[~10tys] Samochód na uczelnie i weekendowe wypady za miasto

[~10tys] Samochód na uczelnie i weekendowe wypady za miasto

01 Wrz 2016, 19:14

Witam, przeglądałem Te forum od dwóch dni ale nie znalazłem niczego co pasuje do mnie.
A więc, rok temu uzyskałem prawko, przez pół roku jeździłem Seicento ale zrezygnowałem bo nie czułem się pewny w tym samochodzie, postanowiłem dozbierać i kupić coś "lepszego i bezpieczniejszego".

Poszukuje samochodu, który spisał by się zarówno do dojazdu na uczelnię (5km), weekendowe wyjazdy za miasto (<50km) jak i na kilkukrotne w ciągu roku dłuższe trasy (Katowice -> Berlin / Katowice -> Londyn).
Zależy mi, aby nie był to kombi bo jeszcze nie jest to ten etap w moim życiu abym się na niego decydował oraz aby to nie był sedan z wyciągniętą dupą - dla mnie osoby młodej wygląd ma znaczenie i preferowałbym coś na wzór np. Saab'a 9-3.
Bagażnik na 2-3 średniej/większej wielkości torby, spalanie w trybie mieszanym do 9 ew. 10l.
Abym nie musiał przeznaczać na niego dużego wkładu finansowego oraz aby koszt części zamiennych był "normalny".
Wolałbym aby nie był on starszy niż 2000 rocznik, oraz dobrze się go prowadziło - tzn. nie latał od prawej do lewej.

Liczę na Waszą pomoc w doradzeniu mi oraz z góry przepraszam, jeżeli identyczny temat już był ale po prostu nie umiałem takiego znaleźć.
Pozdrawiam
DinapeS
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 26 07 2015
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Brak

Re: [~10tys] Samochód na uczelnie i weekendowe wypady za miasto

01 Wrz 2016, 21:44

Samochodem za 10k jechać do Londynu? Nie porwałbym się na coś takiego :mrgreen:
406, vectra b, s40/v40, wyrwiesz już fajnego saab'a 9-5
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: S60 2004, Octavia 2013
Silnik: 2.5T, 1.6tdi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...
    Jak powstają aluminiowe felgi? Jak powstają aluminiowe felgi?
    Koła należą do najbardziej obciążonych i nieustannie narażonych na uszkodzenia, a zarazem najważniejszych dla bezpieczeństwa elementów samochodu. Poniżej wyjasniamy, jak powstają lekkie i niezwykle wytrzymałe, aluminiowe ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tańczące dziewczyny
      Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
      69. Rajd Polski, Esapekka Lappi, Janne Ferm, podium, SKODA Motorsport
      Renault Kangoo Z.E. - 10000 sprzedanych egzemplarzy