Samochód do około 2000 zł

02 Paź 2011, 13:50

Postanowiłem wklejać pojedyncze linki do samochodów i założyć temat zbiorczy. Poszukuję pierwszego samochodu w miarę taniego w naprawach prostej konstrukcji żadnych skomplikowanych w budowie samochodów. Z góry mówię nie szukam samochodu do rajdowania, szpanu, popisywania się itp. NIC Z TYCH RZECZY!!!! Mam kilka typów:
-VW Polo Mk3 1.0 czytałem że to w miare udana konstrukcja on ma 4 czy 3 cylindry ?? w internecie pisze że 4 a ja mi chyba się myli z silnikiem 1.2
-Fiat Cinquecento 700 albo Aisan albo Weber czy FOS znalazłem kilka ofert samochody w 100% pewne także mam zaufanie co do tych egzemplarzy.
-VW Golf 3 1.4
-Suzuki Swift 1.3 około 94r
-Deawoo Nexia 1996r 1.5
-Ostateczność Audi 80 1.8 LPG

Co powiecie o tej Polówce ?? [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] trochę trzeba zrobić ok wiadomo ale jest dość blisko mnie. Trochę go rdza wzięła ale można zrobić zaprawki. Powiedzcie co o tym egzemplarzu sądzicie ??
Bobik1234
Nowicjusz
 
Posty: 13

02 Paź 2011, 15:56

Zaprawki ok ale progi do wymiany napewno,nie zdziw się jak wsadzisz w niego drugie 2tys.zł.A no i ten silnik do ekonomicznych nie należy.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Paź 2011, 23:16

Trochę masz ...rozrzut zbyt duży,bo naprawde ciężko porownywać CC700z Audi 80...
W dobrym stanie oczywiście lepsza 80-tka.Mimo,że ma opinię burackiego,to jednak szukałbym golfa III,bo jest to dobry i prosty wóz. Zaciekawiła mnie ta wpisana przez ciebie Nexia. Ma wady ale ma też super silnik do lpg jest naprawdę udany i trwały.Ze zwykłą głowica 8 zaworową pali niewiele a i wyciąga prawie 180...,chociaż w sumie auto jest trochę prehistoryczne i jest ...Kadettem. Może zatem warto rozglądnąc się tez za Astrą?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

03 Paź 2011, 07:19

Golf III za te pieniądze to będzie raczej zgniluch.Kilka propozycji ode mnie:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Paź 2011, 09:18

Już wyjaśniam ;)
Czinkusia miała moja siostra i przejeździła nim naprawde sporo km naprawiałem jej czasami podstawowe rzeczy kilka razy coś innego i auto naprawde tanie w naprawach tu coś wymienić tu coś a koszty średnio nie przekraczały 100-150zł więc dlatego wybrałem CC. Zaś o Audi 80 od znajomych sąsiadów słyszałem same zalety wszystko proste w miarę tanie. Ja nie mam zamiaru z każdą pierdołą jeździć do Mechanika więc szukam samochodów które sam będe potrafił naprawić. Nexia tu zasugerowałem się wypowiedzią mojego instruktora z prawka gdy robiłem. On posiadał właśnie Nexie 1.5 i zwykłą instalacje LPG bez sekwencji i tak mi się spodobało gdy powiedział ze mu nie spali więcej niż 7L przy normalnej jeździe, że zacząłem się mocno zastanawiać. Dlatego Nexia wpadła mi w oko. Dzięki za informacje co do 8 zaworówek tego nie wiedziałem!!. I co że prehistoryczne szczerze nie szukam niczego rzucającego się w oczy, ale na pierwsze auto. Dosyć duże bezpieczniejsze niż np CC w tym porównaniu no i spalanie podobne a osiągi o niebo lepsze. A jak z kosztami napraw ?? i jak często coś trzeba robić ? bo jak bym już miał Nexie na oku tylko i wyłącznie z Gazem to warto brać wersje 1.5??. Astra tak szukam, ale jeżeli chodzi o Astre to niestety mam tylko jedną wersję na oku Kombi nic innego jakoś nie przypada mi do gustu linia Sedana i Hatchbacka po prostu nie dla mnie tylko kombi w przypadku Astry no i raczej wersje 1.6 8V do tego LPG taką mieli moi rodzice ojciec rocznie około 60tyś km pokonywał a Astra jeździła i jeździła została sprzedana przy przebiegu ponad 400tyś a auto wyglądało jak po 200tyś naprwadę.

Barol wszystkie samochody super tylko chyba nie dla mnie :( niestety.
Bobik1234
Nowicjusz
 
Posty: 13

03 Paź 2011, 09:33

Dlaczego nie dla Ciebie?Ja osobiście pomyślał bym nad tym Accentem bo wygląda ładnie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Jak sprowadzić swoje wymarzone auto z USA krok po kroku?
    Import auta z USA wymaga spełnienia szeregu formalności, które mogą przysporzyć nieco kłopotów osobom prywatnym podejmującym się tego zadania po raz pierwszy. Sprowadzenie samochodu z USA wymaga znajomości amerykańskiego ...

03 Paź 2011, 09:44

A jak z dostępnością i cenami części do Accenta ?? i jak często coś się psuje ??

EDIT: Jak ze spalaniem wypada ?
Bobik1234
Nowicjusz
 
Posty: 13

03 Paź 2011, 09:49

Z częściami raczej nie ma problemu,teraz jest allegro więc tam większość części sie znajdzie.
Do minusów można zaliczyć rdzewiejące tylne nadkola (ale zawsze można wsadzić reperaturki),pare osób skarży sie też na miękie zawieszenie ale to kwestia przyzwyczajenia.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Paź 2011, 09:52

Porozmawiam jeszcze z mechanikiem o tym samochodzie mnie zależy na tym aby samemu większość naprawe zrobić i żeby części były tanie.
Bobik1234
Nowicjusz
 
Posty: 13

03 Paź 2011, 10:43

Jeśli tak to ja bym poszukał czegoś z rodziny Fiata,jakieś CC czy Uno (tutaj wiem co mówie bo z kumplem nieraz sie przy nim grzebało).
Tutaj dość ładne egzemplarze:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Paź 2011, 12:16

Oooo widze że CC blisko mnie i to jeszcze wersja na wtrysku. A ja zastanawiałem się nad 700 w podobnej cenie :) zaraz do niego zadzwonie i zapytam co i jak
Bobik1234
Nowicjusz
 
Posty: 13

03 Paź 2011, 12:27

CC 700 to jest niewypał,szukaj minimum 899.No chyba że chcesz CC Sporting za 600-700zł tylko podłoga jest do roboty i tylna klapa (auto powypadkowe).Sprzedaje je mój dobry kumpel i niedaleko masz bo jestem z Jaworzna.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Paź 2011, 12:36

700 miała moja siostra i to jeszcze na Aisanie :) sie śmiej ale 130tyś km i nic mu nie było !! coś wiadomo powymieniać gumy na wacahczach wszystko jak producent zaleca na czas. Zero rdzy i niestety został sprzedany :( ta 900 wygląda ładnie jak tylko przyjdzie kasa z roboty jade po niego ;)

EDIT: AJJJ spóźniłem się ;) Jednak Sportinga nie chce większość ma pozajechane silniki wiadomo młodzi gniewni napis Sport no co sporotowy i cisną Cienkiego i cisną a on wiadomo ;)
Ostatnio edytowany przez Bobik1234, 03 Paź 2011, 13:00, edytowano w sumie 1 raz
Bobik1234
Nowicjusz
 
Posty: 13

03 Paź 2011, 12:57

Jeśli kupisz inne i większe auto od CC,to pamiętaj że warto zwracać uwagę na to czy ma wspomaganie.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

03 Paź 2011, 14:08

Zamiast CC kup Peugeota 106 lub 205, będziesz zadowolony.
dervu
Zaawansowany
 
Posty: 520
Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Peugeot 106 XSi 16v
Silnik: 1.6 16v TU5J4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992