Samochód do 7000

06 Maj 2015, 22:01

CaladeanTak dla Twojej wiadomości :mrgreen: to corolla e11 przyjmuje lpg i to na luzie generalnie wszystkie silniki tojki to robią tylko nie mogą mieć wtrysku bezpośredniego.

E11 pojedzie spokojnie na instalce 2gen. pali 8l lpg w trasie i 9l w mieście a do tego jak ją kupisz i zadbasz to dużo nie stracisz...

Więc reasumując Twój problem wyboru kupujesz corollkę za 6-7k jeździsz nią 3 lata robiąc nią 60 tyś.km. w serwis wkładasz tylko tyle ile zużyjesz spalanie masz na poziomie 17zł na 100km. co daje 3,5l ON ...

Dalej :

po 3ch latach sprzedajesz auto przypuśćmy tracąc na nim około 1,5k na serwis wydałeś 2k (liczone z rozrządem) czyli sumę kosztów masz na poziomie 3,5k w ciągu 3ech lat i spalanie równe 3,5l ON ...

A teraz pokaż mi auto za podobną cenę, tej wielkości mające tak trwały silnik które byłoby tańsze w użytkowaniu.

Tyle chciałem wtrącić i dalej życzę udanych poszukiwań czegoś tańszego :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10227
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

07 Maj 2015, 11:06

W sumie Tico może konkurować jeśli chodzi o koszty :mrgreen: oczywiście zakładając, że nie reanimujesz blachy co jest syzyfową pracą ew nie ma już do czego spawać :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

07 Maj 2015, 12:17

Punto okazało się małą ruiną. Bita z dwóch strony (przód źle spasowany i z pękniętym zderzakiem, tył w innym odcieniu, inny na zderzaku i inny na klapie), na pewno przekręcony (chyba że Fiaty mają coś takiego że przy 170 tys kierownice i inne plastiki są wytarte do białości). Homologacja na butlę kończy mu się za rok więc chyba trochę na tym gazie jeździł. Odpada.

Co powiecie o tym?
[link do oferty na Olx wygasł]

Jedyne co mi się nie podoba to rejestracja. Rejestracje z samymi numerami weszły w Żywcu jakoś rok temu, ta ma numerek dość wysoki, więc ktoś kupił po to żeby od razu sprzedać? No i te Hondy kojarzą mi się z "młodymi gniewnymi", może być wyżyłowana trochę.
Caladean
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 22 04 2005
Auto: Honda Civic VI '97
0

07 Maj 2015, 13:21

W tym nadwoziu one często nie miały łatwego życia, bezpieczniej szukać sedana (4 drzwi, nie liftbacka 5d).
Ale ogólnie warto. Za 10k łącznie: kupiłbyś w b dobrym stanie (ok 5500) + założył sekwencję (ze 2800) + pakiet startowy i konserwacja (~1000 i ~400).

Corse skreślasz? Zostając w seg B to Yaris nie byłby złym pomysłem, a przy jego spalaniu by się mogło obyć bez gazu.

Jeszcze mi się Xsara II przypomniała, wygodna, bez problemów z rdzą, niestety tylko jedna oferta w "okolicy"
[link do oferty na Olx wygasł]
Silnik słaby, ale za to prosty. No i można by pewnie wyraźnie zejść z tej ceny.
krzycho
Początkujący
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 0- 0-2002
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.4 16V
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2010
0

08 Maj 2015, 05:15

Miałem wrzucać tego Civica ale.. no własnie są ale,widać że auto jest troche odcieniowe,przód był robiony,tył podobnie. Technicznie może i będzie ok choć od młodego gniewnego ale wizualnie już nie bardzo.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

08 Maj 2015, 14:11

Myślę że i tak pojadę go obejrzeć. Z jednej strony takie auta bywają wymęczone, z drugiej tacy fanatycy dużo bardziej o niej dbają niż niejeden Marian który używa auta tylko do dojeżdżania do pracy. No i równie dobrze mógł być stuknięty i porobiony do dalszej jazdy, u mnie w rodzinie wszystkie auta (całe dwa :P) były bite, zreperowane i jeżdżą nadal już kilka latek. Nie zaszkodzi zobaczyć, blisko mam.
Caladean
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 22 04 2005
Auto: Honda Civic VI '97
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Omega - samochód do driftu
    Omega to konstrukcja zbliżona do Sierry – rodzinny samochód z napędem na tył. Auto powstało w dwóch generacjach, a ostatnia (produkowana w latach 1994 – 2003) dobrze nadaje się na pierwsze treningi ...
    Słynny wolnossący silnik V10 Lexusa LFA
    Legendarny Lexus LFA był bez dwóch zdań najbardziej ambitnym projektem w historii japońskiego producenta aut luksusowych. Supersamochód o nadwoziu wykonanym w całości z kompozytów zbrojonych włóknem ...

08 Maj 2015, 15:20

Ta hondeczka już jakiś czas wisi na allegro.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam
0

26 Maj 2015, 08:34

Witam,

Samochodu nadal nie ma. Obejrzałem ostatnio kilkanaście trupów, większość od osób prywatnych, część od handlarzy podających się za prywatnych (bo ogólnie to oni handlują, ale to wyjątkowo dla córki sprowadzili i bla bla bla...). Trochę słabo bo czas mi się kończy.

Teraz trafiła mi się okazja (?). Fiat Punto II, 2003 po lifcie, oryginalny przebieg 130k, od pierwszego właściciela. Ma trochę otarć na lakierze (co gość mi sam pokazał, nawet bym nie zauważył), ale z drugiej strony widać że zadbany: spód zakonserwowany, środek czysty i niepoprzecierany, dwa komplety opon (letnie Dębice z 2011, kompletnie niezdarte). Warto się w to pakować? Rodzice mieli kiedyś Punto I, zrobili nim ponad 200k i mimo różnych usterek byli zadowoleni, czy dwójka jest lepiej zrobiona? Słyszałem opinie że jest dość awaryjna. Gość chce za to 9k ale pewnie coś się uda utargować.
Caladean
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 22 04 2005
Auto: Honda Civic VI '97
0

26 Maj 2015, 19:36

Poraz kolejny sprawdza się powiedzenie jak dbasz tak masz,facet ma auto od nowości więc służyło raczej bezawaryjnie,ja bym się zainteresował tylko 9000zł to troche sporo ale jeśli faktycznie jest ok to warto dołożyć.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
1

26 Maj 2015, 19:55

Byłem dzisiaj popołudniu na jeździe próbnej i znowu wyszły na jaw mankamenty. Okazało się że gość wbrew temu co mówił nie jest pierwszym właścicielem tylko trzecim (wg karty pojazdu), niby miał być serwisowany w ASO a ostatni wpis w książce serwisowej z 2007 roku przy przebiegu 40 tys, okazało się że nie da się otworzyć schowka od strony pasażera (gość chwilę się z tym szarpał po czym stwierdził że nawet nie wiedział bo ze schowka nie korzysta...). Samo auto chodziło całkiem nie najgorzej, ale wersja super-bieda, nie ma nawet regulacji wysokości kierownicy. Zdziwiły mnie też niektóre elementy w środku, zarówno pod kierownicą jak i za schowkiem pasażera wystawały jakieś wiązki kabli i przewodów, to normalne w tym modelu? Że nie jest to zasłonięte żadnym plastikiem?

Trochę szkoda bo jeździło się nawet spoko, ale skoro gość robi mnie w konia w takich oczywistych rzeczach to straciłem całkiem do niego zaufanie. Może gdyby spuścił z ceny to bym pomyślał, ale uparł się że poniżej 9k nie zejdzie.

Czyli szukamy dalej :evil:
Caladean
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 22 04 2005
Auto: Honda Civic VI '97
0

26 Maj 2015, 20:05

9k.. :lol: zobacz na to [link do oferty na Olx wygasł] i zostanie kasa na montaż lpg. Co do mocy to jeśli jeżdzisz w góra 2-3osoby wystarczy.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

26 Maj 2015, 20:39

9k za Punto bez klimy? Parodia. Choćby w stanie salonowym było to cena chora.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

27 Maj 2015, 08:28

Znajomy dał za swoje Punto z 2003 roku 7,5K ale z klimą,zadbane,serwisowane i do dziś dnia poza elementami zawieszenia obyło się bez większych napraw a zrobił nim 60k w dwa lata wiec wszystko zależy na jaki egzemplarz trafisz. (k bez klimy to jednak przesada, wolałbym auto bardziej komfortowe jak Vectra B z silnikiem 1.8 plus lpg,do tej kwoty też trafisz na zadbaną.
MotoAutko
Początkujący
 
Posty: 181
Prawo jazdy: 14 03 2002
Auto: Seat Leon 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
0

27 Maj 2015, 10:05

Ale co się dziwicie. Nie chcę bawić się w teorie spiskowe i kondominia niemiecko - rosyjskie pod żydowskim zarządem powierniczym, aczkolwiek zauważyłem, że często trendy samochodowe, które kreuje się na forach mają potem odzwierciedlenie w rzeczywistości. Przykłady? Kiedyś wszyscy zwracali uwagę na wycieki z silnika. Pamiętam jak sprzedawałem auto i kupujący się rozmyślił, bo zobaczył małą plamkę od oleju, która pojawiła się gdy wlewałem kiedyś oleju. Handlarze też tak mieli, więc zaczęli myć silniki. Potem trend odwrotny, żeby silnik był niemyty, suchy, lekko przykurzony. Więc mój znajomy handlarz najpierw mył silnik, a potem wysypywał na niego zawartość odkurzacza i piach z podwórka. Silnik był idealnie taki, jak sobie życzyli internetowi guru.
To samo teraz jest z pierwszym właścicielem, salonem RP, kilkoma modelami aut których cena nagle zaczęła wzrastać (np. Peugeot 406), możliwością sprawdzenia auta na stacji diagnostycznej/ASO (bo i tak mało kto koniec końców tam pojedzie). W niektórych modelach stuki z zawieszenia są normą, szczególnie w wielowahaczach, więc handlarze wygłuszają nadkola matami, bo nie wytłumaczysz kupującemu, że ten typ tak ma. Nasz klient nasz Pan, szkoda tylko, że spora rzesza klientów to pseudoznawcy. Ostatnio byłem przy sprzedaży auta przez znajomego handlarza, przyjechał facet, lat 50, oczywiście wąsaty, dla córki samochód. Stanął, popatrzył i stwierdził "Panie, toć on widać, że był bity i klepany". My oczy na wierzch, no bo jak można to ocenić stojąc dwa metry od samochodu. Co zabawniejsze, auto w 100% oryginalny lakier a historia pojazdu znana, żadnego wypadku nie było. No ale cóż, Polska.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009
0

01 Cze 2015, 09:30

Co powiecie o tym?

[link do oferty na Olx wygasł]

To wersja 1.6 16v, instalacja ma 6 lat, w tamtym roku podobno przeszła generalny remont i wymianę większości podzespołów. Niesprowadzany, nie bity, jedna grubsza rysa na drzwiach. Opłaca się oglądać? Jak te silniki znoszą długotrwałą jazdę na LPG? Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu?

Cena niska bo to słaba wersja, nawet klimy nie ma (zawsze miałem auta bez klimy więc mi to nie przeszkadza :P)
Caladean
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 22 04 2005
Auto: Honda Civic VI '97
0