Samochód na początek [10-12 tys.]

Re: Samochód na początek [10-12 tys.]

25 Mar 2015, 17:53

avemolesiu napisał(a):Musiałeś na dobry egzemplarz trafić. Niestety, nawet benzyniaki siadają. Chodzi mi o to, że niestety Vectry nie są tak trwałe, generacja B dużo bezawaryjności nam już nie zapewni, co z tego, że części są tanie. Bez własnych umiejętności i tak topi się kasę na usługę naprawy.

Ogólnie nie ma auta idealnego. Sam osobiście Vectry nie miałem ale znam osoby które na niego nie narzekały. Wiadomo trafisz na dobry egzemplarz to pojeździsz dużo a trafisz na zły to utopisz pieniądze na naprawy. Mogę podać nawet przykład citroena AX którego miał mój dziadek i drugiego którego miał jego znajomy kupowane oba były nówki i, np. przy zawiasie (chyba bo nie pamiętam już dokładnie) dziadek dopiero robił po kilku latach (około 4-5) a ten znajomy po ok. pół roku.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900 39 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

26 Mar 2015, 07:36

Zgadzam się,wszystko zależy od tego w jakim stanie technicznym,jak zadbane auto sie kupi i ta zasada nie dotyczy tylko Opla,ale dosłownie każdego modelu i marki. Akurat generacja vectry B po lifcie uważana była za mało awaryjną.
MotoAutko
Początkujący

Prawo jazdy od: 14 03 2002
Auto: Seat Leon 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Mar 2015, 09:11

MotoAutko napisał(a):Zgadzam się,wszystko zależy od tego w jakim stanie technicznym,jak zadbane auto sie kupi i ta zasada nie dotyczy tylko Opla,ale dosłownie każdego modelu i marki. Akurat generacja vectry B po lifcie uważana była za mało awaryjną.

Ma to znaczenie ale są inne czynniki więc można naprawić auto tylko co dalej??
Bo np: co da naprawa zawieszenia w a4 b5 ???
Albo jaki ma się wpływ na rdzewiejącą belkę w pugu 206???
A co z wynalazkami takimi jak wzmacniacz nagłośnienia w mercedesie ML połączony z milionem innych systemów kosztujący 5k i to używany...który pada hurtowo.

Tak naprawdę tekst "jak dbasz tak masz" jest wygłaszany przez właścicieli zacnych psujaków którzy starają się udowodnić że ich autko było serwisowane więc pojeździ.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wywiad z Adamem Małyszem - I rajdowym Mistrzem Polski Wywiad z Adamem Małyszem - I rajdowym Mistrzem Polski
    37. miejsce w Dakarze 2012 na Mitsubishi Pajero, Puchar Polski i Mistrzostwo Polski w Mitsubishi L200 - ten sezon wydaje się niezwykle udany? Udany to mało powiedziane - jestem szczęśliwy, że wszystko nam się tak dobrze układało, ...
    Co to jest amaksofobia i jaki ma wpływ na prowadzenie pojazdów? Co to jest amaksofobia i jaki ma wpływ na prowadzenie pojazdów?
    Duszności, zawroty głowy, nadmierne pocenie się, niezdolność do jasnego myślenia, strach przed wypadkiem czy ataki lęku to niektóre z objawów amaksofobii(1), czyli lęku przed prowadzeniem samochodu. Paniczny ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009