Samochód na dojazdy na studia na krótkich dystansach

Samochód na dojazdy na studia na krótkich dystansach

15 Maj 2019, 12:53

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i proszę Was o poradę o wyboru pierwszego auta. Budżet wynosi 20k razem z opłatami itd. Będzie mi ono służylo na dojazdy na studia (10 km), dojazd do dziewczyny ( 20 km) i inne akcje , reasumując auto nie bedzie sluzylo do jezdzenia w dluie trasy, dlatego preferuje wybor benzynki zamiast diesela. Nie ukrywam że później chciałbym zamontowac instalacje lpg w auto, aby ograniczyc koszta eksploatacji. Absolutnie nie zależy mi na dużej pojemności bagaznika, lecz na komfortem za kierwonicą ( mam 197 cm wzrostu) Najważniejsze dla mnie przy wyborze auta jest komfort podczas podróży, w miare dobry silnik aby samochód nie był mułowaty, oraz nie aż tak duże koszta eksploatacjji Auta, które zwróciły moją uwagę to: - Audi a4 b6, silnik 1.8 turbo -Ford mondeo mk3 sedan z silnikiem 1.8/2.0 benzyna. Proszę o uwagi oraz propozycje innego auta spełniajacego moje oczekiwania Pozdrawiam
lukibu1
Obserwowany

Re: Samochód na dojazdy na studia na krótkich dystansach

16 Maj 2019, 13:04

lukibu1 napisał(a):Audi a4 b6, silnik 1.8 turbo
ten model praktycznie nie osiągalny z tym silnikiem w dobrym stanie.

Jak myślisz o w miarę bezawaryjnym samochodzie i celujesz w większe auta to może warto poszukać Avensisa T25 z silnikiem 1.8 on ogólnie mało pali i można do niego założyć LPG trzeba tylko uważać na silniki przed 2006 rokiem bo niektóre miały problemy z nadmiernym popijaniem oleju.

Nie lepiej wybrać sobie jakieś mniejsze auto które spali też mniej będzie tańsze w utrzymaniu? Na takich dystansach ja bym na twoim miejscu pomyślał o czymś z segmentu B.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Warsaw Oldtimer Show 2019 / zdjęcia z targów Warsaw Oldtimer Show 2019 / zdjęcia z targów
    W drugi weekend majowy mieliśmy możliwość odwiedzić szóstą już edycję Warsaw Oldtimer Show VI 2019 która odbyła się w pawilonach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. To największe targi ...
    Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR
    Toyota zademonstrowała produkcyjną wersję hybrydowego crossovera C-HR na targach w Genewie w marcu tego roku. Świat poznał wygląd auta z zewnątrz i pierwsze szczegóły specyfikacji, jednak producent nie pokazał jeszcze ...

•