Samochód do tuningu

25 Cze 2008, 02:17

Witam serdecznie. Mam 20 lat i przymierzam sie do kupna swojego pierwszego samochodu. Jako że interesuje sie trochę tuningiem to chciałbym się w to pobawić ( nie chodzi mi tutaj o tony szpachli czy o wielkie skrzydla ;P ). Dlatego moje pytanie jest następujące :

Jaki samochod z pośród moich typów nadawałby sie do tuningu optycznego ( chodzi mi o Germanstyl i JDM ) a zarazem nie sprawiałby dużego kłopotu ( bezawaryjnośc i takie tam )?? Dobrze by było jakby również strawił gaz bo przy teraźniejszych cenach paliw człowiek by z torbami poszedł. A oto moje typy...

Opel Astra I
Opel Vectra A
Honda Civic 4g
Honda Civic 5g
Honda prelude 3g

Bądż też jezeli macie jakies wlasne propozycje innych samochodow to bylbym za to bardzo wdzieczny :) Pozdrawiam

P.S.
Cena jaka moglbym przeznaczyc na samochod to gora 6500-7000 tysi... I chciałbym miec ten samochod na kilka lat...
Asasin
Nowicjusz
 
Posty: 3

25 Cze 2008, 07:22

Polecam Opla Vectre A, mam teraz silnik 1.6 a w następnym tygodniu zmieniam na 2.0 16V, super samochód do tuningu optycznego. Drugim moim typem jest Honda Civic 5g (hatchback). Weź pod uwagę też to, że tuning optyczny nie należy do tanich rzeczy.
Jest ryzyko, jest zabawa...
Smakoszek
Aktywny
 
Posty: 480
Miejscowość: WPN

25 Cze 2008, 10:00

Kolega Smakoszek ma rację. Do tuningu optycznego polecałbym także astrę I - ładnie zrobiona naprawdę świetnie się prezentuje
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 831
Miejscowość: Świętochłowice

25 Cze 2008, 10:23

No właśnie, świetna stylistyka, np. Opla Astry F GSi, świetny pakiet tuningowy
Jest ryzyko, jest zabawa...
Smakoszek
Aktywny
 
Posty: 480
Miejscowość: WPN

25 Cze 2008, 12:15

Dzieki wielkie koledzy za odpowiedzi :) Rozjaśniliście mi sytuacje :)
A co do tego ze tuning optyczny tanią rzeczą nie jest ale mam nadzieje ze powoli i systematycznie działąjąc do czegoś się dojdzie ;)

Pozdrawiam
Asasin
Nowicjusz
 
Posty: 3

25 Cze 2008, 14:02

No właśnie i tu zadnych pochopnyxchc decyzji nie podejmować, ja kupiłem samochód niedawno i dopiero po 3 tyg. poszukiwań trafiłem na silniczek nowy, no a dalej myślę zrobić białe zegary, czerwone podświetlenie, zderzaczki szersze, dokładki progowe, spojlerek, przyciemnić szybki itd. wszystko z czasem zrobię.
Jest ryzyko, jest zabawa...
Smakoszek
Aktywny
 
Posty: 480
Miejscowość: WPN
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    ŠKODA Š978 (Typ 978), 1956 rok
    Decyzją Ministerstwa Przemysłu Czechosłowacji z roku 1955 czechosłowaccy konstruktorzy otrzymali zadanie stworzenia całkowicie nowego samochodu dla "szerokich mas pracujących". W tym czasie wdrażano produkcję modelu 440 (Spartak), ...
    Wyjazd na wakacje samochodem – o czym pamiętać?
    Długo wyczekiwany po okresie kwarantanny czas wakacyjnych wyjazdów w końcu nadszedł. Z uwagi na bezpieczeństwo, o wiele więcej Polaków w tym roku zdecyduje się na podróże krajowe, by zobaczyć lokalne ...

25 Cze 2008, 14:47

No ja tez wczesniej zastanawiałem sie nad Vectra A z silnikiem c20ne i to chyba będzie najlepszy wybór... Bo civic jednak trochę za mały jest :/ I widzę że coraz więcej tego jeździ po moim mieście....

I powodzenia smakoszek w ulepszaniu swojej Viki ;)
Asasin
Nowicjusz
 
Posty: 3

25 Cze 2008, 19:47

Dzięki, dzięki, ja też życzę powodzenia i przyjemnej jazdy nowym samochodem.
Pozdrawiam
Jest ryzyko, jest zabawa...
Smakoszek
Aktywny
 
Posty: 480
Miejscowość: WPN