Samochód do 5 tyś zł.

Re: Samochód do 5 tyś zł.

14 Kwi 2014, 21:16

Wiem, że popełniłem karygodny błąd i nie spojrzałem na wszystko trzeźwym okiem. Co do samochodu, to jak na lanosa, stan blacharki jest okej. Wyskoczyły tylko drobne bąble na przednim lewym kole. To zrobię to chyba i potem na zimę zakonserwuję. Jest też kilka rysek, ale mi to nie przeszkadza. Mechanik od razu powiedział, ze był przód walony. Też to zauważyłem, ale dopiero po przyjeździe do domu. Przedni zderzak źle spasowany jest. Mechaniczne to muszę zmienić rozrząd, ale to w każdym aucie trzeba zrobić. Jak odpalam samochód to pasek przez chwilę się ślizga, ale tylko przy odpalaniu. Do naprawy oczywiście. I jeszcze piątka ciężko wchodzi, ale czytałem w internecie i może być to wina poduszek silnika, bo jak wrzucam jedynkę to drążek się trochę rusza przy ruszaniu. Z takich problemów z którymi sam się uporam to przepalone żarówki od światła stop na środku(przy szybie), brak oświetlenia we wnętrzu. Może wymiana żarówki pomoże. Oraz niedziałające radio. Znaczy się radio działa, włącza się itd, ale nie słychać nic, nawet szumu. przy okazji czy uważacie, że 400zł za wymianę rozrządu, części + robocizna to drogo? I może doradzicie mi jak wstawić inne radio niż te lanosowskie, bo wiązka jest inna. Jestem laikiem. Mam jeszcze jedno pytanie. Mam teraz w Lanosie alufelgi 14 i mechanik powiedział, że źle, że takie małe. jakbym kupił 15, albo 16, to byłoby okej? Nie alufelgi a zwykłe felgi. Pozdrawiam.

Ps. Moglibyście mi pomóc jeszcze w tym temacie jeżeli coś na ten temat wiecie: mlody-kierowca-darowizna-wspolwlasnosc-vt73998.htm ? Dziękuję.
Kornelo
Nowicjusz

Auto: Nie mam

14 Kwi 2014, 21:20

Zostaw te alusy sobie. 16 będą za duże, 15 chyba też.
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Kwi 2014, 21:37

Alusy zostaw takie jakie są. Fajnie wyglądają. To, że walony to ze zdjęć w ogłoszeniu było widać. Ale tym się nie przejmuj. Ważne, że prosto jeździ i hamuje. 400 zl za kompletny rozrząd z robocizną to nie dużo. Pasek się ślizga przy rozruchu? Piszesz o pasku od alternatora? Pasek od alternatora naciągnąć albo wymienić. Tragedii nie ma. Ogarniesz i będzie dobrze.
grzegorzd92
Aktywny

Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

14 Kwi 2014, 21:46

Okej. Zostawię aluski. Po prostu mechanik mnie zmylił, bo powiedział, że zaraz całe zawieszenie wybije na tych alusach, czy coś w tym stylu. Postaram się dokonać wszystkich napraw jeszcze w tym tygodniu. Mam nadzieję, że auto mi trochę posłuży. :) Dziękuję bardzo za wszystkie porady. :)
Kornelo
Nowicjusz

Auto: Nie mam

15 Kwi 2014, 05:11

Wcale nie będą za duże,sa Lanosy które mają założone nawet 17 kapcie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

15 Kwi 2014, 13:23

Kornelo napisał(a):Po prostu mechanik mnie zmylił, bo powiedział, że zaraz całe zawieszenie wybije na tych alusach, czy coś w tym stylu.

To jakiś bajkopisarz.
Lanos ma oryginalnie koła 14 calowe, więc niech nie leje wody że się od takich zawieszenie zniszczy. Zniszczy sie wręcz przeciwnie, od dużych felg i nisko profilowych opon które przenoszą bardziej drgania niżeli normalne opony o standardowym profilu.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Prototyp Nowej Hondy Civic Type R na Tokyo Auto Salon Prototyp Nowej Hondy Civic Type R na Tokyo Auto Salon
    Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Tokio, poświęconego samochodom o wysokich osiągach oraz konstrukcjom stuningowanym. Prototyp prezentuje elementy stylizacyjne, które znajdą się w Hondzie Civic Type R nowej ...
    Ograniczenia prędkości o których trzeba pamiętać podczas podróży Ograniczenia prędkości o których trzeba pamiętać podczas podróży
    Poruszanie się samochodem wymaga znajomości obowiązujących prędkości, zależnych od rodzajów dróg. Sieć drogowych połączeń w Polsce jest zróżnicowana i często podczas jednej podróży, mamy okazję ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI
      GTP Light