Samochód do 4-5tys, Benzyna

Re: Samochód do 4-5tys, Benzyna

03 Lut 2015, 22:54

Ja się może wypowiem jako osoba postronna :mrgreen:
I powiem tak rozumiem krikusa i powiem, że ma nawet rację gdyż punto II będzie świeższe rocznikiem i być zadbane ale rozumiem też Artura i mówię że on też ma rację z tym że można mieć dobre auto jakim jest też punto I generacji i ono będzie zapewne mega zadbane i jak kupisz go za 3500 zł to wtedy masz 1500 zł w portfelu i możesz za to wymienić w nim oleje filtry i być może jak będzie potrzeba rozrząd i podsumowując obie propozycje są dobre i to już zależy od autora co wybierze. :ok:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900 39 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

04 Lut 2015, 07:05

artur dobrze napisał co wolisz zadbane Punto I czy zaniedbane Punto II? Jeśli dalej stawiasz na wygląd bo świeższe to tak zdecydowanie warto kupić złoma żeby potem dokładać :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

04 Lut 2015, 17:04

Czyli tak.
Artur woli Punto 1
Krikus woli Punto II
a Krzysiu zgadza się z nimi i woli dwa Punta :?: :mrgreen:
Koniu
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Lut 2015, 17:56

Koniu napisał(a):a Krzysiu zgadza się z nimi i woli dwa Punta

Idę na bogato a co :naughty:
A tak na serio to powiem tak, że ja uważam że obie propozycje są na swoją stronę dobre gdyż krikus proponuje dobre młodsze auto ale jest lekko ryzykowny zakup tego auta gdyż za tyle może być w średnim stanie a Artur znów proponuje kupić I generację która też jest na swój sposób dobrym wyborem bo kupisz już mega zadbane za 3500 i masz jeszcze trochu gotówki w zanadrzu na pakiet startowy i konkretnie mówiąc lepszym pomysłem jest ten Artura, gdyż jak wcześniej mówiłem zostaje 1,5k na pakiet startowy albo na inne wydatki :ok:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900 39 KM
Rok produkcji: 1998

04 Lut 2015, 19:06

Krzychu napisał(a):krikus proponuje dobre młodsze auto ale jest lekko ryzykowny zakup tego auta gdyż za tyle może być w średnim stanie

I. Dla dyletanta, teoretyka to rzecz jasna że każdy zakup jest ryzykiem, więc broni sie tu stawiając na max pule pieniężną na zakup starego, leciwego auta. Jest w stanie przepłacić żeby poczuć sie pewnie że auto jest w super stanie, zadowoli sie Fiatem Punto I, Uno czy CC za 4-5 tys zł.

II. Dla osoby która ma znajomość w temacie używanych aut, wybór będzie oczywisty, szukać młodszego ale i zadbanego. Może sie nie zna na autach ale ma ambicje to bierze ze sobą na oględziny kogoś kto zna temat i nadal skupia sie na nowszym aucie, czyli w tym wypadku Punto II
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

04 Lut 2015, 21:00

krikus napisał(a):CC za 4-5 tys zł.

Jedziesz po bandzie i nie naciągaj,bo Uno z 5 tys to raczej nie ma.

Nie zamierzam udowadniać,że ten sposób myślenia taki jak mój jest najlepszy ale taki wybór ma swoje zalety i ma racjonalne przesłanki. Dzięki Barol za poparcie i ubranie istoty sprawy w jedno zdanie. :)
Myślę,że to czy auto ma 15 lat czy 17 nie ma dla większego znaczenia dla człowieka,który chce kupić coś do jeżdżenia po mieście za małą kasę i tanio ogólnie żeby się eksploatowało.Ważne jest by było to zadbane auto,które będzie jeździć a nie psuć się co 10 dni.Tutaj generacja modelu nie ma żadnego znaczenia. :)
artur73
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Glikometr - tester płynu chłodniczego - instrukcja Glikometr - tester płynu chłodniczego - instrukcja
    Cześć, pokażę Wam jak działa glikometr przyrząd którym możemy przetestować temperaturę wrzenia i przemarzania płynu chłodniczego który znajduje się w układzie chłodzenia samochodu. Dlaczego warto kontrolować ...
    Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki
    Firma PKS Gdańsk – Oliwa SA właściciel największego w Polsce Portalu Przepraw Promowych Promy24.com we współpracy z firmą Polferries przeprawią najpiękniejsze tuningowane pojazdy na tegoroczny zlot Master Truck, ...

• Re: Samochód do 4-5tys, Benzyna

04 Lut 2015, 21:03

Dobra panowie skończmy już tą dyskusje bo robi się niepotrzebny syf :wink:
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km
    Paliwo: Benzyna

04 Lut 2015, 22:32

Moze golf 3 1.8 90KM lub 2.0 115KM do 5k spokojnie dostaniesz zadbany egzemplarz
    Kusza
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Gowino
    Prawo jazdy od: 29 09 2008
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: BMW e46
    Silnik: 323i 170KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 1999