć. Na tą chwilę moim kandydatem jest Leon, ale może znajdzie się coś innego wartego uwagi.

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
mateusz15
Nowicjusz

Miejscowość: Zborowskie

Re: Samochód dla młodego do ok 25tys

07 Sie 2017, 20:53

Ktoś coś może?

Myślę jeszcze nad:

- Civic VIII 1,8
- Accord VII 2.0
- Laguna III 2.0 albo 2.0T

Mam straszny mętlik w głowie i nie wiem na którym aucie się skupić.
mateusz15
Nowicjusz

07 Sie 2017, 21:23

1. Jeśli myślisz o leonie II (a zapewne tak) to odpuść temat. Wpisz w szukajkę "tsi problemy" i masz lekturę na dwa tygodnie. Poza tym nie założysz do tego lpg - zostałyby Ci 1.4 i 1.6 pamiętające czasy golfa trzy.
2. Civic spoko, na coś z początku produkcji powinno wystarczyć.
3. Accord spoko.
4. Laguna spoko ale na 2.0T masz za mały budżet, zostaje 2.0
5. Popatrz na fiata bravo 1.4 t-jet
6. Popatrz na lancię deltę 1.4 t-jet
7. Popatrz na astrę h 2.0T
8. Popatrz na vectrę c/signum 1.8/2.0T
9, Popatrz na volvo s40/s60
10-. Popatrz ma focusa mk2 fl
11. Popatrz na saab'a 9-3
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: S60 2004, Octavia 2013
Silnik: 2.5T, 1.6tdi

10 Sie 2017, 12:41

Aktualnie najbardziej zastanawiam się nad Honda Civic 1.8 i Fiatem Bravo II 1,4 T jet. Fiata mogę kupić sporo taniej i nawet młodszy rocznik, a za ta różnice mógłbym założyć instalację LPG co mnie bardzo przekonuje.
Jak wygląda kwestia kosztów ew napraw, części zamiennych w poszczególnych autach?
Myślę, że przy moich przebiegach instalacja zwróciłaby sie po ok 1,5-2 latach, więc raczej opłacałoby się ją założyć.
Które spośród tych byłoby lepszym wyborem?
mateusz15
Nowicjusz

10 Wrz 2017, 20:57

Odświeżam temat. Nadal szukam autka i cięgle zastanawiam się pomiędzy Honda Civic a Bravo II. Teraz pojawiło się takie ogłoszenie:

https://www.aaaauto.pl/pl/honda-civic/c ... =183352350

Co myślicie, warto? Trochę nie chce mi się wierzyć w ten przebieg, ale niby salon polska i pierwszy właściciel. Jutro chcę go jechać zobaczyć.

Tak jak pisałem wcześniej, Bravo można kupić sporo taniej i to mnie kusi bardzo. Sam nie wiem co byłoby lepsze.
mateusz15
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyposażenie i BMW ConnectedDrive w BMW ActiveHybrid 3 Wyposażenie i BMW ConnectedDrive w BMW ActiveHybrid 3
    Wysokiej jakości wyposażenie standardowe, z dwustrefową automatyczną klimatyzacją działającą także przy wyłączonym silniku oraz opcjonalnym systemem nawigacyjnym Professional. Liczne, ekskluzywne systemy wspomagania kierowcy ...
    Opel po raz trzeci uznany za Opel po raz trzeci uznany za "najbardziej innowacyjną markę"
    Opel jest liderem w wyznaczaniu trendów w dziedzinie projektowania samochodów i technologii - podczas uroczystości Plus X Award, która odbyła się 6 czerwca wieczorem w Kolonii, ponownie został uhonorowany ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Show
      Tańczące dziewczyny
      Mazda rim
      Helikopter - loty wycieczkowe