Samochód do 8-9tyś

Samochód do 8-9tyś

12 Lip 2015, 09:04

Jeszcze 2 miesiące temu szukaliśmy autka do 4-5tyś i wybór padł na [link wygasł] które zostało zakupione za 4.900. Audica prezentowała się wybornie, lakier zaledwie z małymi ryskami, w środku fotele jakby wyjechał z salonu, nic nie stukało, nie pukało, myślałem, że kupiłem fajne autko na lata.
Teraz po tych 2 miesiącach( w sumie to po kilku myciach) wyszły przebarwienia, pełno rys i ubytki na lakierze a jeśli chodzi o stan techniczny to łącznie po przejechaniu 1k km robiłem:
rozrząd/przednie hamulce/pompe wodną/wymieniałem maglownice i pompe wspomagania bo ciekło/zerwane poduszki pod silnikiem i inne pierdoły, razem prawie 2 tysiące w naprawy a teraz wyszło jeszcze przepalanie boryga przez uszczelkę pod głowicą i jakieś piski z alternatora i przyznam, że mam dość, chce się pozbyć tego szrota i kupić coś porządnego.

Dosyć tego przydługiego wstępu, moje wymagania co do drugiego w mojej zawrotnej motoryzacyjnej karierze
-dynamiczny i w miarę ekonomiczny silnik, ze względu na przebiegi raczej nie disel, preferowałbym gaz
-nic powyżej 2 litrów ze względu na opłaty
-nic starszego niż 2000rocznik
-klimatyzacja to mus
-ładny z zewnątrz(raczej skłaniam się ku opcji sedan)
-elegancki w środku, żadne tandetne plastiki, skórzana tapicerka byłaby miłym dodatkiem

Zastanawiałem się nad roverem 45/saabem 93 tylko nie wiem czy znajdę w tych pieniądzach zadbany egzemplarz.
Najlepiej pasowałby mi audi a4 b5 ale to musiałbym kupować pewniaka od znajomego a takiej opcji nie mam a przy tak ,,ryzykownych,, autach nie chce znowu władować się na minę od handlarza. W skrócie szukam samochodu mało awaryjnego, w miarę eleganckiego i żeby znalezienie zadbanej sztuki nie stanowiło dużego wyzwania.

Po glowie chodzą mi jeszcze astra II, opel vectra B, citroen xsara ii, pug 406 coupe
Teraz zakup auta wyłącznie z odwiedzeniem dobrej stacji diagnostyki razem ze sprzedającym..
danteusz
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Samochód do 8-9tyś

12 Lip 2015, 09:09

A jaki masz budżet? Też 4-5k? ;>
Kieł
Stały forumowicz

12 Lip 2015, 09:12

Jeśli szukasz niezawodnego auta do 8 tysięcy to przede wszystkim skup się na stanie, a nie na roczniku. Lepsza zadbana Laguna niż zajechane A4B5 (których w tym budżecie będzie pełno). Do 9 tysięcy polecam:
Toyota Avensis, Mazda 626,Honda Accord VI, Peugeot 406 (sedan, a nie coupe w tym budżecie), Lancia Lybra, Mercedes C-klasa W202.
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

12 Lip 2015, 13:57

rover 45 nie będzie dobry w tej cenie?
danteusz
Nowicjusz

12 Lip 2015, 14:38

Rover 45 to Honda Civic w brytyjskiej wersji, auto mniej komfortowe i ciaśniejsze niż wymienione przeze mnie auta segmentu D, ale ogólnie to dobre auto. Na Twoim miejscu wolałbym Rovera 75:
[link wygasł]
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

ART DRIVE! Kolekcja BMW Art Car 1975-2010 ART DRIVE! Kolekcja BMW Art Car 1975-2010
    Instytut Sztuki Współczesnej (ICA) we współpracy z BMW, Burmistrzem Miasta Londyn oraz organizatorami London 2012 Festival na dwa tygodnie przejmuje kontrolę nad parkingiem w Shoreditch, aby w dniach od 21 lipca ...
    Renault Master najlepszy w swojej klasie - raport DEKRA 2017 Renault Master najlepszy w swojej klasie - raport DEKRA 2017
    W tym roku Raport Samochodów Używanych DEKRA 2017 oceną objął łącznie 500 modeli samochodów. Renault Master drugi rok z rzędu zwyciężyło w klasie samochodów dostawczych. Stowarzyszenie rzeczoznawców ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI