Samochód, max 30.000, sprecyzowane wymagania :)

Samochód, max 30.000, sprecyzowane wymagania :)

01 Lip 2009, 19:49

Witam
Jestem świeżym kierowcą, dysponowałem budżetem 50.000 na samochód, ale stwierdziłem, że lepiej będzie kupić coś tańszego, w razie gdybym miał tendencję do stuknięcia czy przytarcia tego i owego
zatem sytuacja jest taka:
- potrzebny samochód MAX 30.000 zł, najlepiej żeby było mniej, więc może załóżmy próg 25.000, a przy ciekawyszych furkach do 30.000.
- koniecznie musi to być diesel - nie pytajcie dlaczego bo nie chce mi siętłumaczyć:) ale od tego rodzaju paliwa będę mógł odliczyć vat - zatem jazda wyjdzie mnie tak jak na lpg albo i taniej
- silnik nie za mały nie za duży - nie schodząc poniżej 1.6, ale też powyżej 2.5 nie wykraczając :)
- wymiar i rodzaj - nie za mały! powiedzmy że rozmiar focusa czy golfa to minimum. preferowany sedan - to przyznam że poważnie rozpatruję citroena c5
- ważne: jak najmłodszy (oczywiście w miarę możliwości) - wolałbym nie schodzić poniżej 2005 roku. oczywiście jak najmilej widziany przebieg jakiś niekosmiczny
- wyposażenie tak naprawdę nie jest bardzo istotne - mile widziana klima oraz elektryczne szyby, ale to chyba w większości obecnie samochodów jest
- co do marki - najlepiej taka, której części nie są szczególnie drogie! wolałbym unikać jakichś niestworzonych znaczków o których słyszał co 30ty mechanik w Polsce.

czy da się coś za takie pieniądze kupić? ja ze swojej strony rozpatrywałem focusa, citroena c5, okazyjnego passata b5 z 2005 roku (tak dobijając do tych 30.000), ale powoli kończą mi się pomysły. co wy na to?
z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam, Kamil
Jezzer
Nowicjusz

Miejscowość: Pruszków

Re: Samochód, max 30.000, sprecyzowane wymagania :)

01 Lip 2009, 20:09

Jezzer napisał(a):mile widziana klima oraz elektryczne szyby, ale to chyba w większości obecnie samochodów jest

jako opcja to tak, na pewno klima nie jest w standardzie tak samo jak i el. szyby, zależy jeszcze od marki i modelu.
andrewb25

Re: Samochód, max 30.000, sprecyzowane wymagania :)

01 Lip 2009, 22:52

Jezzer napisał(a):Witam
Jestem świeżym kierowcą, dysponowałem budżetem 50.000 na samochód, ale stwierdziłem, że lepiej będzie kupić coś tańszego, w razie gdybym miał tendencję do stuknięcia czy przytarcia tego i owego
zatem sytuacja jest taka:
- potrzebny samochód MAX 30.000 zł, najlepiej żeby było mniej, więc może załóżmy próg 25.000, a przy ciekawyszych furkach do 30.000.
- koniecznie musi to być diesel - nie pytajcie dlaczego bo nie chce mi siętłumaczyć:) ale od tego rodzaju paliwa będę mógł odliczyć vat - zatem jazda wyjdzie mnie tak jak na lpg albo i taniej
- silnik nie za mały nie za duży - nie schodząc poniżej 1.6, ale też powyżej 2.5 nie wykraczając :)
- wymiar i rodzaj - nie za mały! powiedzmy że rozmiar focusa czy golfa to minimum. preferowany sedan - to przyznam że poważnie rozpatruję citroena c5
- ważne: jak najmłodszy (oczywiście w miarę możliwości) - wolałbym nie schodzić poniżej 2005 roku. oczywiście jak najmilej widziany przebieg jakiś niekosmiczny
- wyposażenie tak naprawdę nie jest bardzo istotne - mile widziana klima oraz elektryczne szyby, ale to chyba w większości obecnie samochodów jest
- co do marki - najlepiej taka, której części nie są szczególnie drogie! wolałbym unikać jakichś niestworzonych znaczków o których słyszał co 30ty mechanik w Polsce.

czy da się coś za takie pieniądze kupić? ja ze swojej strony rozpatrywałem focusa, citroena c5, okazyjnego passata b5 z 2005 roku (tak dobijając do tych 30.000), ale powoli kończą mi się pomysły. co wy na to?
z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam, Kamil
widze że jedyna opcja jaką trafisz to tylko powypadkowy ale pytanie jak bardzo więc zamiast kupować podpuche w polsce ,śmigaj za odre i kupuj sam -lekko uszkodzonu troche tanszy ale bez picu bo szukając ideau za tą kase i w tym roczniku kupisz w polsce tylko zapicowany szrot
max23
Początkujący

Miejscowość: elbląg

02 Lip 2009, 00:00

Seat Cordoba

Skoda Octavia

Toyota Corolla

w hatchbacku byłby większy wybór
Joter
Aktywny

02 Lip 2009, 09:08

[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
samochody przedstawione są przykładami
piotreq
piotreq
Zaawansowany

Miejscowość: Bydgoszcz

02 Lip 2009, 09:35

Oprócz tych co wymieniłeś ja bym polecił Toyote Avensis. Jest to bardzo dobre auto, z dużym i elastycznym silnikiem, przestronne i dobrze wyposażone. Toyoty sa znane z małej awaryjności, więc napraw za dużo być nie powinno. Nie wiem jak z częściami ale raczej drogie nie są. Spalanie po mieście gdzieś tak w granicach 8-9l. Jeśli chodzi przetarcia czy stuknięcia to lepiej tego unikać i jeździć z rozwagą bo to są same kłopoty, a jeśli tak zakładasz ze to będzie to kup sobie Poloneza albo jakiś inny stary samochód np Golf III.

[link wygasł]

pozdro
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rembrige
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca
    Tegoroczny Rajd Finlandii wygrał niespodziewanie młody fiński kierowca Esapekka Lappi, zdobywając najwyższe miejsce na podium dla zespołu Toyota GAZOO Racing. To jednak nie przypadek – mimo zaledwie 26 lat, młody Fin ...
    Toyoty Camry 8 generacji Toyoty Camry 8 generacji
    Fabryka Toyota Motor Manufacturing, Kentucky, Inc., (TMMK) rozpoczęła produkcję Toyoty Camry 8. generacji. Nowa Camry zadebiutowała na targach w Detroit w styczniu 2017 roku. Model jest produkowany od 1982 roku, a od 15 lat ...

• 02 Lip 2009, 23:40

Puchacz myślisz że to ogłoszenie ma pokrycie w rzeczywistości? taka fura za 5k euro? już próbowałem zagadać do gościa co podobnie niby sprzedawał to nie było możliwości auta zobaczyć przed zakupem...
    Jezzer
    Nowicjusz

Miejscowość: Pruszków

03 Lip 2009, 20:38

wiem takie rzeczy się zdarzają, popełniłem błąd ze podałem akurat to ogłoszenie bo w sumie nie zastanawiałem się nad cenną, ale chciałem zasugerować możliwość rozważenia Toyoty Avensis D-4D albo D-Cat, myślę ze spokojnie możesz znaleźć atrakcyjna ofertę.
    Puchacz
    Młodzi Gniewni
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Rembrige

• Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI
      GTP Light