Samochód na długą trasę za 10-20tys zł

03 Wrz 2009, 16:08

Można się chociaż czasami pośmiać czytając jego posty :cool:
skalops
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin

05 Wrz 2009, 19:16

Chyba kolegę zgasiło :lol:
Zapomniałeś piotrauto że można wszystkie Twoje posty bez problemów zobaczyć :D
stasiowski121

07 Wrz 2009, 21:34

Podbijam temat, gdyż sytuacja jest możliwa. Sam mam to co w opisie i zastanawiam się (ba... jestem wręcz do tego przekonany) nad zmianą autka.
sytuacja podobna: sprzedaję swojego benzyniaka za ok. 15k (mam nadzieję, że za tyle pójdzie) dokładam jakieś 2k i szukam autka za 17.
Wymagania:
- kombi (wyprawy z dzieckiem)
- gabaryty min. a4 avant
- dynamika - dieselek - obecnie swoimi 101km w benzynie przy tej budzie moge pomarzyć o bezpiecznym wyprzedzaniu. Szczerze, to nie mam rozeznania w dieslu, kumpel ma a6 2,5 140km - to sie zbiera, ale czy 1,9tdi vw/audi starczy na taka a4 avant? od razu mówię, że nie jestem piratem drogowym, ale zależy mi na płynnym przyspieszeniu w zakresie 80-120 bez nogi w podłodze
- zawieszenie - wcześniej (przed b5) jeździłem espero - śmiejcie się, ale to auto miało przecudowne zawieszenie - jednocześnie płynęło i trzymało się drogi - jeśli ktoś wie co to znaczy to może się wypowie. Niestety i VW i Audi kolegi (troche km z nim zrobiłem) jest troszeczkę za twardy i sztywny jak dla mnie. Jednocześnie fajnie by było nie zostawiać fortuny u mechanika po każdych roztopach na polskich drogach (octavia?)

Jak już wyżej wspomniałem w kręgu zainteresowań leżą:
- audi a4 avant 1,9tdi
- vw passat b5 1,9tdi (nie za mały motorek?)
- skoda octavia - toże 1,9tdi

Jakieś inne propozycje?
Szczerze zainteresował mnie wątek focusa - jak wygląda blacharka w tym aucie? w porównaniu do vw.

Pozdrawiam,
Piotrek
brqsl
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków

08 Wrz 2009, 07:04

Czyżby to było nowe wcielenie piotraauto?
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

08 Wrz 2009, 07:59

Kubuch napisał(a):Czyżby to było nowe wcielenie piotraauto?

A czy cokolwiek może Cię przekonać, że nie? Wypowiedziałem się w tym temacie tylko dlatego, żeby pokazać iż wymiana pasek pb na pasek on wcale nie jest szalonym pomysłem.

Zmień Kubuch podejście do forumowiczów, proszę, gdyż nie jest ono zbyt obiektywne. Podważają też Twoje opinie n/t auta, którym jeździsz, od tej pory będę do nich podchodzić z dużą rezerwą.

Pozdr.
a... mam na imię Piotr, więc na pewno muszę być piotrauto
brqsl
Nowicjusz

08 Wrz 2009, 08:49

brqsl napisał(a):A czy cokolwiek może Cię przekonać, że nie?

Myślę, że Administrator forum mógłby rozstrzygnąć tą kwestię :)

brqsl napisał(a):Podważają też Twoje opinie n/t auta, którym jeździsz, od tej pory będę do nich podchodzić z dużą rezerwą.

Tego zdania nie jestem w stanie rozszyfrować :?:
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczny rowerzysta - 5 zasad które warto znać Bezpieczny rowerzysta - 5 zasad które warto znać
    Z roku na rok na naszych ulicach przybywa rowerzystów. Tylko w 2013 roku w Polsce sprzedano 1,28 mln rowerów, a tendencja jest rosnąca. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) szacowała ...
    System zdalnego parkowania na parkingach wielopoziomowych System zdalnego parkowania na parkingach wielopoziomowych
    Audi otrzymuje w USA dwie nagrody za system zdalnego parkowania. Rozwiązania techniczne, które Audi stworzyło z myślą o tzw. zdalnym, bez ingerencji kierowcy parkowaniu, znalazły duże uznanie także u amerykańskich ...

• 08 Wrz 2009, 09:34

Piotrauto... najfajniejszy twój temat to o ile pamiętam był o tym "czy prowadzicie zimą w kurtce czy ją ściągacie" .
    he,he ! dobre..!
    trochę kolorytu się przydaje :wink:
    Wbijasz kij w mrowisko i co..? Już po kiju mrówki biegają. :smile:
    artur73
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
    Miejscowość: POZNAŃ
    Prawo jazdy od: 02 10 1991
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
    Silnik: 114 KM,
    Paliwo: Benzyna + LPG

08 Wrz 2009, 11:45

Kubuch napisał(a):
    brqsl napisał(a):A czy cokolwiek może Cię przekonać, że nie?

Myślę, że Administrator forum mógłby rozstrzygnąć tą kwestię :)

Ja nie czuję potrzeby rozstrzygania nieczego. Jednak skoro coś sugerujesz - mógłbyś to udowodnić :)

brqsl napisał(a):Podważają też Twoje opinie n/t auta, którym jeździsz, od tej pory będę do nich podchodzić z dużą rezerwą.

Tego zdania nie jestem w stanie rozszyfrować :?:[/quote]

Wskazówka: zdanie wielokrotnie złożone. Skoro nie potafisz obiektywnie odnieść się do tematu, to nie można również liczyć na obiektywizm twoich opinii.
    brqsl
    Nowicjusz

08 Wrz 2009, 11:52

brqsl napisał(a):Skoro nie potafisz obiektywnie odnieść się do tematu

Jak i po co mam się odnosić obiektywnie do tematu napisanego przez forumowego trola? Z każdym Twoim postem nabieram pewności, ze Ty i piotrauto to jedna i ta sama osoba...
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

08 Wrz 2009, 12:22

Kubuch napisał(a):
    brqsl napisał(a):Skoro nie potafisz obiektywnie odnieść się do tematu

Jak i po co mam się odnosić obiektywnie do tematu napisanego przez forumowego trola? Z każdym Twoim postem nabieram pewności, ze Ty i piotrauto to jedna i ta sama osoba...

z każdym Twoim postem nabieram pewności, że chyba nie do końca zrozumiałeś problem.

Powróćmy do postu od którego zaczęła się "piaskownica".

stasiowski121 napisał(a):Nie dalej niż 2 miesiące temu chwaliłeś się kolego piotrauto że masz Passata B5 TDi więc czegoś tu nie rozumiem powoli
    Była ściema wcześniej czy teraz jest?

[ Dodano: Czw Wrz 03, 2009 14:54 ]
    http://www.forumsamochodo...2212.htm#126729

Proszę tutaj Twój temat kolego, nawet się pomyliłem to była benzyna 1.8 bynajmniej w tym temacie.
    Tak że kolego czegoś nie rozumiem, może idź do piaskownicy....

Jak widać, kolega stasiowski121 sam sobie zaprzeczył w jednym poście (z TDi zrobiła się benzyna), co nie przeszkodziło Jemu i Tobie w kolejnych postach szydzić z piotrauto, którym rzekomo jestem (przynamniej, Kubuch, jesteś coraz bardziej tego pewien).

abstrahując:
    Kubuch, prosiłbym Cię, abyś dał mi znać, gdy będziesz mieć stuprocentową pewność, wtedy będę musiał udać się do psychiatry (pewnie mam schizofrenię).

Kończąc, chciałbym zachęcić do wypowiedzi na temat. W moim przypadku jest to zamiana VW b5 benzynka 1,6 na coś w dieslu (w śród kandydatów - o dziwo vw passat :) )

p.s. jeżeli nie masz nic do powiedzenia na temat... to lepiej się nie wypowiadaj - to tak ogólnie, do Wszystkich
    brqsl
    Nowicjusz

08 Wrz 2009, 15:52

Kolego widzę że nie rozumiesz, najpierw napisałem że jeżeli dobrze pamiętam to miał passata tylko nie pamiętałem z jakim motorem bo wydawało mi się że to TDI jednak później myślę przecież mogę sprawdzić jego posty i znalazłem jego temat z resztą nie jedyny w którym się chwalił że ma passata 1.8 benzyna.
    Tak w ogóle to nie wiem o co Ci chodzi.
    Chcesz uzyskać pomoc w sprawie auta kupna auta a wszystkim po kolei najeżdżasz na ambicję, na pewno Ci pomożemy jeśli tak będziesz się zwracać do nas.
    Co do piotrauto (zakładając że nim nie jesteś) to nie wiesz jaki cyrk on tutaj odstawiał nieraz to nie pisz, gdybyś był tyle co Kubuch, artur73, ja, czy PhantomASA1 to mógłbyś coś powiedzieć na ten temat.
    Kubuch ----> Admin może sprawdzić IP obu kont jednak jeśli ma zmienne to nic nie da, odłączy modem od zasilania na 20 sekund włączy i już nowe IP więc to nie jest wyjście.
    stasiowski121

08 Wrz 2009, 16:35

stasiowski121: absolutnie moim celem nie jest wjeżdżanie na czyjąkolwiek ambicję. Jednak zwróć uwagę na mój pierwszy post w tym wątku i na odpowiedź na niego.
    Jakbyś się zachował gdyby po pierwszej wypowiedzi (absolutnie bez żadnych podtekstów) ktoś do Ciebie wyskoczył z jakimś porównaniem z kosmosu.

Co do zwrócenia uwagi na Twój post chciałem tylko zauważyć, że temat jak najbardziej jest zasadny (zmiana vw pb na ON) a został ucięty przez docinki. Jak widać, jestem tu nowy i nie znam piotrauto... to nie znaczy chyba że nie mogę się wypowiedzieć w temacie przez niego założonym bez narażania się na szykany, prawda?

Myślę, że właśnie starzy wyjadacze forum nie powinni się wdawać w głupie dyskusje o niczym.

Pozdr.
    brqsl
    Nowicjusz

08 Wrz 2009, 16:39

Ja to wiem, absolutnie się zgadzam jednak na tym forum były już różne przygody, i userzy.
    Wracając do tematu ----> jeśli stać Cię na utrzymanie aluminiowego zawieszenia w A4 na polskich drogach które są jakie są to polecam Ci Audi, jednak musisz naprawdę uważać przy zakupie, wiele jest powypadkowych większość z cofniętymi licznikami.
    Tak że diagnostyka przy zakupie koniecznie.
    stasiowski121

08 Wrz 2009, 17:04

W124 3.0td kombi lub sedan bezawaryjne auto bardzo wygodne i dobrze wyposażone :wink:
    w opcji nawet 4matic (4x4)
    zmieści się w 20kPLN i spełnia wszystkie warunki
    nikt nie powiedział że ma być młode i piękne :mrgreen:
    pocieszny
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)

08 Wrz 2009, 19:53

stasiowski121 napisał(a):jeśli stać Cię na utrzymanie aluminiowego zawieszenia w A4 na polskich drogach które są jakie są to polecam Ci Audi

Punktem wyjściowym przy rozważaniach wstępnych faktycznie była a4 avant 1,9tdi, ale... trochę twarde i koszty zawieszenia mnie zniechęcają.

Na horyzoncie coraz wyraźniej rysuje się Octavia, jakie są zaledy i bolączki tego bolidu?
    brqsl
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      Jaguar