Samochód do 6-7 Tyś bez dodatkowych kosztów

18 Sie 2019, 09:57

PtaQu napisał(a):chodzi o to by nie musieć dosłownie zaraz po zakupie inwestować w naprawy , chciałbym coś co pojeździ chodziaż przez chwilę bez wkładania w to kasy zamiast tego by przy kupowaniu już myśleć co będę musiał w nim wymienić/naprawić

Tego nie gwarantuje Ci zakup auta nawet za kilkadziesiat tysiecy

jesli nie kupisz auta z udokumentowana zmiana rozrzadu to juz na starcie masz rozrzad do zrobienia + olej i filtry.

Auta najczesciej sa wystawiane do sprzedazy gdy zbliza sie jakas grubsza naprawa lub wymiana, oczywiscie nie musi to oznaczac duzych problemow ale np po co ktos ma wymieniac tarcze i klocki skoro planuje sprzedaz auta, wiec takie rzeczy eksploatacyjne musisz uwzglednic

Poza tym 6-7tys na A3 to niezbyt duzo, pomijam kwestie ile jest realnie warte ale to wciaz auto pozadane na rynku i ok 8-9tys trzeba zaplacic za wersje z 1.6 MPI, nieco drozej jeszcze chodza wolnossace 1.8

Stilo tez ma swoje za uszami, napewno nie bedzie to auto do ktorego nic nie dolozysz.
PtaQu napisał(a):@Barol dziękuję że nawet dla mnie trochę poszukałeś ale tak jak mówiłem wolę coś mniejszego na pierwszy samochód by czuć się bardziej komfortowo w mieście zwłaszcza podczas parkowania , nie mówię że większym nie dałbym rady ale wolę mieć ten komfort psychiczny że gdzieś przejadę tyłem itp.
Jak sie na pierwszym wiekszym aucie nauczysz jezdzic, parkowac to pozniej nie bedziesz mial problemu z innymi, zawsze lepiej uczyc sie nas aucie za 6tys niz za 30
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1449
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

18 Sie 2019, 11:49

Raziel11 napisał(a):auto pozadane na rynku i ok 8-9tys trzeba zaplacic za wersje z 1.6 MPI, nieco drozej jeszcze chodza wolnossace 1.8


No za polifta owszem,przedlifta spokojnie kupi za 5-6k.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Sie 2019, 11:55

Tylko w jakim stanie będzie ten samochód? ile rdzy czy podłoga cała itd, silnik ile oleju będzie brał, przerabiałem temat jest gorzej niż się wydaje.
Kafarr
Początkujący
 
Posty: 85
Prawo jazdy: 17 06 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Focus mk2
Paliwo: Benzyna

18 Sie 2019, 20:20

Serio według was A3 z 96/97roku ma kosztować 8k? :roll:
Mam dwóch kolegów którzy kupili 1.8 za 4k jakoś 2-3lata temu (jeden 96rok,drugi 97rok) i do dnia dzisiejszego oba jeżdzą bez większego wkładu (jeden kolega ma to auto do dzisiaj,drugi sprzedał na wiosnę ale auto dalej jeżdzi po naszym mieście)..
I od jednego jak i od drugiego bym kupił ale nie chcę już nigdy auta 3drzwiowego..

Kafarr napisał(a):ile rdzy czy podłoga cała


Rdzewiejące doły drzwi i okolice przedniej szyby to norma nawet w poliftach a podłoga hmm.. nigdy nie widziałem A3 bez podłogi a oglądałem parę egzemplarzy..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Sie 2019, 20:52

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

przyznam że te autko mnie przekonuje , oczywiście dużo niewiadomych więc wizyta tylko z mechanikiem ale podobno stilo w 1.4 i 1.9 jtd to naprawdę dobre samochody
PtaQu
Początkujący
 
Posty: 59

18 Sie 2019, 21:10

PtaQu napisał(a):przyznam że te autko mnie przekonuje , oczywiście dużo niewiadomych więc wizyta tylko z mechanikiem ale podobno stilo w 1.4 i 1.9 jtd to naprawdę dobre samochody

Tia stilo pasuje do tematu jak ulał. Jedź z mechanikiem na 100% będzie potrzebny...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Uważaj na czarny lód na drodze - niewidoczne zagrożenie
    Gdy temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi kilka stopni na plusie, a nocą spada poniżej zera, są to sprzyjające warunki do powstawania tzw. czarnego lodu, czyli prawie niewidocznej, cienkiej warstwy zamarzniętej wody pokrywającej ...

18 Sie 2019, 21:16

8-9tys za ponad 20letnie A3 i to jeszcze z 1.6 haha ach ci miłośnicy vagów..
Zejdzcie na ziemię bo widać że g.... widzieliście w swoim życiu jak wszystko wrzucacie do jednego wora..
Tak się składa że mój brachol jakoś rok temu kupił za 4500zł A3 1.8 z lpg w całkiem fajnym stanie,technicznie wiadomo wymienił rozrzad,olej,filtry i lata do dzisiaj aż miło. Wizualnie jedynie drzwi pasażera na dole lekko bierze rdza.spod był sprawdzany na stacji i jest w bdb stanie.. A i odkąd go ma to trochę Polski nim zjeździł.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

18 Sie 2019, 23:46

TFSI napisał(a):8-9tys za ponad 20letnie A3 i to jeszcze z 1.6 haha ach ci miłośnicy vagów.. Zejdzcie na ziemię bo widać że g.... widzieliście w swoim życiu jak wszystko wrzucacie do jednego wora..
Proponuje troszkę odpoczać i zwolnić bo jednak to jest forum a nie piaskownica :wink: i jak do mnie coś kierujesz to troszkę grzeczniej. Jak masz inne zdanie, spoko ale nie musisz od razu atakować :)


@Barol, w internecie ale nie tutaj, krąży temat gdzie ktoś kupił Golfa IV za 4k a teraz szuka prawnika bo chce zwrócić, też miał być bez wkładu i tylko jeździć a się okazuje że przeglądu nie przejdzie, silnik bez kompresji, kopci, nie ma żadnych systemów, poduszki nie działają, wszystko coś tam odłączone, jak poszukam to wstawie temat i koleś płacze, a tak go sprzedający zapewniał :)

Pytanie też czemu skoro taki super samochód Audi A3 kolega Twój kupił tzn ten drugi i już się go pozbył? Trochę mi to śmierdzi.
Oglądałem masę golfów, a3, bo się napalił jeden członek u mnie w rodzinie, to była porażka.
Lepsze są Astry G, Peugoty 307 itd
takie moje zdanie.

i jasne jak ktoś ma szczęście bo komuś się syn urodził komornik go ściga to sprzeda za połowę wartości zdrowe auto ale ile jest takich ofert jedna na 30?
Ja nie mam złudzeń, ale jak ktoś chce jego sprawa tylko żeby potem nie szukał porad prawnych jak oddać auto które jedynie na złom się nadaje :wink:

i ja nie jestem miłośnikiem vagów tylko wiem że to są przereklamowane fury, kupuje się w każdym stanie, dorzuci 5 groszy i upycha dalej a każdy to kupuje bo Golf czy A3 to nie Astra itd
Kafarr
Początkujący
 
Posty: 85
Prawo jazdy: 17 06 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Focus mk2
Paliwo: Benzyna

19 Sie 2019, 00:06

Moze i sa przereklamowane ale wartosc trzymaja przez to, ja bym sie nie łasił na a3 za 5 tyś...
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1449
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

19 Sie 2019, 05:15

Wracając do tematu mojego kolegi to wystawił ja za 4600zł do negocjacji (97rok) i wiecie co przez dwa tygodnie NIKT nie był nawet obejrzeć a telefonów miał może z 5,po dwóch tygodniach pojawił się tylko młody chłopak od nas z miasta który ja obejrzał i finalnie kupił za 4200zł więc spróbujcie sprzedać takie A3 choć by za 6k.. życzę powodzenia i dalsza dyskusja z mojej strony nie ma sensu..

Aha a dlaczego sprzedał? Bo miał ja ponad dwa lata i przyszedł czas na coś innego i większego bo jak sam stwierdził wkurzaja go 3drzwi i kupił Octavię..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Sie 2019, 12:27

tak jak w tytule , mam 7tyś i bardzo podoba mi się stilo w 5 drzwiach ale nie wiem za jakim najlepiej się rozglądać bo podobno 1.6 jest koszmarne a samochody z 1.4 i 1.9 jtd sprawują się o wiele lepiej ale czytałem też że są dwa różne silniki 1.6 z 103 KM od fiata i 105 KM od opla , i tutaj pytanie czy oba 1.6 się nie nadają i rezygnować z 1.6 czy jak ?
Ostatnio edytowany przez mike, 20 Sie 2019, 21:21, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Masz już jeden wątek
PtaQu
Początkujący
 
Posty: 59

20 Sie 2019, 13:24

niestety fiat stilo ma delikatnie mówią swoje lata, a samochody te nigdy nie należały do najtrwalszych. nie wiem o jakich problemach jednostki 1,6 słyszałeś bo ja uważam że to niezły silnik tak samo jak 1,4 oraz diesel 1,9. Nie zmienia to faktu że diesle mają już 300 400 tys w kołach i na pewno nie będą bezproblemowe a benzyny może pojeżdżą jak elektronika która jest awaryjna pozwoli je odpalić. Do tego korozja. Kolego w twoim budżecie nie kupuje się marki i modelu tylko to co jakoś rokuje na przyszłość. Nie chodzi o to że odradzam stilo ale szukanie idealnego stilo po Polsce to delikatnie mówiąc szukanie igły wiadomo gdzie.
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

20 Sie 2019, 13:51

diddy79 napisał(a): nie wiem o jakich problemach jednostki 1,6 słyszałeś bo ja uważam że to niezły silnik


podobno elektronikę czy coś tam montowano na/przy silniku co sprawiało że łatwo się nagrzewało i świrowało ale wytłumaczyć tego nie umiem bo jestem zielony w tych sprawach no i słyszałem że dotyczyło to samochodów z silnikiem 1.6 więc może nie o sam silnik chodzi co o związanymi z tą wersją zmianami
PtaQu
Początkujący
 
Posty: 59

20 Sie 2019, 14:10

Chodziło o silnik 1.6 103 km, konstrukcji fiata. Tam faktycznie, ecu, czyli komputer silnika, montowano na bloku i po latach jest to źródło kłopotów. Jak jest jeszcze sprawny, przenieść go gdzieś indziej i po sprawie.
Jest jeszcze drugi silnik 1.6, 105 km konstrukcji Opla. Podobno nie ma problemów z ecu, natomiast w porównaniu z konstrukcja fiata jest ciutkę gorzej z dostępem do części, bo po prostu mniej popularny.
Natomiast co do owej awaryjnej elektroniki, która nie pozwala uruchomić silnika, jakoś u mnie chyba zapomina się popsuć, bo jak dotąd od trzech lat nie udało mi się swojego nie odpalić (1.9 jtd 115 km z początku produkcji).
Najlepsze konstrukcje to właśnie 1.9 115, z benzyn to 1.4 i 1.2. Większość problemów z elektroniką powoduje brak osłony akumulatora, przez co zamontowana w tym samym koszu skrzynka bezpieczników dostaje brud i wilgoć. No i sam stan akumulatora, bo stilo tez jest uczulone na wachania prądu.
Co do ogółu, po tych trzech latach ze swoim stwierdzam, ze za 7k lepiej kupić dobrze utrzymane stilo, niż wymęczonego vaga. Ale tez kolega z góry ma rację, tutaj patrzy się bardziej na konkretny egzemplarz, niż na tylko jeden model.
mdmicky92
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 26 10 2010

20 Sie 2019, 14:23

to może pomożecie mi wybrać czy też odrzucić jakąś ofertę bo na razie patrze tylko tak poglądowo żeby wgl zobaczyć czy jest jakaś oferta godna uwagi bo wiadomo że na zakup wezmę ze sobą mechanika

1. najbliżej mojego miejsca zamieszkania [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

2. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

3.[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

4 [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

5.[link do oferty na Olx wygasł]

6.[link do oferty na Olx wygasł]
PtaQu
Początkujący
 
Posty: 59