Samochód do 5 tyś. zł

Samochód do 5 tyś. zł

21 Cze 2015, 00:38

Witam,
To mój pierwszy post, mam nadzieję że zagoszczę tu dłużej. Otóż nie dawno otrzymałem swoje wymarzone prawo jazdy i teraz lub w najbliższym czasie chciałbym kupić samochód do kwoty 5 tyś. zł. Samochód służyłby na początku do poruszania się po mieście aż nabiorę wprawy, doświadczenia które nie gwarantuje posiadane prawo jazdy, a później w dłuższe trasy - tak by gdzieś pojechać na wakacje, a po drodze się nie rozkraczył. Najlepiej jak by był to samochód ekonomiczny - tani w eksploatacji, a co za tym idzie instalacja LPG i fajnie gdyby części były tanie no i by był nie skorodowany. Samochodu mogę szukać w okolicach Katowic - powiedzmy Śląskie do 25km. Przeglądałem wiele tematów na tym forum jak jeszcze byłem nie zarejestrowany i parę typów samochodów mi się rzuciło choć użytkownicy tego portalu często piszą, że do takiego budżetu szukać wszystkiego co skręca :) Jako, że w mojej rodzinie jestem praktycznie osamotniony w kupnie samochodu nie mam nikogo kto znał by się na samochodach proszę napisać jeszcze na co zwracać uwagę przy oględzinach samochodu by nie dać się nabić w butelkę bo u mnie w rodzinie ale też u znajomych same buble się trafiały. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Proleter
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 05 2015
Auto: Na razie nie mam.

Re: Samochód do 5 tyś. zł

21 Cze 2015, 08:31

ford fiesta mk5 - najlepiej wersja ghia i z silnikiem 1.25, często można znaleźć z klimą
mitsubishi colt - silnik 1.3, części troche droższe porównując z innymi samochodami w tym budżecie
toyota starlet - mały pancerniak, uważać na blache
suzuki swift - dobre auto, ale również trzeba uważać na blache
toyota corolla e10/e11 - solidne
audi 80 - pancerniak, wygodny w trase będzie
opel astra f - w tym budżecie możliwe, że znajdziesz jakiegoś wypicowanego, ale uważać na blache
5zymon
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 02 2012
Auto: Brak

21 Cze 2015, 10:37

zobacz na te:
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł] - autentyczny przebieg,blacharka do zrobienia.
[link wygasł]
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

21 Cze 2015, 16:22

To Vento chyba odpada, bo szczerze powiedziawszy nie mam czasu na samodzielne naprawy, ten Golf co pokazałeś jest chyba od młodego gniewnego :) no i interesuje go z treści oferty tylko zamiana. Ciekawi mnie Lanos - napewno będę szukał, a kolega post wyżej podał jeszcze Audi 80 - tylko nie wiem czy jest to samochód na mój budżet czy taki dostanę, no i fajny jest ten Opel Astra F - i tu tak samo czy dobry egzemplarz trafie :)
Proleter
Nowicjusz

21 Cze 2015, 16:44

Proleter napisał(a):Audi 80 - tylko nie wiem czy jest to samochód na mój budżet czy taki dostanę,

A czemu niby miał byś go nie dostać za 5000 zł w dobrym stanie? Ceny tych audi to właśnie granice 5-6000 zł w całkiem dobrym stanie.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900 39 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

21 Cze 2015, 18:20

Mam pytanie czy ten przebieg nie jest trochę za niski jak na taką cenę:

[link wygasł]
Proleter
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renault Berlinette Alpine A110 i trochę historii w sporcie Renault Berlinette Alpine A110 i trochę historii w sporcie
    Berlinette A110 zaprezentował Jean Rédélé na salonie samochodowym w Paryżu w 1962 roku. Samochód wzorowany na modelu Alpine A108 zyskał na stylu i stał się bardziej rasowy za sprawą bardziej płaskiej ...
    Audi A6 Hybrid Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...

• Re: Samochód do 5 tyś. zł

21 Cze 2015, 18:25

Na przebieg w takich autach nie patrz bierz pod uwagę stan techniczny.
    Kieł
    Stały forumowicz

Auto: Nie mam

21 Cze 2015, 19:22

Kupując auto za 4-5k musisz się liczyć że coś będzie do zrobienia,igły ze świecą szukać.. Druga sprawa to własnie przebieg,liczy się stan techniczny.
    Ta 80 z linku jakaś taka wieloodcieniowa i prawie 1900wyświetleń i nic?
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

21 Cze 2015, 21:08

Dziękuje za wszystkie posty. Być może będę miał osobę, która się zna na samochodach - także proszę o jakieś ciekawe typy podawać bym miał podstawę do jeżdżenia i oglądania.

edit.
    [link wygasł]

Czy to ciekawa oferta zwłaszcza po takim opisie :) ?

i tutaj następne tylko nie wiem co ma na myśli sprzedawca pod "wymaga niewielkiego wkładu"

[link wygasł]

i jeszcze Nubira

[link wygasł]

Tylko ten jest za pewne handlarzem, gdyż sprzedaję wiele samochodów sądząc po liczbie wystawionych ofert.
    Proleter
    Nowicjusz

21 Cze 2015, 21:58

Siemanko ! :)
    Proponuje Ci Renault Clio 2 FL ! Wygląd świetny ( moim skromnym zdaniem :P )
    Spora gama silników do wyboru ,części łatwo dostępne, i ogólnie tani w eksploatacji .
    W cenie do 5 tys, znajdziesz w dobrym stanie z 2002 r bez problemu .
    Nie słuchaj głupot i stereotypów że francuzy to gównia*e samochody bo to nie prawda .
    Osobiście jeżdżę takim Clio 2 FL i jestem bardzo zadowolony .
    Do miasta szukaj raczej silnika benzynowego . Diesle co prawda mają mniejsze spalanie ale wyzsze koszty utrzymania , droższe w naprawie i bardziej skomplikowana konstrukcja. A poza tym w mieście zapychają sie filtry itd . Więc szukaj niedużego benzyniaka :D
    Powodzenia ! :ok:
    MaikiClio
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 04 2015
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Renault Clio 2FL

21 Cze 2015, 22:24

Dziękuję kolego! :) Brat mnie namawiał na kupno tego samochodu bo mu się spodobał.
    Proleter
    Nowicjusz

21 Cze 2015, 22:47

Proszę bardzo . Cieszę się, że pomogłem ! :)
    Postaraj się kupić samochód sprowadzony z niemiec. Dotychczas opłaty za samochód kupiony od niemca to były koszty w granicach 1000 zł . Natomiast teraz, znieśli opłate recyklingową ( 500 zł ) wiec rejestracja i opłaty za samochód od niemca to dużo mniejszy koszt . A jak wiadomo , samochód od niemca z reguły ma w lepszym stanie choćby zawieszenie niż te kupione od polaka . :ok:
    Przy zakupie zwracaj uwagę na progi ( zdarzają sie przypadki że ludzie w przegnite miejsca wpuszczają piankę montażową ! :angry: )
    Dobrze by było gdybyś przed pojechaniem na oględziny zapytał faceta przez telefon czy udostępni ci samochód, żebyś mógł go sprawdzić na dowolnej stacji diagnostycznej ( jeżeli wszystko z samochodem wyjdzie ok to ty płacisz za badania samochodu , jeżeli wyjdzie coś na stacji diagnostycznej ze nie bedziesz chciał go kupować to sprzedawca płaci za owe badania ) , jeśli facet sie nie zgodzi to nawet nie ma co jechać bo wiadomo że z samochodem jest coś nie tak , a jesli sie zgodzi to jedz i wez go na te badania - jest to koszt w granicach od 90 zł do 130 zł a może cie uchronić przed zakupem jakiegoś szajsu ! :)
    Siemanko ! 3maj sie i szerokiej drogi ! :piwo:
    MaikiClio
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 04 2015
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Renault Clio 2FL

22 Cze 2015, 06:21

Lanos jak Lanos dupy nie urywa,można obejrzeć tylko ten opis o żonie :mrgreen:
    Leganza tak samo,na plus czarne tablice a co do wkładu to zadzwoń i zapytaj sprzedawcy.
    Nubira jakaś wieloodcieniowa mi się wydaje,ma stary gaz no i tak jak mówisz od handlarza który ile za nią musiał dać? 2000zł? Zresztą nawet jedno ogłoszenie ma że skup aut do 2000zł..

Tutaj ładna Nubira [link wygasł] i taki Lanos [link wygasł] tylko ten stary gaz..
    Barol
    Awatar użytkownika

25 Lip 2015, 19:39

Jako że nie miałem czasu przeglądać samochodów - z powodu małego remontu mieszkania to odświeżam temat. Byłem już oglądać trzy samochody głównie w okolicach Śląska, ale także obejrzałem samochody z Małopolski - miałem nawet do Podkarpacia jechać, jednak zrezygnowany obejrzanymi samochodami. Obejrzałem tego jednego Golfa razem z kolegami -
    [link wygasł]

Na pierwszy rzut oka świetny. Ale coś przykuło naszą uwagę, że ten koleś jak podchodziliśmy odpalił od razu silnik. Potem po dalszych oględzinach mój kolega powiedział że był bity z przodu jak i z tyłu ( z przodu był jakiś spaw nie znam się na tym zbytnio) i koleś dostał wścieklizny nie polecam. No i od początku wymienił gdzie był szpachlowany, błotniki robione - koleś nawet jest blacharzem.

[link wygasł]

Drugi typ - podjechaliśmy na parking gdzie stał ten samochód i po bliższych oględzinach okazał się pogniły nawet do gościa nie dzwoniliśmy - od razu pognaliśmy do domu.

[link wygasł]

Ten także nie wyglądał jak na zdjęciach. A koleś coś kręcił, że sprzedaje samochód kolegi który wyjechał. I tak bym go nie chciał (miał jakieś belki pogniłe w podłodze - także nie znam się :D)

Proszę o jakieś ciekawe typy samochodów - pisałem już że budżet nie powalający no, ale wciąż wielu ludziom udaje się z tyle kupić samochód którym fajnie jest pojeździć. Dziękuje z góry a sytuacje u góry prawdziwe ku przestrodze laików takich jak ja.

Zwiększam zasięg poszukiwań - Śląskie,Małopolskie,Świętokrzyskie,Podkarpackie,Opolskie,Dolnośląskie. Tylko żeby to były dobre typy jeśli chodzi o poszukiwanie poza Śląskiem.
    Proleter
    Nowicjusz

25 Lip 2015, 20:08

Proleter napisał(a):Ale coś przykuło naszą uwagę, że ten koleś jak podchodziliśmy odpalił od razu silnik.
    Zapewne zagrzał go wcześniej aby nie wyszły kwiatki. :wink:
    Koniu
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
    Miejscowość: obecnie Fulda
    Auto: Mondeo // Astra

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Jaguar