Samochód do 2,5 - 3 k euro z Manachium - czy warto?

Samochód do 2,5 - 3 k euro z Manachium - czy warto?

14 Lip 2015, 11:40

Dzień dobry,

Na poczatku zaznaczę, że jestem laikiem w kwestii samochodów.

Jestem w delegacji i niedługo będę ruszał z Londynu do Monachium i pod koniec sierpnia kończę delegację.

Pomyślałem, że może to dobry pomysł, by przywieść 'pamiątkę' ;) z delegacji w postacji samochodu, bo samochodu nie mam a będzie mi potrzebny.

Wychodząc z założenia, że w Niemieckim mieście trafię na jakąś tanią limuzynkę, kupioną od uczciwego Niemca, pomyślałem że może warto.

Sprecyzję swoje wymagania:
- samochód od 2,5 do 3 tysięcy euro
- marka nie ma największego znaczenia, lecz fajnie by było gdyby był to audi (nie jest to absolutnie konieczne)
- samochód wygodny, lecz przede wszystkim: mało palący i nie psujący się (przynajmniej przez pierwsze 3 lata, a potem w miare tanie naprawy)

Moje pytanie jest przede wszystkim takie: czy jest sens bawić się w sprowadzanie auta, jeżeli tak, to czy dużo będę miał potem załatwiania i ewentualnych opłat za sprowadzenie samochodu? I drugie, czy jest coś, co szczególnie mi się opłaca w tej cenie kupić (marka, model, może konkretna oferta?)

Pozdrawiam,
Tomek
TomaszWojcik
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 11 2011
Auto: Nie mam

Re: Samochód do 2,5 - 3 k euro z Manachium - czy warto?

14 Lip 2015, 15:20

[link wygasł] Tutaj trzeba uważać. Niby prywatny sprzedawca, ale jakoś mi turkami nazwisko zajeżdża, dlatego radzę mieć się na baczności.

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]
Podobnie jak przy pierwszym linku, trzeba mieć się na baczności.

W prawdzie auta, które Ci zaproponowałem nie są w okazyjnych cenach i nie są najnowsze, ale gwarantuję, że kupując auto starsze, ale naprawdę zadbane, lepiej zrobisz. Pamiętaj, że w kategorii motoryzacyjnych nie ma okazji. Dobre modelowo, zadbane auto zawsze jest w cenie.
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody koncepcyjne BMW Design Samochody koncepcyjne BMW Design
    Samochody koncepcyjne to doskonałe pole do popisu dla projektantów. Od elektrycznych układów napędowych, przez drzwi otwierane do góry, po nowatorskie materiały nadwozia – koncepty zawsze wybiegają ...
    Nowa Mazda CX-3 Nowa Mazda CX-3
    Nowy kompaktowy SUV - Mazda CX-3 – debiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. CX-3 jest piątym modelem z nowej generacji samochodów Mazdy wyposażonych w technologię SKYACTIV i zaprojektowanych w myśl filozofii ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI