Samochód do 8000zł

11 Wrz 2018, 16:38

No to zostaje ten Golf do obejrzenia [link do oferty na Olx wygasł] i Bore przy okazji też możesz obejrzeć.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

13 Wrz 2018, 16:10

Otóż to, dziś nie mam za bardzo kiedy się po nią wybrac wczoraj bylem zobaczyc innego golfa w jarosławiu typ przez telefon zarzekał się że auto nie bite zero rdzy za 7tys bodajze byl wystawiony, przyjezdzam samochod caly malowany tak nieudolnie ze wygladalo to jakby byl zrobiony akwarelkami, jeden próg pordzewialy robiony z dwóch, drugi załatany jakąś pianką, spasowanie elementów to nawet nie wiem do czego porówanać, po prostu z jednej strony bylo inaczej, z drugiej inaczej. Podchodzi znajomy otwiera drzwi od pasazera klamka wypadła z drzwi, żart w ogóle, 100km w jedną stronę zeby postac 5 minut przy aucie i wrócić bo okazało sie że chłop nakłamał ze wszystkim z czym mógł.
Tosieko
Nowicjusz
 
Posty: 26
0

13 Wrz 2018, 16:12

Szukalem na dziś czegoś do 50-70 km żeby podjechać ze względu na to że nie mam za duzo czasu bo muszę się uczyć (matura w tym roku) ale żywcem nic nie ma. jedynie coś takiego : [link do oferty na Olx wygasł]
i takiego : [link do oferty na Olx wygasł]
i ewentualnie ta bora z ropczyc ale nie wiem czy nie odpuscic jej dzis i podjechac jak bede do dudni po golfa jechal obejrzeć..
Tosieko
Nowicjusz
 
Posty: 26
0

13 Wrz 2018, 17:09

307 ok możesz obejrzeć a Polo to jakaś porażka ze zdjęciami..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

15 Wrz 2018, 11:52

Update mam dylemat.
Byłem obejrzeć
[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

Sprawa wygląda tak, że oglądałem tą 307 ma jakies dwa parchle z prawej i lewej strony na samym końcu maski, spód zdrowy na jednym z progów dwie doslownie kropki rdzy przebijającej się spod lakieru i lekko pod progiem łapie to miejsce za które się podnosi go podnosnikiem. poza tym silnik chodzi równo i sprzedający zarzeka się że wymieniał 10tys temu rozrząd ale nie ma na to papierków. Co mnie zdziwiło to to, że silnik był czysciutki od spodu i od góry, zero jakiegos brudu błota. Klima jest. Niestety nie zdążyłem się przejechać bo śpieszyłem się żeby jechać leona zobaczyć nim się ściemni. No i co do tego leona.. Na samochodzie nie ma ani grama rdzy, jedno stuknięcie parkingowe pod prawą tylną lampą, był zauwazylem że był stuknięty od przodu bo zderzak nie z tego modelu ale pod maską nic nie jest przesunięte wszystko na swoim miejscu, jakies 20cm przodu maski było malowane. Poza tym mankamentem i tym że nie działa klimatyzacja (sprzedający mówi że nie wie co to) to wszystko jest zdrowe ładnie jezdzi równo chodzi elektryka wszystko działa.

Które z tych aut bardziej posprawdzać i w jaki sposób, któreś z nich jest warte większej uwagi? Da radę sprawdzić co mniejwiecej nie działa w klimatyzacji bez rozbierania samochodu, albo czy w ogóle jest klima a nie sam przycisk?
Tosieko
Nowicjusz
 
Posty: 26
0

15 Wrz 2018, 20:29

307 już nieaktualne więc zostaje Leon ale zastanawia mnie Twoje spostrzeżenie mianowicie zderzak nie od tego modelu to od czego ma być? Od Skody? Ja tam widzę zderzaki takie jakie były w Leonie.
Jeśli nie działa klima to zazwyczaj jest to coś grubszego a nie tylko nabicie czy przycisk.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi Tradition na starcie rajdu Heidelberg Historic
    Na linii startowej dwudziestego piątego, jubileuszowego rajdu samochodów zabytkowych Heidelberg Historic, który odbędzie się w dniach od 11 do 13 lipca, Audi Tradition wystawi aż pięć samochodów ze swojej ...

15 Wrz 2018, 20:42

Jak Leon jest ok i bez rdzy, to czemu go nie wziąłeś? W taki sposób to długo sobie auta będziesz szukał.

A klima... Nie działa to nie działa, to auto za 8k, a nie 50k. Będziesz chciał to sobie naprawisz, wydasz 500-1000 zł i klima będzie sprawna. Lepsze to niż naprawa silnika, belki czy zawieszenia które trzeba robić na już. Bez klimy możesz jeździć non stop.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

15 Wrz 2018, 20:49

Dokładnie,bez klimy można żyć. Sam jak kupiłem w maju Cordobe to miała niesprawną klimę i do dzisiaj nie sprawdzałem co z nią jest nie tak.
Jak Leon jest ok to bierz i kupuj.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

16 Wrz 2018, 13:40

No tylko że wiecie, sprawa wygląda tak, że to był mój pierwszy leon ktorego ogladalem i dla mnie moze byc ok a dla kogos kto jezdzil kilkoma leonami moze sie od razu cos rzucic w oczy czy to mechanicznie czy blacharsko. Nie wziąłem od razu ze względu na to że uznałem, że obejrzę jeszcze kilka leonów dla porównania.
Dziś pojadę oglądać to : [link do oferty na Olx wygasł]
dzwoniłem niby rudej nie ma wcale z tym że gosc mi powiedział że wymieniał jakąś 'gałkę turbo' przez co samochód jedzie troche słabiej i trzeba go wyregulowac - jest w ogóle coś takiego czy wkręca?
a jutro pojadę oglądać :
[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

i pojadę z pieniędzmi zobacze te 3 porównam ze sobą i zobaczymy co z tego będzie, no chyba że już teraz rzuca wam się coś w oczy w tych leonach? jak wyjdzie lipa to wrócę i pojadę po tego z mielca z komentarza wyżej
Tosieko
Nowicjusz
 
Posty: 26
0

16 Wrz 2018, 15:08

1.Ładny ale z tą gałką nic mi nie przychodzi na myśl :roll:
2 i 3.Ładne ale handlarz i sporo wyświetleń.. choć stoją w jednym komisie więc od biedy jak masz niedaleko to możesz obejrzeć.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

17 Wrz 2018, 14:40

bylem oglądać tego 1. w sędziszowie, cały malowany i to tak nieudolnie, nawet dach, dookoła koła zapasowego widać było świeże spawy. Znalazłem też a3 w sędziszowie, podjechałem zobaczyć, gosc sie zarzekał że sprawne itd a wystarczyło spojrzeć pod korek od oleju a tam jedna maź, patrzę pod silnik a tam mokro no i wróciłem. Ten z mielca ogloszenie jest zakonczone a wydawał się najlepszy do tej pory, spieprzyłem to. Podjadę dziś obejrzec te 2 leony z jednego miejsca, to jest jakis komis Frank-Auto Lisów niby mam tam 100km ale jest tam dużo samochodów może akurat się coś trafi, a jak nie to trudno wrócę i będę szukał dalej :D
jak jednak się okaże że te z lisowa to syf to zastanawiałem się nad
[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]
Tosieko
Nowicjusz
 
Posty: 26
0

17 Wrz 2018, 22:27

Jak masz 100km to ja bym odpuścił temat.

Leon teraz z linku już nieaktualny,Golf dobrze się prezentuje i 10lat w jednych rękach,ja bym obejrzał.

A może Mondeo? Sprzedający wygląda na takiego co wie co sprzedaje.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

19 Wrz 2018, 22:17

Cześć wszystkim. KUPIONE
Leon niebieski z linka który wygasł (mielec) nie został sprzedany tylko ogłoszenie zostało zdjęte bo właściciel był zrobić przegląd bo się kończył i szykował się do podbicia OC więc uznał że jednak je zatrzyma.
Pojechałem do tego komisu do Lisowa, było tam kilka leonów, każdy w stanie agonalnym a ceny na miejscu różniły się od tych na olx o 800-1000zł więcej. Wracając zdenerwowany uznałem, że poszukam w połączeniach osoby od niebieskiego leona z mielca i tak dzwoniłem po ludziach po kolei i pytałem czy mieli może niebieskiego leona obok mielca. Koniec końców trafiłem zadzwoniłem i dowiedziałem się tego co napisałem w pierwszym zdaniu. Jako że robiło się ciemno powiedziałem że następnego dnia przyjadę z kolegą obejrzeć jeszcze raz bo kolega się bardziej zna i jak będzie tak jak ma być to biore bez negocjacji.
Pojechałem obejrzałem pojezdzilismy autko zero rdzy zdrowy silnik zadbany środek nic nie wytarte niedawno robione łożyska w kołach przód i filtry/oleje wymieniane. Autko w naprawdę świetnym stanie i dziwi mnie że nikt przede mną go nie wziął. Co zauważyłem po 2 dniach jazdy (bo tyle go już mam) to że za jakiś krótszy bądź dłuższy czas zacznie się odzywać pompa wspomagania. Dziękuje kazdemu kto próbował pomóc mniej lub bardziej. Pozdrawiam
Tosieko
Nowicjusz
 
Posty: 26
0