Samochód do ~40-50k

24 Kwi 2026, 10:24

Cześć, obecny Opel Astra H zaczyna chorować, dlatego chce się jej pozbyć i kupić coś "porządniejszego"
Bardzo proszę o nakierowanie w którą stronę mam się rozglądać
Moje wymagania:
-Automat 150HP+
-Hatchback, sedan, coupe
-Stosunkowo znośne koszty utrzymania i bezawaryjność
##Moje trasy to zazwyczaj dojazd do pracy ok. 15min w jedną stronę, lecz nie eliminuje diesla ze względu na 2\3 wyjazdy na trasę na miesiąc na studia czy do kobitki, więc kwestia wypalania dpf raczej do ogarnięcia.

Dotychczas pod uwagę brałem:
Peugeot 308 GT 2018+ EAT8 BlueHDi 2.0 180hp
Volvo V40 2016+ D2\D3

Nie ukrywam, że lubie bajery, duzo napchanej elektryki i technologii.. (w razie braku carplay pewnie itak skusze się na retrofit :naughty: )

Dzięki za pomoc z góry i sorki za wałkowany temat na tym forum :P
Miteroix
Nowicjusz
 
Posty: 5

24 Kwi 2026, 11:08

Miteroix napisał(a):Nie ukrywam, że lubie bajery, duzo napchanej elektryki i technologii..


I chyba lubisz też awarie, bo łączysz je z Francuzem. Podziwiam :mrgreen:

Zobacz sobie ile kosztuje serwis BlueHDI to szybko Ci przejdzie. Paliwo droższe od benzyny, a pali niewiele mniej od niej... Skąd to parcie na diesla?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 9225
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed III
Silnik: 1.4 T-GDI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2019

24 Kwi 2026, 11:11

Kierowałem się propozycjami znajomego mechanika, zna się na tych jednostkach dość dobrze, to po dobrych pieniądzach by mi pomagał z usterkami, ale nie chce się zamykać tylko na te modele
Miteroix
Nowicjusz
 
Posty: 5

24 Kwi 2026, 11:15

galakty napisał(a):I chyba lubisz też awarie, bo łączysz je z Francuzem. Podziwiam :mrgreen:


Cóż za durne podejście



Miteroix napisał(a):Peugeot 308 GT 2018+ EAT8 BlueHDi 2.0 180hp
Volvo V40 2016+ D2\D3


Obydwa w miarę spoko, skrzynia w 308 trochę bezpieczniejsza ale za to masz adblue....nooo chyba, że ktoś się ty zajął już wcześniej.
Generalnie sam myślę o zakupie 308 w takiej konfiguracji (ale kombiaka), ciężko znaleźć auto z lepszym stosunkiem tego co oferuje do ceny
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 3010
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Kwi 2026, 11:17

Zna się, pomoże przy usterkach, czyli poleca to co się sypie i będzie miał robotę. Takich znajomych to ze świecą szukać!

Wolałbym poszukać jakiegoś 1.4 TSI, albo 1.4 T-GDI z w miarę niskim nalotem, zrobić program i tyle. Usterkowe też będą, ale dużo mniej od francuza w dieslu.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 9225
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed III
Silnik: 1.4 T-GDI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2019

24 Kwi 2026, 11:18

franccc napisał(a):Cóż za durne podejście


Każdy uważa po swojemu.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 9225
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed III
Silnik: 1.4 T-GDI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2019
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Używany samochód z salonu – czy warto?
    Zakup samochodu to jedna z najważniejszych decyzji finansowych, jakie podejmujemy. Wiele osób zastanawia się, czy lepiej wybrać nowy pojazd prosto z salonu, czy może skorzystać z oferty używanych samochodów ...

24 Kwi 2026, 11:24

franccc napisał(a):Generalnie sam myślę o zakupie 308 w takiej konfiguracji (ale kombiaka), ciężko znaleźć auto z lepszym stosunkiem tego co oferuje do ceny

Niestety nie, cena jest max za wysoka w stosunku do tego co może użytkownika spotkać.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 11741
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Kwi 2026, 11:34

galakty napisał(a):Wolałbym poszukać jakiegoś 1.4 TSI, albo 1.4 T-GDI z w miarę niskim nalotem, zrobić program i tyle. Usterkowe też będą, ale dużo mniej od francuza w dieslu.


Tak, tak, szczególnie z dq200 i dct7 będą mniej usterkowe.

szybki napisał(a):Niestety nie, cena jest max za wysoka w stosunku do tego co może użytkownika spotkać.


Cena 308 w takiej konfiguracji to 40-45k, cena np. golfa 2.0tdi+dsg z podobnego rocznika to 55-60, sorry, to jest nie do przeskoczenia.


W sumie beka, że 508 świetny i polecany a 308 już nie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 3010
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Kwi 2026, 11:36

franccc napisał(a):Tak, tak, szczególnie z dq200 i dct7 będą mniej usterkowe.


Wolę wymienić sprzęgła w DQ200 niż się bujać z wtryskami, EGR, DPF i układem AdBlue. Ale tak, jak wytykasz tylko jeden element, to się zgodzę. Skrzynia jest gorsza.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 9225
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed III
Silnik: 1.4 T-GDI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2019

24 Kwi 2026, 12:01

Błędem jest w ogóle zestawianie małych benzyniaczków ze 180ps dieslem, coś z 1.4tsi nie jest zamiennikiem dla 2.0hdi
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 3010
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Kwi 2026, 12:04

W punkt, może i to złe myślenie, ale mam dość jazdy 100km\h na ostatnim biegu utrzymując 4k obrotów na minute opelkiem.

Widze, że zrobiła się troche gów**burza, to chciałbym sprostowac, że nie o to chodziło, a o samą prośbe związaną z podesłaniem jakichś propozycji :unsure:
Miteroix
Nowicjusz
 
Posty: 5

24 Kwi 2026, 12:08

Miteroix napisał(a):W punkt, może i to złe myślenie, ale mam dość jazdy 100km\h na ostatnim biegu utrzymując 4k obrotów na minute opelkiem.


Złe nie złe, zawsze jest coś za coś. Możesz kupić coś prostego i tanio utrzymywać (czytaj wolnossak w manualu pokroju np. mazdy 3) a możesz kupić coś mocniejszego, lepiej wyposażonego, z automatem itd ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że koszty eksploatacji też rosną.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 3010
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Kwi 2026, 13:16

franccc napisał(a):coś z 1.4tsi nie jest zamiennikiem dla 2.0hdi


To jaki problem szukać 2.0 TSI?

Miteroix napisał(a):Widze, że zrobiła się troche gów**burza, to chciałbym sprostowac, że nie o to chodziło, a o samą prośbe związaną z podesłaniem jakichś propozycji


No jak franccc poleca to bierz pan, blueHDI ostoją spokoju i serwisu.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 9225
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed III
Silnik: 1.4 T-GDI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2019

24 Kwi 2026, 13:18

Troche mental 14 latka na tiktoku, nikt nie podważa twojego zdania czy opinii. 1.4 T-GDI super motor, póki co dobre opinie słyszałem lecz u mnie wygrywa raczej automat.
Miteroix
Nowicjusz
 
Posty: 5

24 Kwi 2026, 13:43

galakty napisał(a):To jaki problem szukać 2.0 TSI?


Wieświagenowe kompakty w tych rocznikach 2.0tsi miały wyłącznie w wersjach gti/r/cupra...noooo ale rozumiem, że to nie problem
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 3010
Przebieg/rok: >50tys. km