Samochód dostawczy na firmę (w leasingu)

27 Sty 2012, 20:49

Witam.
Przymierzam się właśnie do zakupu nowego samochodu dostawczego na firmę ( w leasingu), tylko nie wiem jaki jest najbardziej odpowiedni. Mam kilka typów. Oto one:
-Citroen Jumper
-Fiat Ducato
-Ford Transit
-Opel Movano
-Peugeot Boxer
-Mercedes Sprinter
-Renault Master
-volkswagen Crafter
Wszystkie w najmniejszej wersji (H1L1). Zależy mi głównie na tym, aby spalanie nie było zbyt duże a części nie kosztowały drogo. proszę o opinie na ten temat. Pozdrawiam.
simulator
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: wołomin

27 Sty 2012, 21:58

ja sie moge wypowiedziec na temat craftera bo szef ojca w niemczech ma wlasnie takiego , rocznikowo 2010 nalatane ma okolo 120tys km , znam auto od nowosci bo czasem jest w polsce i poza wymianami eksploatacyjnymi nic w nim sie nie doklada , jednak nie wiem czy spalanie Cie zadwoli bo w wersji 2,5 tdi 136ps pali srednio 10-12l ropy na 100km jest to wersja najwieksza max dlugi i wysoki moze mniejszy bedzie palil mniej ale nie sadzie , poza spalaniem bezawaryjny
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

28 Sty 2012, 14:11

Na początek powiedz do czego autko ma służyć i czy zależy ci na mocy autka?
bartek4334
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: KMP

28 Sty 2012, 14:13

Też polecam craftera,jedynie szkoda że blacha jest dosc słabo zabezpieczona przed korozją podobnie jak w poprzedniku ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

28 Sty 2012, 15:06

Samochód ma służyć do przewozu towarów. Nie są to duże ciężary (do 500kg) bardziej objętościowe. Co do mocy to myślę że jakieś 90KM powinno być żeby miał siłę.
simulator
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: wołomin

28 Sty 2012, 15:27

W tym przypadku wybierałbym między Sprinterem, a Crafterem. Silnik w Sprinterze najlepiej 110KM 2.2CDI :)

PS: A autko będzie robiło długie trasy ?
bartek4334
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: KMP
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Salon Volvo 100 km od koła podbiegunowego
    Samochody Volvo od ponad 85 lat powstają w Szwecji, kojarzącej się z surowym, polarnym mrozem i śniegiem. Najdalszy salon tej marki znajduje się w miasteczku Gällivare . Miejscowi twierdzą, że to tylko 4 godziny drogi ...

28 Sty 2012, 15:46

nie.obecny samochód (citroen berlingo) zrobił w 6 lat 300tys. kilometrów.
simulator
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: wołomin

28 Sty 2012, 16:17

Więc Sprinter 109KM lub 95KM będą odpowiednie. Raczej kusiłbym się na 109KM. Spalanie zadowalające a i jak trzeba to troszkę pojedzie :)
bartek4334
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: KMP

28 Sty 2012, 16:22

A części takie jak się wymienia na przeglądzie (tarcze hamulcowe, klocki, filtry itp.) nie są drogie?
simulator
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: wołomin

28 Sty 2012, 17:02

Serwisowe są na pewno. Przypusćmy ja wczoraj potrzebowałem do swojego Sprintera 213cdi z 2002r. (starsza wersja) przewód przelewowy to w serwisie 430zł netto :lol: a w sklepie dałem po rabacie 90zł :)
Jeśli chodzi o części serwisowe to tańsze będzie coś z trojaczków Ducato/Jumper/Boxer :)
bartek4334
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: KMP

28 Sty 2012, 17:15

no też o tych myślałem. Obecnie mam citroena dostawczego i peugeota osobowego i nie było z nimi dużych problemów. Co do fiata to nie miałem z nim do czynienia.
simulator
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: wołomin

28 Sty 2012, 17:29

Czy to będzie Citroen/Peugeot czy Fiat to nie ma znaczenia. W sumie to jedno i to samo.
Takie rzeczy jak oleje, filtry to nie jest źle, ale Tarcze klocki jakieś sworznie itd. troszke drożej :)
bartek4334
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: KMP

28 Sty 2012, 17:32

A może renault master?
simulator
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: wołomin

28 Sty 2012, 17:46

W utrzymaniu na pewno tani, ale co do awaryjności to różne sa opinie. Dużo kurierów jeździ Masterem i sobie chwalą, ale zdarzają się co narzekają :/ Na pewno fajna stylistyka. Możesz spróbować :) Ja się skusiłem na Sprintera, ale tylko z dwóch powodów. Całe życie jeżdżę Mercedesem i ciężko się przestawic na coś innego, Dobry Master nowszy ok. 2006r. kosztował ok.33tyś.zł, a ja znalezłem starszego sprintera za 22k i nie narzekam.
bartek4334
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: KMP

28 Sty 2012, 18:07

Ja i tak chce kupić nowy samochód z salonu i dlatego pytam o koszty dodatkowe bo gdy samochód jest na gwarancji to aso bardzo się ceni
simulator
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: wołomin