Samochod do 12 tys .

05 Sty 2019, 20:20

Mam jakoś mieszane odczucia co do tej A3.. według mnie prawy bok był robiony (trochę nierówne spasowanie między drzwiami a tylnym błotnikiem).

Zobacz tego Leona,ja bym się bliżej zainteresował.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Sty 2019, 11:03

A co myslicie o Toyocie Yaris 1.0 1999 rocznik w benzynie :)
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13

06 Sty 2019, 12:07

Jak dla mnie te yariski są przecenione, bo poza bezawaryjnoscią to co one oferują?
Jakiś czas temu pomagałem szukać dziadkowozu dla dziadka po wyeksploatowaniu matiza i oczywiście w kregu zainteresowań była yaris.
Ale płacić po 6-8k pln za blisko 20-letnią mini puszkę z silnikiem 1.0, praktycznie bez wyposażenia, z przebiegami nieraz po 180k...
W tej kwocie są na rynku kilka lat młodsze Corsy, Clio, 206, Punto, które już jakieś wyposażenie mają, jakoś jadą i da się wśrod nich znaleźć coś w dobrym stanie z salonu pl, nawet od 1 właściciela.
Ostatecznie do dziadka trafiła Thalia.
Taka yariska do turlania po mieście bedzie ok ale jeśli oczekujesz od auta cokolwiek więcej to szukaj czegoś z wyższej klasy, nawet ten segment b daje różnicę.
txxc
Początkujący
 
Posty: 113
Prawo jazdy: 01 01 2006
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: BMW E46/Daewoo Lanos
Silnik: 2,2 170KM/1,6 106KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

06 Sty 2019, 12:22

Jaka sama mówisz lubisz jeżdzić i trochę tych kilometrów robisz więc ja bym sobie darował wszelakie Yarisy,po mieście spoko ale na trase tym wyjechać to męczarnia..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Sty 2019, 13:11

Femmefatale szkoda że rozpoczełaś przygodę od bmw bo te auta wypaczają pogląd na motoryzację.
Jeżeli Ci się podoba yaris to...masz budżet na yar1 wersje 1,3/1,5 ta pierwsza opcja będzie poliftowa, 5d. I tak ... w trasie nie ma takiej męczarni jak nam się wydaje bo w środku jest więcej miejsca niż potrzeba osobie ze wzrostem 180cm. Oczywiście do trzymania prędkości 150km/h nie nadaje się. Do tego jak będzie 1,3 to pewnie w lepszej opcji co nie jest trudne do znalezienia wtęedy będzie normalne wyposażenie. Ci do yaris vs konkurencja z eu to bezawaryjność czyli zawieszenie pancerne, elektromechanicznie ok.bywają problemy z odtwarzaczem cd i alternatorem, silnikowo wzorowo. Spalanie wersji 1,0 prawie takie samo jak 1,3. Trzeba uważać na rdze.

I pamiętaj pisałem o 1ce bo yar2 w wersji 1,0 nie brałbym po uwagę bo ma całkowicie inny silnik niż 1ka. Krótko mówiąc gówniany.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Sty 2019, 19:26

Ja nie naleze do osob ktore kupiłoby takie pudełeczko z tak mała moca .
Moja mama takie posiada i jak powiedziałam ze siegnelam porady co do kupna samochodu na forum to byla ciekawa co inni sadza, cytuje " czy sa tacy madrzy :lol: i co mysla o moim aucie " .
No ale faktycznie , procz niezawodnosci nie ma nic wiecej , ale polecilabym je osoba z dynamiczna jazda miejska - zryw jako taki posiada ; )

Koniec końców mam umowe dzentelmenska z wlascicielem Focusa (link do ogloszenia wstawialam wczesniej ) .
2006 r , 121 tys przebiegu
115KM ,1,6 coupe benzyna z gazem :naughty:
Bylam obejrzec auto ,wizualnie jak dla mnie bomba - widac ze ktos dbal o samochod ( 2 wlascicieli - kupowany w de ).
Byla kolizja gdzie ucierpilo nadkole ale w tym momencie nie ma po tym zadnych sladow ( pokazal mi wszystkie zdjecia i faktury ) .
Samochod cichutko chodzi , praktycznie nie sluchac zeby w ogole chodzil ! :) , dobrze sie prowadzi , na widocznosc nie mam co narzekac .
Minusem bylo to ze spotkalismy sie we Wroclawiu gdzie nie mialam mozliwosci przejechania sie wiekszymi predkosciami i wsteczny nie trafia zawsze w zabki ( czy jakkolwiek to opisac ) - powiedzial jesli bieg mi nie wchodzi to najlepiej dac jedyne i pozniej wsteczny powienien bez problemu wejsc .
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes-Benz klasy C - samochód do driftu
    Klasa C jest autem zbudowanym według podobnych założeń co IS Lexusa czy BMW serii 3. Model stworzono głównie z myślą o podróżowaniu w komforcie, ale i nim bez większych trudności poszalejemy bokiem na torze. ...
    Bezpieczniej bez śmieci na drodze
    Na drodze można spotkać różne przedmioty i przeszkody - od rozlanego oleju, kawałków opon, kołpaków, przez puszki, plastikowe torby, aż po szkło czy nawet meble. Takie niemiłe niespodzianki mogą spowodować ...