Samochód dla rodziny +-30 tys. zł kombi benzyna

Samochód dla rodziny +-30 tys. zł kombi benzyna

04 Paź 2016, 18:59

Witam wszystkich serdecznie na forum. Z racji iż niosę się z zamiarem kupna rodzinnego samochodu z segmentu D proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego modelu. Poniżej niezbędne dane oraz kryteria i moje typy:

- budżet - +-30tys. złotych
- wersja nadwozia - kombi
- moc - od 130KM w górę (myślę że jest to minimum w tego rodzaju autach by nie zamulało)
- planowane przebiegi - ok. 7 tys. rocznie (6km do pracy - nie po mieście, raz czasami dwa razy w tyg. 30km w jedną stronę)

Z racji iż dużo nie jeżdżę jestem zdecydowany na benzynę.
Auta które mi wpadły w oko na tą chwilę:

- Renault Laguna III
- Renault Megane III
- Ford Mondeo Mk4
- Citroen C5 III
- Opel Insignia (raczej za mały budżet)
- Mazda 6 II (na początku byłem napalony jednakże boję się rdzy, poza tym też raczej nie ta półka cenowa)

Najbardziej podoba mi się Laguna jednakże mam pewne wątpliwości po poczytaniu trochę o silniku 2.0 140KM.
W takim wypadku jaką sprawdzoną konstrukcję możecie polecić do poszczególnych wymienionych marek jeśli chodzi o silnik benzynowy?

BTW: Rozumiem że przy takich przebiegach nie ma co nawet rozglądać się za dieslem?

Pozdrawiam
azspider
Nowicjusz

Auto: VW GOLF III

Re: Samochód dla rodziny +-30 tys. zł kombi benzyna

04 Paź 2016, 19:53

Zdecydowanie Mazdę 6 II odpuść, skubana trzyma cenę i za ok. 30k można się nieźle nadziać.

Benzyna dla Ciebie.
A to będą samochody z rocznika +- 2008, to już trochę lat jest, także trochę ryzyko z przebiegiem w przypadku diesla (km/rocznie).
tomekdk
Stały forumowicz

Miejscowość: Dania
Prawo jazdy od: 20 01 1998
Auto: Honda Civic 1.8

04 Paź 2016, 22:25

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o Lagune to już wiem że najlepiej szukać z silnikiem 2.0T. A jakie silniki polecacie to tych modeli co wymieniłem?
azspider
Nowicjusz

Auto: VW GOLF III

04 Paź 2016, 22:57

Ja czytałem "dobrze" o 2.0 140 z Laguny III.
Do bodajże 2007 był silnik "poprzedniej" generacji, który to właśnie zbyt dobrych opinii nie miał (ale nie był on montowany w Lagunie III, w II siedział).
tomekdk
Stały forumowicz

Miejscowość: Dania
Prawo jazdy od: 20 01 1998
Auto: Honda Civic 1.8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wywiad z Adamem Małyszem - I rajdowym Mistrzem Polski Wywiad z Adamem Małyszem - I rajdowym Mistrzem Polski
    37. miejsce w Dakarze 2012 na Mitsubishi Pajero, Puchar Polski i Mistrzostwo Polski w Mitsubishi L200 - ten sezon wydaje się niezwykle udany? Udany to mało powiedziane - jestem szczęśliwy, że wszystko nam się tak dobrze układało, ...
    [C] Cruze 1,8 / Elantra V 1,6 / 3 II 2,0 / Fluence 2,0 [C] Cruze 1,8 / Elantra V 1,6 / 3 II 2,0 / Fluence 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu C - silnik benzynowy o mocy około 140KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2011 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Chevrolet Cruze 1,8 - 141KM - Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 7