Samochód do 13 tysięcy benzyna+lpg

Samochód do 13 tysięcy benzyna+lpg

30 Wrz 2019, 12:35

Cześć.
Od paru miesięcy szukam dla siebie samochodu.
Obecnie jeżdżę Fordem Focusem C-MAX z 2004 roku 1.8 + lpg. Jednak nie jest to mój samochód. Przede wszystkim szukam samochodu z jednostką benzynową, która dobrze współpracuje z LPG i spala do maks. 12L na 100 km. Ze względu na pracę robię dziennie około 50 km. Kilka razy w miesiącu zdążają mi się dłuższe trasy (200-300 km). Dlatego też ważne jest dla mnie wygoda i komfort jazdy oraz wyciszenie. Moją uwagę przykuły:
- Volvo v40 I - tutaj nie byłem przekonany do silników 2.0 i 2.0T, 1.8 słyszałem że jest dość mułowate + koszty części
- volvo s60 - koszty części również spowodowały że zrezygnowałem z poszukiwania
Obecnie moim wyborem jest Opel Astra H 1.8, ale nie wiem czy to będzie właściwy wybór. Chciałbym usłyszeć wasze propozycje i opinie.
Pozdrawiam :)
Shopen87
Nowicjusz

Re: Samochód do 13 tysięcy benzyna+lpg

30 Wrz 2019, 16:43

Jeśli ma być dobrze wyciszone (lepiej niż Focus) to raczej segment D np.
Citroen C5 II 2.0
Ford Mondeo MK3 2.0
Hyundai Sonata 2.0/2.4
Peugeot 407 2.0
Opel Vectra C 1.8
Skoda Superb 1.8T/2.0
VW Passat B5 FL 1.8T/2.0 8v
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

01 Paź 2019, 18:56

Citroen C5 jakoś mi się nie podoba (tył przede wszystkim), Hyundai jest dla mnie nie znany, opel Vectra c w sumie spoko samochód się wydaje jednak przedlift mi się nie podoba, a polifta w tej cenie raczej nie znajde, tak samo Skoda trochę taka nijaka, natomiast passata ma co druga osoba na drodze. Najbardziej spodobał mi sie ford i Peugot. Jednak przed wszystkim zależy mi na ciszy w kabinie, żeby hałas nie był zbyt uciążliwy do 120 km/h. Może coś mniejszego będzie również wygodne (np Peugot 307)?
Shopen87
Nowicjusz

02 Paź 2019, 12:06

W mniejszych samochodach zapomnij o ciszy przy dużych prędkościach. Wtedy tylko segment D - czyli np. Mondeo.
Sonata to też segment D - bardzo udane auto tylko mało popularne w Polsce (i Europie). Zobacz jeszcze jego brata bliźniaka: Kia Magentis. Praktycznie identyczne konstrukcje, różny wygląd.
Peugeot 407 - Nie jest złe ale szybko wytłukuje się zawieszenie i z wyciszeniem też niezbyt zachwycająco...
aple4
Początkujący

Zdjęcia: 3
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Prawo jazdy: 03 01 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najdziwniejsze pomysły motoryzacyjne ostatnich lat Najdziwniejsze pomysły motoryzacyjne ostatnich lat
    Tegoroczne edycje targów motoryzacyjnych pokazały, że producenci samochodów podczas prac koncepcyjnych wciąż poszukują niestandardowych rozwiązań. Które z nich okażą się trafne, zweryfikuje czas. Eksperci ...
    Fiat 500 - samochód do miasta Fiat 500 - samochód do miasta
    Włoska propozycja ma w 2019 roku ponad 13-procentowy udział w rynku. Od stycznia do kwietnia 2019 roku zarejestrowano 756 samochodów. Fiat 500 to odpowiedź na potrzeby osób poszukujących aut, które wyróżniają ...

•