Samochód do 5 tys. (uwaga- wybredny user ;))

Samochód do 5 tys. (uwaga- wybredny user ;))

02 Sie 2010, 19:17

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu czytam forum (zwłaszcza tematy dotyczące zakupu samochodu właśnie w kwocie około 5 000), ale dopiero teraz dojrzałem (;-)) do tego by się zarejestrować :)

Przechodząc do rzeczy- szukam właśnie samochodu, który kupię właśnie za wspomniane wyżej 5 tysięcy- jeśli będzie to taniej to oczywiście super. Powiedzmy, że ta kwota jest przeznaczona na samochód- na opłaty i pakiet startowy te 1.5k będę miał osobne. Jest jeszcze taka opcja, że poczekam trochę dłużej z zakupem i uzbieram większą kwotę pieniędzy- do 10k.

Wspomniałem również, że czytałem wiele tematów o zakupie wozu w tej cenie, ale mimo wszystko zakładam swój- bo wiadomo, każdy ma inne wymagania itd. Ale przyznam się, że zrobiły mi te tematy swoistą wodę z mózgu :)

Przechodząc do rzeczy:
- wielkość samochodu- sam nie wiem- na początku chciałem coś małego (jakiś Golf 2, Astra F itd.) ale teraz stwierdzam, że jednak jest mi to bez znaczenia, a wręcz przeciwnie- coś większego też ujdzie, znajdując co jakiś czas ważne plusy).
- silnik- najważniejsze, żeby nie zjadły mnie opłaty, bo jestem świeżym, półtorarocznym posiadaczem prawka i to będzie mój pierwszy samochód. Dlatego też cichym faworytem jest gaz, ale benzyna i diesel też ujdą, raczej nie będę wybrzydzać w tym względzie- ale liczy się ekonomiczność.
- bieżące naprawy- ceny części, nie ma co ukrywać, muszą być niskie :P

Na razie zainteresowałem się w pewnym stopniu:
- Golf 2,
- Astra F,
- Mazda 323f,
- Vectra A,
- Vectra B (wspomniana wyżej dopłata i kupno wersji już z elektryką + klima)- bardzo kusząca opcja.

Ale naturalnie to są tylko luźne propozycje, jestem ciekawy co wy zaproponujecie :) Ja się na samochodach nie znam, wiec bardzo polegam na Was drodzy forumowicze :)

Oprócz tych propozycji, jest też parę samochodów które przewijały się w podobnych tematach ale mnie nie urzekły. A nie ukrywam, że jeśli coś mi się nie podoba, to tego unikam- a przecież własnego samochodu raczej bym chciał nie unikać :D

Jest też ważna kwestia terminu zakupu samochodu- nie jest mi potrzebny od zaraz, więc podejmę decyzję na spokojnie, aby być w pełni zadowolonym :)
A co za tym idzie nie kupię np. Samochodu X (który mi się z jakiegoś powodu nie podoba) bo w tej cenie jest akurat u mnie dostępny w dobrym stanie, tylko mogę poczekać na Samochód Y, bo może taki się pojawi w dobrym stanie.

Ależ wyszedł mi referat :)
gdanszczanin
Nowicjusz

Miejscowość: Gdańsk

Re: Samochód do 5 tys. (uwaga- wybredny user ;))

02 Sie 2010, 19:28

Mówisz że auto rejestrujesz na siebie więc pojemność do 1.4 to będzie max żeby Cie opłaty nie zjadły.Ja bym na Twoim miejscu dozbierał troche więcej kasy i kupił coś lepszego.
np takiego Civiczka [link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

02 Sie 2010, 19:36

barol91 napisał(a):Mówisz że auto rejestrujesz na siebie więc pojemność do 1.4 to będzie max żeby Cie opłaty nie zjadły.Ja bym na Twoim miejscu dozbierał troche więcej kasy i kupił coś lepszego.
np takiego Civiczka [link wygasł]

Dokładnie tak jak mówisz, zaczynam z zerowym kontem i nie za bardzo mam na kogo rejestrować jako współwłaściciela.
O Civicu faktycznie też myślałem, ale zapomniałem ująć w moich typach :)
To jest Civic V tak? Jak się ma do np. Vectry B? Przede wszystkim pod względem spalania i części?
gdanszczanin
Nowicjusz

02 Sie 2010, 19:47

Ten z linku to Civic VI :wink: co do części to zdecydowanie będą droższe niestety w Civicu niż w Vectrze.A co do spalania no to Civic tutaj wypada lepiej ale wiadomo wszystko zależy od silnika.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

02 Sie 2010, 20:45

Ale które to cześci są droższe? Ceny części eksploatacyjnych (klocki itp) są identyczne.
Chyba że mowisz o częściach z szrotów, tam faktyczne więcej jest cześci do opla, więc sa tańsze. Ale chyba klocków czy pasków tam nie kupujesz?
AreBie
Aktywny

Miejscowość: NML

02 Sie 2010, 21:10

gdanszczanin, a nie myślałeś o takim seacie? :arrow: [link wygasł]
Częsci nie powinny być drogie, z gazem też raczej łatwo znaleźć :grin:
klajster
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: pomorskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czarny lód na drodze! - niewidzialne zagrożenie Czarny lód na drodze! - niewidzialne zagrożenie
    Choć trwa jeszcze jesień i w ciągu dnia często można cieszyć się słoneczną pogodą, noce bywają już chłodne. Wraz z pojawieniem się pierwszych przymrozków na drogach robi się niebezpiecznie – jezdnia może pokryć ...
    Fotel Alpine Fotel Alpine
    Legendarna zwinność Alpine wynika z niewielkiej masy auta. Nasi inżynierowie zastosowali tę zasadę przy projektowaniu fotela, dzięki któremu kierowca i maszyna stają się jednością. Ultralekki fotel kubełkowy Siedzenie ...

• Re: Samochód do 5 tys. (uwaga- wybredny user ;))

02 Sie 2010, 21:33

No prosze Cie klocki i paski na szrocie.
    Barol
    Awatar użytkownika

03 Sie 2010, 09:25

klajster napisał(a):gdanszczanin, a nie myślałeś o takim seacie? :arrow: [link wygasł]
    Częsci nie powinny być drogie, z gazem też raczej łatwo znaleźć :grin:

Pomysł generalnie nie najgorszy, ale w tym przypadku wolałbym już chyba dozbierać do tego Civica albo Vectry B. Ewentualnie kupić za mniejsze pieniądze (<3000) Mazdę 323F :)
    Ile taki Civic może spalić? z 8l benzyny w mieście?
    gdanszczanin
    Nowicjusz

03 Sie 2010, 10:13

Witaj, a więc :
    co do golfa II - bym odpuścił fajny samochód lecz tani będzie zużyty a dobry będzie drogi.
    Astra - bardzo fajny samochód posiadam taką na silniku 1.7 tdi Isuzu spala średnio 5,5L części tanie ogólnodostępne jak na te klase dosyć wygodny.

Vectra A polecam z silnikiem 2.0 8V - jednak jeśli to Twój pierwszy samochód i pierwsze oc to trzeba odpuścić
    Vectra B - w tych pieniądzach trzeba odpuścić

Od siebie bym polecił jeszcze lanosa 1.5 z gazem, peugeota 306 i chyba najbardziej renault megane 1.4 energy.

Ps: co do civica dobry samochód lecz mały i niewygodny. 1.3 z gazem spali 8l. Jak coś to szukaj 1.5 gdyż tyle samo spali i jest na wtrysku.
    Smoke
    Nowicjusz

Miejscowość: Okolice Rzeszowa

03 Sie 2010, 13:53

Ja proponuję mazdę 323C (mało jeździ tego po drogach ale przyciąga oko)-mam ją i jestem bardzo zadowolony.
    Silnik 1.5 16V 88KM zadowoli amatorów szybkiej jazdy poza tym: małe spalanie, zerowa awaryjność (jeżdzę już ponad 2 lata tym samochodem i wymieniłem tylko płyny i filry!), tanie części-nie słuchaj ludzi mówiących że kupując japońca wykosztujesz się na części...
    Niektórzy mówią że japończyk im bardziej ma przejechane tym bardziej silnik budzi się do życia (coś w tym jest)Poza tym bardzo dobrze trzyma sie drogi. Pamiętaj że ten silnik lubi wysokie obroty - w końcu 16V ale przyjemność z jazdy nieziemska jak na takie autko.
    PS. Następny samochód jaki kupię również będzie japończykiem-Toyota Celica VII gen ale to już inna bajka...
    shorty1988
    Początkujący

Miejscowość: Rawicz
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: BMW e46 320td 150KM 2002r

03 Sie 2010, 15:06

Co do wypowiedzi powyżej odnośnie Golfa II to za 5tys.zł napewno znajdzie egzemplarz z dobrych rąk i to z ostatnich lat produkcji (1991-1992).

Co do spalania Civica to chodzi o VI generacje więc tam silnika 1.3 nie było a takie 1.4 jak w linku średnio łyknie spokojnie z 8l ale za to 90KM pozwala wmiare dynamicznie się przemieszczać.
    Barol
    Awatar użytkownika

04 Sie 2010, 09:22

Smoke napisał(a):Vectra B - w tych pieniądzach trzeba odpuścić

Ps: co do civica dobry samochód lecz mały i niewygodny. 1.3 z gazem spali 8l. Jak coś to szukaj 1.5 gdyż tyle samo spali i jest na wtrysku.

A od jakich mniej więcej zacząć szukać takiej Vectry?

Civic mały? Wydaje mi się, że większy od Golfa, Astry, a porównywalny z Mazda 323f i faktycznie trochę mniejszy od Vectry.
    Ale nie potrzebuję limuzyny- większość czasu będę jeździć albo ja sam, albo z pasażerką, do tego po mieście, więc pod tym względem bardzo wybrzydzać nie będę :) Mały to by był jakiś Cienias albo Tico :P

Jak na tą chwilę to najbardziej mi odpowiada właśnie taki Civic jaki polecił Barol :)
    gdanszczanin
    Nowicjusz

04 Sie 2010, 14:54

Na dobrą Vectre B musisz mieć najmniej z 7tys.zł.
    Barol
    Awatar użytkownika

04 Sie 2010, 22:09

barol91 napisał(a):Na dobrą Vectre B musisz mieć najmniej z 7tys.zł.

No to podobnie jak na takiego Civica.
    I tak będzie najlepiej- zdecydowałem, że odkładam na coś młodszego i lepiej wyposażonego.

Ale mam takie pytanie- w przyszłym roku na 90% pojadę do Niemiec na dwa tygodnie- czy dobrym pomysłem byłoby rozejrzenie się i kupienie tam samochodu? Powiedzmy, że wtedy już bym miał do 10 000. Warto w tej cenie (pomijamy cenę samego wyjazdu, bo on będzie mimo wszystko)? Jakie byłyby opłaty np. za takiego Civica?
    gdanszczanin
    Nowicjusz

05 Sie 2010, 05:04

Myśle że warto.Co do opłat no to nie powinieneś zapłacić za nie więcej jak 2000zł.
    Barol
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata