Samochód do 30 tys.

samochód do 30 tys.

22 Mar 2010, 10:56

Witam serdecznie
Powoli rozpoczynam poszukiwania samochodu rodzinnego do około 30 tys. Autko dla 4 osób, będzie służyło głównie w trasach, ewentualnie od czasu do czasu w mieście (ale nie do codziennych dojazdów do pracy, raczej dłuższe odcinki po około 20 km). Roczny przebieg raczej nie przekroczy 20 tys. km.
Wstępne wymagania:
-klimatyzacja
-w miarę wygodne fotele
-wielkość bagażnika nie jest priorytetem
-auto będzie stało pod chmurką więc dobre blachy które nie złapią rdzy.
-mała awaryjność i w miarę tania eksploatacja.
-komfort jazdy
-w przypadku suva stały napęd na 4 koła
-bezpieczeństwo
-chciałbym autko bezwypadkowe :)

Typ auta:
Interesują mnie raczej auta klasy średniej i ewentualnie rozważałem zakup jakiegoś suva.
Wydaje mi się że na polskie drogi może być to ciekawe rozwiązanie i bardziej komfortowe oraz bezpieczne.

Raczej odpadają VW i BMW ze względu że mi się nie podobają i niczym szczególnym nie zachwycają.
Zastanawiałem się nad:
-Laguną - ale dużo słyszałem że to awaryjne samochody
-C5 lub 407 - mam pewne wątpliwości co do awaryjności
-jakieś volvo ?
i coś z suvów:
-Toyota RAV4 -tylko czy dostanę coś przyzwoitego z drugiej generacji w tych pieniądzach ?
-Hyundai Santa Fe - wyczytałem że bardzo przyzwoity samochód i naprawdę tani. Ogólnie same pozytywy. Chętnie poznam opinie na temat tego samochodu oraz na temat silnika diesla 2,0L CRDI.

Ogólnie to szukam jakiejś alternatywy dla Santa Fe. Jeśli nie zdecyduję się na niego lub jakiegoś ciekawego autka klasy średniej to zakupię alfę 156 po pełnym lifcie 1,9 JTD (mocno się nad nim zastanawiam i po zapoznaniu się z opiniami użytkowników jestem przekonany do tego samochodu)

Czekam na jakieś inne propozycje :)
Pozdrawiam
Cyka
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

Re: Samochód do 30 tys.

22 Mar 2010, 10:59

Ja bym jednak pomyślał o BMW, na tle tych, które wymieniłeś jednak zachwyca w każdym calu praktycznie i spełnia w zasadzie postawione kryteria. Proponuję E46 kombi 323i albo ten z motorkiem 2.2 170km.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

Re: samochód do 30 tys.

22 Mar 2010, 11:13

j.w
BMW nie biorę pod uwagę. Kilku znajomych miało i narzekało na uciążliwe usterki oraz bardzo drogą eksploatację i ceny części.
Z resztą zaznaczyłem że mnie ta marka nie interesuje więc jak możesz nie wpisuj się po raz kolejny w ten temat bo zauważyłem że wszędzie polecasz bmki :)

Pozdrawiam
Cyka
Nowicjusz

22 Mar 2010, 13:42

jiGsaw napisał(a):Ja bym jednak pomyślał o BMW, na tle tych, które wymieniłeś jednak zachwyca w każdym calu praktycznie i spełnia w zasadzie postawione kryteria. Proponuję E46 kombi 323i albo ten z motorkiem 2.2 170km.

Witaj.Juz mówiłem ze on naprawde zanudza tymi bmw-ale mniejsza z nim.Jezeli nie masz uprzedzenia do japońców to ja ci polecam Mazde 6 solidne mocne auto sprawnie zostawiające za sobą kilometry.To jeden z najbardziej niezawodnych samochodow w klasie średniej.pozdro
mimi
milutki5
Aktywny

Miejscowość: małopolska

22 Mar 2010, 15:40

Dokładnie tak jak kolega wcześniej mówił: Mazda 6, a jeśli SUV to Hyundai Santa Fe. BMW E46 to też bardzo dobre auto, ale jak mówisz że odpada to odpada :) Rav4 żeby była rozsądna to tak z 35tys. zł minimum trzeba liczyć, ale ogólnie to model który we wszystkich rankingach niezawodności jest w okolicach pierwszych miejsc.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

22 Mar 2010, 16:02

Cyka napisał(a):j.w
BMW nie biorę pod uwagę. Kilku znajomych miało i narzekało na uciążliwe usterki oraz bardzo drogą eksploatację i ceny części.
Z resztą zaznaczyłem że mnie ta marka nie interesuje więc jak możesz nie wpisuj się po raz kolejny w ten temat bo zauważyłem że wszędzie polecasz bmki :)

Pozdrawiam

Jak kupili paścia po taniości od brudasa to inaczej być nie mogło. Co do ceny części - faktycznie są droższe, ale nie wszystkie i nie zawsze, za to nadrabia wysoką bezawaryjnością, oczywiście pod warunkiem kupienia pewnego, zdrowego egzemplarza. Polecam BMW wszędzie tam gdzie uważam, że najlepiej spełni postawione kryteria i tak też było w Twoim temacie. Jeżeli jednak upierasz się, że nie chcesz tej marki to może rozejrzyj się za jakimś A4, ew. Toyota Avensis, Honda Accord, Mazda 6.
Możesz teź kupić jakiegoś Francuza to zapoznasz się bliżej i osobiście z tematem uciążliwych usterek. SUVa nie polecam, gdyż na trasę się nie nadaje, do miasta też tak średnio.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Przyciemniane szyby w samochodzie - przepisy i normy, a komfort Przyciemniane szyby w samochodzie - przepisy i normy, a komfort
    Kierowcy często poszukują rozwiązań, które zwiększą komfort użytkowania samochodu. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz możliwości, pozwalających na modyfikację samochodu. Jedną z możliwości, po którą sięgają ...
    Opel Cascada - nowy kabriolet, atletyczny i uwodzicielski Opel Cascada - nowy kabriolet, atletyczny i uwodzicielski
    Po wielu generacjach kompaktowych kabrioletów na bazie modeli Kadett i Astra, Opel powraca do starszej tradycji kabrioletów, o średnich wymiarach, z czterema miejscami, i miękkim dachem, które są symbolem ...

• Re: samochód do 30 tys.

22 Mar 2010, 16:32

Nad mazdą również się zastanawiałem ale nie wiem czy w tej kwocie dostanę przyzwoity egzemplarz... Napewno odpada diesel który jest w niej bardzo awaryjny.
    Tak przeglądając oferty też zauważyłem że RAV4 w tej cenie będzie w stanie niezadowalającym.
    A ktoś coś wie o silniku 2,0L CRDI z Santa Fe ?

no i zasadnicze pytanie:
    Jak to jest z komfortem jazdy suvami ? nie miałem okazji prowadzić a zastanawia mnie czy jest to wygodne i jak sprawuje się na naszych drogach ?
    Plusem wydaje się być większy prześwit a co za tym idzie jest mniejsze prawdopodobieństwo że przy wjechaniu w jakąś dziurę coś się urwie...
    Cyka
    Nowicjusz

22 Mar 2010, 16:47

Witam pięknie.

Chciałem się zwrócić z prośbą o pomoc. Mianowicie: zamierzam kupić samochód fiat stilo: Rok produkcji: 2003, 82 900 km, Skrzynia biegów: manualna, Moc: 103 KM (76 kW), Pojemność skokowa: 1600 cm3.
    Właściwie to już byłem zdecydowane, ale poczytałem trochę i zauważyłem, że niestety jest to chyba auto dosyć awaryjne. Chciałbym aby ktoś ewentualnie poradził mi co mam zrobić. czy to prawda, że elektronika często się psuje, komputer daje złe komendy , żarówki przepalają, problemy z nadwoziem?

Proszę o pomoc.
    darek11112222
    Nowicjusz

Miejscowość: kielce

22 Mar 2010, 17:34

darek11112222 napisał(a):Witam pięknie.

Chciałem się zwrócić z prośbą o pomoc. Mianowicie: zamierzam kupić samochód fiat stilo: Rok produkcji: 2003, 82 900 km, Skrzynia biegów: manualna, Moc: 103 KM (76 kW), Pojemność skokowa: 1600 cm3.
    Właściwie to już byłem zdecydowane, ale poczytałem trochę i zauważyłem, że niestety jest to chyba auto dosyć awaryjne. Chciałbym aby ktoś ewentualnie poradził mi co mam zrobić. czy to prawda, że elektronika często się psuje, komputer daje złe komendy , żarówki przepalają, problemy z nadwoziem?

Proszę o pomoc.

kolego jak możesz to załóż własny temat...

Zastanawiam się jeszcze nad Fordem Mondeo lub Focusem.
    Ogólnie ideałem byłby Forester ale niestety w tej cenie dobrego egzemplarza nie dostanę, a dochodzi jeszcze spore spalanie...
    Cyka
    Nowicjusz

22 Mar 2010, 18:37

Nikt kogo znam i kto miał Forda nie powie że to auto mało awaryjne, u mnie w rodzinie też były dwa (nówki z salonu) i o ile były ładne, Focus nawet był szybki bo miał najmocniejsyz silnik z wtedy dostępnych (oprócz RS czy ST), to jednak całokształt psuł fakt że średnio 2 razy w roku trzeba było je wozić lawetą bo same nie były w stanie dojechać do serwisu...

SUV jest komfortowy, wysoko siedzisz, na ogół ma miękko zestrojone zawieszenie, na ogół jest całkiem nieźle wyciszony, przestronny itp. Jedyną wadą jest dla mnie ich układ jezdno-kierowniczy ponieważ z uwagi na wyżej położony środek ciężkości, większą masę i komfortowe zawieszenie nie są mistrzami zakrętów, no chyba że jakieś BMW X-ileśtam, bo BMW nawet w dużych autach potrafi zadbać o dobrą trakcję.
    ACSznycel
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: z nienacka

22 Mar 2010, 20:40

Nie ma się co zrażać Peugeotem 407. Bierz sobie diesla 2.0 HDI, bo to udana jednostka napędowa - oszczędna! i w dodatku bezproblemowa. Zaletą tego Peugeota jest przyjemne zawieszenie. Wyraźnie różni się od zawieszenia w autach niemieckich, bo jest bardziej miękkie i komfortowe.

Z dobrym autem do 30 tys. zł to łatwiej byłoby gdybyś zdecydował się na segment C. Wtedy masz i Mazdę 3 i Opla Astrę III z dobrym silnikiem 1.9 CDTI.

Do 30 tys. zł możesz porywać się też na Mercedesa C-klasa.
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI
      GTP Light