Samochód do 7tyś LPG

Samochód do 7tyś LPG

26 Lis 2013, 14:27

Witam serdecznie szukam samochodu w przedziale cenowym od 4,5 do 7tyś zł.
Z racji iż będzie to moje pierwsze auto budżet jest dość niski i zależy mi na instalacji LPG ew. możliwości instalacji w proporcjonalnie tańszym samochodzie.

Zależy mi na prostej, mało awaryjnej i oszczędnej jednostce.
Wielkość auta generalnie coś większego niż punto itp. może być hatchback kombi również nie pogardzę.
4/5 drzwiowy.

Moje typy:
Opel Astra G 1.6 hatchback albo kombi.
Opel Vectra B 1.6 albo 1.8 kombi
Volkswagen Golf 4 1.6
Ford Focus I Gen. hatchback albo kombi.

Proszę o propozycje i opinie na temat moich typów.
keyplayer001
Obserwowany

Miejscowość: Łódź
Prawo jazdy od: 15 10 2013
Auto: Nie mam

Re: Samochód do 7tyś LPG

26 Lis 2013, 14:53

Ople jak najbardziej ok.
Golf za 7tys. do znalezienia ale bedzie bardzo ciezko o dobry egzemplarz.

Focusy sie z gazem nie lubia.

Innych propozycji nie daje bo golf i astra to dobre opcje w tej cenie.
Yankee
Aktywny

Prawo jazdy od: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1,4 T-jet 120 KM LPG
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2007

26 Lis 2013, 15:18

Dziekuje bardzo za szybką odpowiedź mam jeszcze pytanie jak z blachą w tych samochodach i jaki konkretnie silnik wybrać 8v czy 16v pod lpg? Z góry Dziękuje i pozdrawiam.
keyplayer001
Obserwowany

Miejscowość: Łódź
Prawo jazdy od: 15 10 2013
Auto: Nie mam

26 Lis 2013, 16:11

Rok temu tez wybieralem miedzy astra G i golfem 4 wiec mam jako taki przeglad jeszcze :)
Plusy golfa to wlasnie blacha (z astra wszedzie wychodzi rdza na nadkolach ale to jest do opanowania niewielkim kosztem) i brak problemow z odsprzedaza.

Mimo wszystko wybralem Astre glownie ze wzgledu na silnik (zalezalo mi na lpg), ale tez dlatego ze znalazlem egzemplarz w swietnym stanie. Jesli znalazlbym tak dobrze utrzymanego golfa to pewnie wzialbym golfa. O ile mialby silnik 2,0, a ogladalem glownie 1,6, ktory dla mnie byl za slaby.

Do lpg w golfach najlepiej brac silniki 8v, tj. 1,6 lub 2,0.
Oplowskie silniki z tamtych czasow bardziej lubia gaz (mam na mysli 16v), przynajmniej takie opinie slyszalem, ale oczywiscie najlepszy pod lpg bedzie 1,6 8v.
Ja mam 1,8 16v (tez gazolubny) i na pewno nie zamienilbym go na mniejszy silnik.

Jesli nie potrzebujesz dynamicznego silnika to najlepiej 1,6 8v, niewazne czy golf czy astra, bo na pewno spotkasz egzemplarze w roznym stanie i wlasnie tym bym sie kierowal. Dodatkowa kwestia to lepsze wyposazenie wersji z wiekszymi silnikami (golf 1,6 jest nierzadko bez klimy). Golf bedzie 1-2 tys drozszy w danym roczniku, ale odzyskasz to przy oddsprzedazy i to pewnie z nawiazka.
Yankee
Aktywny

Prawo jazdy od: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1,4 T-jet 120 KM LPG
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2007

26 Lis 2013, 20:17

Żaden z tych samochodów nie w tym budżecie. Nie mow ze pełno ich na allegro bo pojedziesz zobaczyć kilka i się zlapiesz za głowę jakie szroty sa w tym budżecie.
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Lis 2013, 23:53

[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
KonradMB
Aktywny

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Subaru
Silnik: H6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe
    Jeśli nie chcesz mieć problemu z łańcuchowym napędem rozrządu, powinieneś nauczyć się dbać o nowoczesny silnik. Myślisz, że skoro kupiłeś nowy lub kilkuletni samochód, to nie musisz nawet zaglądać pod maskę pomiędzy ...
    Przebieg, rocznik, stan czy marka? Co jest ważne przy zakupie? Przebieg, rocznik, stan czy marka? Co jest ważne przy zakupie?
    Szukam auta minimum 2010r. z przebiegiem 100tys. Max., do którego nie będę nic musiał dokładać. Chcę aby miał bogate wyposażenie i spalanie na poziomie 7-8l. Oczywiście bezwypadkowy i od pierwszego właściciela – ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005