Samochód do max 24 tys razem z AC

Samochód do max 24 tys razem z AC

08 Lut 2010, 08:44

Witam Serdecznie

Przyszła czas na zmiana Mojego samochodu na znacznie nowszy i bardziej komfortowy, obecnie jeżdżę Renault Megane Coupe 1.6 96' rok. No więc w skrócie co do nowego pojazdu:

-samochód biorę na raty w banku (tzn biorę kredyt w wys max 18 tys + za meganke dostanę z 6 tys więc razem max 24 tysiące)
-samochód będę spłacał 2 lata więc muszę wsiąść AUTOCASCO, więc ok 2 tys po zniżkach na ojca sobie już liczę (a ma max zniżki)

Robię ok 12-15 tys km rocznie, codziennie do pracy, dziewczyny, czasem jakiś wypad za miasto, pare razy w roku dłuższe trasy (powyżej 200 km)

Megankę mam 2 lata, u mechanika nie byłem ani razu bo podstawowe naprawy robi mi ojciec (w megance wymiana klocków, zawieszenia, czujnik paliwa itp) więc kosztem napraw raczej się nie sugerujcie, ewentualnie jakieś większe + koszty części

I wymagania co do auta:

- minimum rocznik 2002
- PB+gaz lub diesel
- nie mam garażu, więc kupienie Passata, Golfa IV, Audi A6 odpada, bo to auta o które mógłbym się bać
- w miarę niskie spalanie (meganka pali 9 litrów PB a to dużo jak na mnie)
- NIE kombi
- najlepiej 4/5 drzwiowe
- klimatronic
- podgrzewana przednia szyba i fotele (nie konieczne)
- przebieg do ok 130 tys (bo pewnie pojeżdżę ty autkiem z 4 lata minimum)
- wspomaganie
- fajnie jakby był komputer
--------------------------------------------------
Na razie patrzę na Audi A3:
[link wygasł]

Seat Leon:
[link wygasł]

Opel Astra:
[link wygasł]

Honda Civic:
[link wygasł]

Seat Cordoba:
[link wygasł]

Czekam na opinie do tych samochodów, ewentualnie jakieś inne typy godne uwagi :)
Kujon_FCI
Nowicjusz

Re: Samochód do max 24 tys razem z AC

08 Lut 2010, 10:57

Witaj.Jesteś nastepnym ktory robi wielki bład,zaczyna kupno samochodu importowanego od zaglądania na licznik.W samochodach sprowadzonych tak spokojnie sobie licz 30tys.rocznie.Tam naprawde nie ma samochodow co robią 10-15tys rocznie.Ale za to sa takie co robia 80-90tys.Wiekszosc sprzedawców(oszustow)jest własnie tym kierowana ze polacy dalej szukają czego nie ma.No to oni wchodzą na droge karna i idac na przeciw oczekiwaniom cofają liczniki.Ty kupujesz takie auto drozej ale z widokiem niskiego przebiegu,ktory jak kupisz samochod z normalnym przebiegiem a taniej sam sobie mozesz zrobić bez grozby kary.
Jezeli chodzi o autka to wszystkie sa naprawda fajne i zbliżone do siebie,wiadomo czemu.Tutaj musisz chyba bardziej podejśc do własnrgo gustu i oczekiwań.
O kradzież nie musiszsie obawiać bo b. miał auto-casco.
A ubezpieczenie powinno być duzo nizsze niz planujesz.Ja np. od autka wartosci 26000 zeta za cały pakiet oc+nw+ac,płacę 1150zł.p
mimi
milutki5
Aktywny

Miejscowość: małopolska

09 Lut 2010, 20:14

Odradzam kredyt na samochód, który ma służyć tylko do celów prywatnych. Nie ma nic bardziej kosztownego, niż taka właśnie metoda.
Zostaw sobie też rezerwę na ewentualne naprawy, które mogą wyjść dopiero po kilku miesiącach użytkowania.

Jak dla mnie w tym przedziale cenowym trzeba brać albo Toyotę Corollę, albo Seata Leona. A3 też jest ciekawą propozycją, ale bardziej niepewną.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

10 Lut 2010, 08:02

Niby mam nie brać kredytu, ale zanim ja uzbieram te 15-16 tys to rok minie....
Poza tym wezmę kredyt, to nie koniec świata, zostaje mi jeszcze sporo dla siebie (a mieszkam z rodzicami, więc pieniądze mam dla siebie), więc nie jest tragedia, a co do napraw to ojciec bardzo lubi się tym bawić, większe poza tym nie od razu chyba będą.... tzn jestem dobrej myśli :)

A co do Toyoty to też ciekawa propozycja, biorę pod uwagę :)
Kujon_FCI
Nowicjusz

10 Lut 2010, 09:38

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad taką propozycją jaką wklejam poniżej.Oczywiście niekoniecznie musi to byc diesel.Taniej można kupic benzynkę. Auto jest w miarę nowoczesne tak technologicznie jak i optycznie...
[link wygasł]

I druga rozsądna alternatywa
[link wygasł]

oraz taka możliwośc
[link wygasł]

i ostatnia ewentualnośc ale za to w dieslu
[link wygasł]

:smile:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

14 Lut 2010, 13:12

Astra 25k więc odpada, Almera nie wiem czemu, ale kompletnie mi się nie podoba :) Fiata nie chcę tylko z jednej przyczyny - kupie za 22 tys sprzedam po 4 latach za 8 tys, poza tym Fiat mnie jakoś nie przekonuje..... ale Focus mi też się podoba, komputer jest tylko z tym klimatronikiem będzie problem znaleźć, a to muszę mieć :) a wczoraj zrobiłem sobie rajd po komisach, jeździłem sobie próbnie A3 1.9 tdi 110 km i powiem Wam, że bajka....tylko, że 3 drzwiowa, a to odpada (choćby ze względu, że kiedyś tam może pojawić się jakieś dziecko i wtedy zero wygody), a 5-cio drzwiówki ciężko znaleźć strasznie, ale do kwietnia jeszcze trochę czasu
Kujon_FCI
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Auta BMW z układem xDrive: najpopularniejszy napęd na 4 koła Auta BMW z układem xDrive: najpopularniejszy napęd na 4 koła
    Doskonałe właściwości jezdne, zwinność i stabilność w każdym terenie – to przyczyny sukcesu rynkowego systemu BMW xDrive. BMW stale poszerza ofertę samochodów z inteligentnym napędem na cztery koła: tylko w ciągu ...
    [B] GP 1,4 / Rio II 1,4 / Clio III 1,4 / Yaris II 1,3 / Polo IV 1,4 [B] GP 1,4 / Rio II 1,4 / Clio III 1,4 / Yaris II 1,3 / Polo IV 1,4
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 90KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2006r. Wytypowane modele do zestawienia: - Fiat Grande Punto 1,4 16V - 95KM - Kia ...

• Re: Samochód do max 24 tys razem z AC

15 Lut 2010, 13:32

Eee tam, klimę to ma sporo Focusów, no może jakieś totalnie łyse nie mają... poszukaj dobrze, a na pewno znajdziesz:)
    ACSznycel
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: z nienacka

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Subaru Impreza STI
      GTP Light