Samochód do 20 tyś

Samochód do 20 tyś

28 Wrz 2014, 16:24

Witam. Potrzebuje pomocy, mianowicie nie wiem jaki samochód kupić. Może wy będziecie mieli fajne i dobre propozycje. Zależy mi na:

- samochód nie droższy niż 20 tyś
- najlepiej napęd RWD / AWD
- w miarę możliwości sedan
- samochód podatny na tuning mechaniczny ( lekki wizual)
- samochód nie starszy niż 1997r
- Audi, VW i BMW odpadają (audi mi się nie podoba, VW dla mnie to porażka, miałem i sprzedałem czas na nowe wrażenia :P)
- osiągi w granicach lub ponad 150KM

Cóż to chyba tyle. Proszę o sensowne odpowiedzi :)
IceRychu
Nowicjusz

Auto: Mercedes C200
Silnik: 2.0 180KM kompresor

Re: Samochód do 20 tyś

28 Wrz 2014, 18:07

Co masz na myśli pisząc osiągi w granicach 150 ps? Bo może to być 150 drętwych np. audikoni, może to być 150 tłustych bmwkoni, a może to być 150 koni, ale buda ciężka itp. i auto nie jedzie, a może to być 150 koni w wybebeszonej E30 na krótkim przełożeniu i to już nieźle polata. :D
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

28 Wrz 2014, 19:05

Legend, IS200, ST200, e46 (mimo wszystko)..
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

29 Wrz 2014, 07:57

Kolega mojego kuzyna sprzedaje takiego Lexa, niezwykle dopieszczony egzemplarz:

[link wygasł]
łysy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

29 Wrz 2014, 10:03

Polecałbym najlepiej Lexusa IS200
iparts
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Auto: Skoda Octavia
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

29 Wrz 2014, 11:17

Przyłączam się do pytania. Chciałbym kupić niedrogie auto dla żony. Niedawno zrobiła prawko i dobrze byłoby, gdyby zaczęła jeździć. A z oczywistych względów boję się udostępniać jej swoje duże auto.

Jakieś propozycje?
Ostatnio edytowany przez ArteK 30 Wrz 2014, 21:37, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Reklama strony
BartłomiejS
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 19 06 1984
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Skoda Oktavia
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa fabryka Audi w meksykańskim San José Chiapa Nowa fabryka Audi w meksykańskim San José Chiapa
    Budując nowy zakład produkcyjny w meksykańskiej miejscowości San José Chiapa, Audi jeszcze bardziej wzmacnia pnącą się w górę sprzedaż na rynku północnoamerykańskim. Położenie kamienia węgielnego w stanie ...
    Co nam mówią oznaczenia reflektorów, przednich i tylnych lamp? Co nam mówią oznaczenia reflektorów, przednich i tylnych lamp?
    Przednie lampy w samochodach i tylne mają wybite na kloszach lub obudowie reflektorów znormalizowane kombinacje liter i cyfr. Są to ważne informacje które mówią nam o przeznaczeniu produktu oraz jego ...

• Re: Samochód do 20 tyś

29 Wrz 2014, 14:30

Jak Lex z pewnego źródła to się nie zastanawiaj! :ok:
    Koniu
    Awatar użytkownika

29 Wrz 2014, 17:06

no cóż raczej podziękuje za ofertę tego lexa :) Gdybym kupował to mam najlepszego kumpla w Holandii to on mi sprowadzi samochód w bardzo dobrym stanie.

Serio taka jest aż straszna lipa z tymi samochodami albo jak nie wiem. Podajcie mi jeszcze inne przykłady samochodów.

Eh
    jiGsaw napisał(a):Co masz na myśli pisząc osiągi w granicach 150 ps? Bo może to być 150 drętwych np. audikoni, może to być 150 tłustych bmwkoni, a może to być 150 koni, ale buda ciężka itp. i auto nie jedzie, a może to być 150 koni w wybebeszonej E30 na krótkim przełożeniu i to już nieźle polata. :D

To chyba naprawdę wiadome o co mi chodzi jeżeli szukam samochodu podatnego na tuning mechaniczny :D Twoje pytanie samo się wyklucza :)...

PS. serio
    BartłomiejS napisał(a):Przyłączam się do pytania. Chciałbym kupić niedrogie auto dla żony. Niedawno zrobiła prawko i dobrze byłoby, gdyby zaczęła jeździć. A z oczywistych względów boję się udostępniać jej swoje duże auto.

Jakieś propozycje?

Serio to 2 inne tematy ja chce sportowy samochód a ty szukasz jakiegoś lupo dla żony. Przeczytaj temat chyba że dla ciebie małe auto na początek mające +150 KM jest idealne to życzę powodzenia !
    IceRychu
    Nowicjusz

29 Wrz 2014, 22:34

IceRychu napisał(a):- samochód nie droższy niż 20 tyś
    - najlepiej napęd RWD / AWD
    - w miarę możliwości sedan
    - samochód podatny na tuning mechaniczny ( lekki wizual)
    - samochód nie starszy niż 1997r
    - Audi, VW i BMW odpadają (audi mi się nie podoba, VW dla mnie to porażka, miałem i sprzedałem czas na nowe wrażenia :P)
    - osiągi w granicach lub ponad 150KM

Cóż to chyba tyle. Proszę o sensowne odpowiedzi :)

Szukasz sensownego, dobrego RWD powyżej 97r. za 20k??? A ten rocznik jest absolutnie konieczny??? Bo za 20k z minimum 97r. to Ty sobie możesz kupić żwawe E46 i tyle... Nie bardzo rozumiem co masz konkretnie na myśli pisząc -> podatny na tuning mechaniczny.

IceRychu napisał(a):To chyba naprawdę wiadome o co mi chodzi jeżeli szukam samochodu podatnego na tuning mechaniczny :D Twoje pytanie samo się wyklucza :)...

Pytanie jiGsaw jest bardzo trafne... Nie rozumiem dlaczego miałoby się wykluczać???

A jaki tuning mechaniczny Cię interesuje? Konkret pod co chcesz ten samochód dłubać i w jakim stopniu... Bo jeżeli np. chciałbyś między innymi mocniej dłubać silnik to zakup n/a się totalnie mija z celem i zaraz odrzucimy 90% samochodów. Jak mocno i co chcesz tam dłubnąć???

Pozdrawiam :).
    Vermin
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 06 01 1992
    Auto: Ściera
    Silnik: 2.0 DOHC EFI
    Rok produkcji: 1993

30 Wrz 2014, 19:02

Potrzebuje lekkiego nadwozia z drapieżnym wyglądem (nie chce się bawić w wieś tuning więc orginał wizual musi wystarczyć)

silnik cóż uważam że 2.0 / 2.5 dobrze rozłoży przyrost mocy :)

Cóż tuning silnika:

rozpoławiam silnik uszczelniając go
    odsyłam skrzynie do specjalistycznego gościa by wymienił mi w niej cześci na sportowe o zwiększonej wytrzymałości
    Zakładam sprzęgło stage2 lub 3 (chociaż stage3 nie jest do końca wykorzystywane a stage4 na ulice to porażka)
    Nowy rozrząd sportowy
    wymiana kolektorów,
    wtryski
    nowe przewody paliwowe
    Nowe sportowe filtry
    Nowe doloty
    Sportowy układ wydechowy
    czip tuning
    nowa chłodnica
    powiększona misa olejowa
    nowe świece

hmm nie wiem co jeszcze bym mógł wymienić ale zupełnie inaczej będzie gdy będę miał samochód przed sobą to wtedy jakoś samo to leci :D
    IceRychu
    Nowicjusz

30 Wrz 2014, 20:28

IceRychu napisał(a):Potrzebuje lekkiego nadwozia z drapieżnym wyglądem (nie chce się bawić w wieś tuning więc orginał wizual musi wystarczyć)

Lekkie nadwozie, ok. Ten wygląd to oczywiście Twoja decyzja...

IceRychu napisał(a):silnik cóż uważam że 2.0 / 2.5 dobrze rozłoży przyrost mocy :)

Co to znaczy że "dobrze rozłoży przyrost mocy"??? Jeśli chodzi Ci o wytrzymałość to nie patrz na pojemność tylko konkretnie na wytrzymałość danego silnika, poza tym po tych "modach" które widzę poniżej to ten przyrost mocy nie będzie zbyt powalający...

IceRychu napisał(a):Cóż tuning silnika:

rozpoławiam silnik uszczelniając go
    odsyłam skrzynie do specjalistycznego gościa by wymienił mi w niej cześci na sportowe o zwiększonej wytrzymałości
    Zakładam sprzęgło stage2 lub 3 (chociaż stage3 nie jest do końca wykorzystywane a stage4 na ulice to porażka)
    Nowy rozrząd sportowy
    wymiana kolektorów,
    wtryski
    nowe przewody paliwowe
    Nowe sportowe filtry
    Nowe doloty
    Sportowy układ wydechowy
    czip tuning
    nowa chłodnica
    powiększona misa olejowa
    nowe świece

Nie bardzo rozumiem ten rozpis modów stworzony w momencie gdy jeszcze nie wiesz co kupisz... Generalnie połowa tych rzeczy będzie ZBĘDNA.

W ogóle pytanie czy chcesz n/a czy doładowany. Np. wymiana wtrysków w n/a, po co? Albo wzmacnianie skrzyni w 2.0 150 KM??? Naprawdę??? Sportowy rozrząd??? Co ostrzejsze wałki czy po prostu jakieś regulowane kółka, a może to i to??? Uszczelnienie silnika??? Generalny remont???

IceRychu napisał(a):hmm nie wiem co jeszcze bym mógł wymienić ale zupełnie inaczej będzie gdy będę miał samochód przed sobą to wtedy jakoś samo to leci :D

Dokładnie... Tak że niestety ten plan można wyrzucić do śmieci bo w momencie zakupu samochodu dopiero okaże się co możesz z nim zrobić.

A jaki masz budżet na WSZYSTKO??? I pod co chcesz szykować ten samochód dokładniej??? Tak po prostu na ulicę??? Do żwawszej jazdy???

Zejdź z rocznika albo dorzuć chociaż te 10k.
    Chyba że chcesz kupić jakiś normalny samochód który będzie miał po prostu mocniejszy silnik i lepszy napęd, a te mody skończą się na wymianie filtra powietrza na k&n'owski stożek...

Powiedz jaki masz budżet na wszystko i czego DOKŁADNIE oczekujesz od tego samochodu... Zobaczymy co z tego będzie...

W tym budżecie i powyżej rocznika 97r. jednym z lepszych wyborów będzie E46. Na przykład silnik 2.8 może nie jest jakąś rewelacyjną bazą pod "tanie" mody że za 7k wyciągniesz 300 km ale trochę da się go podciągnąć. Przede wszystkim to m52b28 jest bardzo wytrzymały i trzyma serię... Poza tym zmieniasz kolektor dolotowy, wałki rozrządu, robisz porting, zimny dolot, stroisz to wszystko i da się coś dodatkowo wycisnąć. Jeśli nie BMW to przeczytaj moje ostatnie zdanie na grubo.

Wiesz generalnie E46 to nie zupełnie samochód z "lekkim nadwoziem" ale jakiejś tragedii (ja w mb) też nie ma... No ale to propozycja pod Twoje wymagania...

Pozdrawiam :).
    Vermin
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 06 01 1992
    Auto: Ściera
    Silnik: 2.0 DOHC EFI
    Rok produkcji: 1993

01 Paź 2014, 05:57

Cóż samochód do codziennej jazdy już mam Mercedes C200

Cóż dobra jeśli ma to pomóc daję rok 1990.
    Cóż potrzebuję samochód który raczej już u mnie zostanie na zawsze :)
    Jestem dopiero początkującym mechanikiem więc wielu rzeczy nie wiem ale mam dobrych mentorów xD

myślałem się wyrobić ze wszystkim 30-35 tyś zł

Może mało ale no cóż na tyle tylko mnie stać

cóż podałem co bym zrobił bo od demnie tego wymagali. Nie wiem w jakim stanie będzie silnik
    więc podawałem wszystko co można by było zrobić :) wszystko zależy jak ktoś dbał o silnik bo czasem nawet ktoś ma auto z przebiegiem 200tyś a jest praktycznie na wykończeniu

Cóż jeśli chodzi o sportowy rozrząd to masz tam części które wytrzymają 100 tyś kilometrów a masz które wytrzymają i 300 albo więcej. Lepiej jest kupić więc do takiego samochodu towar z najwyższej pułki..

Kolega zrobił sobie drifftowóz wsadził tam najtańszy pasek i cóż w końcu mu pękł nagle bo nagle rozwalając tłoki, głowice, rysy na cylindrze pogięte zawory po prostu masakra totalna :/ za głupie przyoszczędzenie :)

Cóż wydaje mi się żeby silnik był doładowany już orginalnie. Tak będzie lepiej ponieważ chyba taki silnik będzie wytrzymalszy...
    Wiesz co chciałem bebeszyć silnik bo mniej więcej dowiesz się jak był użytkowany. I przy okazji wymienisz części które są już zmęczone :)

To może od początku:

Potrzebuje sedana do jazdy w nocy, w wolne dni
    Samochód do 20 tyś
    Rok od 1990
    Samochód doładowany
    W sobie mający agresywny wygląd jeśli nie to pakiety obudowy samochodu przy okazji jeśli moglibyście podać (tylko nie wieś pakiety :))
    plus 150 koni tłustych
    BMW raczej odpada vw i audi również
    IceRychu
    Nowicjusz

01 Paź 2014, 10:02

Jakoś nic mi nie przychodzi do głowy z wyjątkiem Impreza WRX czy Lancer EVO. Coś może już wyrwiesz za tą kasę przy farcie, bo inne auta to albo grupa VW albo żaden sedan. Oczywiście pamiętaj, że te japońskie zabawki są 3x droższe w utrzymaniu od np. BMW, a nic sobą nie oferują co by mogło usprawiedliwiać taką drożyznę.
    Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
    Auto: BMW

01 Paź 2014, 14:10

Straszna lipa z tymi samochodami. Polegam teraz tylko na Was. Nie musi to być sedan. I napęd RWD i AWD

Cóż głównie mi chodzi o to żeby szybko jeździć bardzo :)

Polegam na Was :)
    IceRychu
    Nowicjusz

01 Paź 2014, 14:11

Poleciłbym e30 ale.. jak BMW odpada to zostaje tańszy odpowiednik- Sierra oraz bardziej luksusowy odpowiednik czyli MB 190.. :ok:
    [link wygasł] (moc do podniesienia, nie wiem ile będzie do roboty ale optymistą nie jestem więc pewnie w budżecie się nie zmieścisz, trzeba obejrzeć)
    [link wygasł] (z zewnątrz do roboty, wnętrze widzę też niekompletne, ciekawe jak z mechaniką)
    [link wygasł] (najciekawszy)
    Koniu
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      GTP Light
      MINI Clubman Bond Street, tył