Samochód do 20 tys

16 Lut 2016, 23:11

Witam.
Chciałabym kupić samochód do 20 tysięcy. Zależy mi na sedanie, suvie lub hatchbacku. Auto musi posiadać 4/5 drzwi oraz tanie w utrzymaniu. Odpada zawieszenie na wielowahaczu. Może być to ekonomiczny diesel albo benzyna z lpg (lub nadająca się pod instalację). Nie zależy mi na szybkości, ale też nie może być zbyt wolny. Będę robiła nim w miesiącu na pewno 400 km.
Proszę o jakąś radę, ponieważ nie mam pojęcia jakie auto wybrać :(
xkarlax
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: nie mam

17 Lut 2016, 00:16

Auto które spełni wszystkie Twoje kryteria i do tego jest dosyć ładne ... Fiat Bravo II. Właściwie wszystkie diesle są godne polecenia z tym ,że 1,6 -120KM od początku szedł z dpf-em... Jeśli wybierać benzynę to najlepiej 1,4 zwykły 90KM (robi duże przebiegi i dobrze jeździ na lpg) lub 1,4 T-Jet 120 i 150KM . Za to silnik multiair ,ma inne smarowanie zaworów i z lpg wypada średnio.
Generalnie auto nie będzie stare ,bo zaczęto je produkować w 2006r ,ma ponadczasową bryłę i mozna poszukac z PL salonu przy odrobinie szczęścia.Mam kolegę w ASO Fiata i on poleca tego zwykłego 1,4-90KM . Mówi ,że niektóre auta ,które mają z tym silnikiem na warsztacie ,mają nawet po 400 tys. km przebiegu i dalej jeżdżą i wyglądają nieźle. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

17 Lut 2016, 08:14

Fiat Bravo II to sensowna propozycja,ja od siebie dodam również inne opcje: Opel Astra H z 1.8 125km, Peugeot 307 FL w benzynie 1.6 też będzie wystarczający. Obydwa silniki możesz ewentualnie zagazować,tanie części i powszechny dostęp do nich.
Salko
Aktywny
 
Posty: 278
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001

17 Lut 2016, 11:34

Myślałam na razie o
toyocie avensis w sedanie
Kia Sportage
Suzuki Grane Vitara
suzuki sx4
Audi a3, ale trudno znaleźć dobrą wersje 5 drzwiową
Toyota Camry
Golf 5
Nie wiem które silniki są najlepsze w tych modelach
xkarlax
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: nie mam

17 Lut 2016, 12:15

xkarlax napisał(a):toyocie avensis w sedanie
Kia Sportage
Suzuki Grane Vitara
suzuki sx4
Audi a3, ale trudno znaleźć dobrą wersje 5 drzwiową
Toyota Camry
Golf 5

...niezły rozrzut..! :) Bo co ma wspólnego A3 z Toyotą Camry..??? :shock: Chyba jedynie to ,że obie rzeczy są samochodami. :D
Tak na serio wobec powyższej "listy" musisz jeszcze raz przemyśleć jakiego auta szukasz? Do czego będzie tobie ono potrzebne? jakie stare rocznikowo auto jesteś w stanie zaakceptować? Jakie chcesz ponosić koszty napraw samochodu ? Gdzie zamierzasz naprawiać swoje auto ,bo np w/w porównanie że w warsztacie to na pewno A3 naprawisz ale z Camry to raczej może nie być takie oczywiste...
Pomyśl jeszcze i zawęź poszukiwania i kryteria. Nie patrz jakie auta ci się jedynie podobają. :) Szukaj modelu takiego jaki ci jest potrzebny.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

17 Lut 2016, 12:24

Szukam dobrego i niezawodnego auta, musi być one 5 drzwiowe więc jest duży wybór ;).
xkarlax
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LS - ponad 2500 bieżących udoskonaleń
    Od premiery w roku 2006, dotychczasowa generacja LS przeszła ponad 2500 bieżących udoskonaleń, zaś najnowszy LS dodaje do tego kolejne 3000 zmian, a wśród nowych elementów oraz innowacji technicznych znalazły ...