Samochod pokolizyjny z zabranym dowodem rejestracyjnym przez policje

Samochod pokolizyjny z zabranym dowodem rejestracyjnym przez policje

04 Mar 2018, 13:19

Chcialbym kupic samochod pokolizyjny z zabranym dowodem rejestracyjnym przez policje. Jaka jest procedura odzyskania dowodu rejestracyjnego. Czy jest mozliwosc zalatwienia odbioru dowodu korespodencyjnie bo pojazd jest zarejestrowany na poludniu polski a ja mieszkam w centrum polski. Czy jestem zmuszony po niego jechac osobiscie?
DarkShander
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 07 1980
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Citroen C5

Re: Samochod pokolizyjny z zabranym dowodem rejestracyjnym przez policje

04 Mar 2018, 13:56

Naprawiasz auto, jedziesz na badanie techniczne, gdzie dostajesz papierek, że wszystko jest ok. Potem musisz się zgłosić osobiście po dowód rejestracyjny, oczywiście z tym papierkiem od diagnosty i w jakimś okresie czasu (chyba m-c)
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

04 Mar 2018, 14:36

mike napisał(a):Potem musisz się zgłosić osobiście po dowód rejestracyjny,
Nie trzeba osobiście :!: kilka razy już odbierałem dowód z różnych regionów polski korespondencyjnie. Musisz oczywiście naprawić auto i zrobić badanie techniczne. Piszesz wniosek o Wydanie dow. rej. zatrzymanego przez Policje (znajdziesz w internecie).
do wniosku musisz skompletować dokumenty takie jak
-Pokwitowanie o zatrzymaniu dowodu
-Karta Pojazdu (jeżeli jest)
-Umowa kupna sprzedaży lub faktura (ma być ciągłość jak jest wiecej jak jedna umowa)
- skan dowodu osobistego
-zaświadczenie do pozytywnie przeprowadzonym badaniu tecznicznym.

Wszystkie dokumenty muszą być oryginały nie xero. Taki komplet wysyłasz do odpowiedniego starostwa a oni odeślą Ci dowód z reszta dokumentów.

Najlepiej dla pewności zadzwoń do urzędu zapytać czy to ogarnął bo wiadomo są różni ludzie i różne urzędy. Kiedyś w jednym urzędzie nie mogłem osobiscie odebrać dowodu rej, zatrzymanego przez policje bo sprzedający nie zgłosił do nich sprzedaży. Musiałem gościa szukać i wozić żeby łaskawie podpisał co trzeba. Patologia. Także widzisz jest różnie ale z korespondencja nigdy nie miałem problemu.
Ostatnio edytowany przez Kao, 04 Mar 2018, 15:01, edytowano w sumie 1 raz
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D
Paliwo: Benzyna

04 Mar 2018, 14:53

Kao napisał(a):Nie trzeba osobiście
zwracam honor i dzięki za nauczenie mnie czegoś nowego :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Akcja znicz 2017 i systemy bezpieczeństwa na drogach Akcja znicz 2017 i systemy bezpieczeństwa na drogach
    Na przełomie października i listopada, z powodu uroczystości Wszystkich Świętych, tradycyjnie już zwiększy się ilość samochodów na naszych drogach. Niestety, pomimo systematycznej poprawy bezpieczeństwa, Polska nadal ...
    Układ napędowy BMW ActiveHybrid nowej generacji Układ napędowy BMW ActiveHybrid nowej generacji
    Specjalnie na potrzeby nowego modelu BMW ActiveHybrid 3 opracowano następujące komponenty hybrydowego układu napędowego: synchroniczny silnik elektryczny o mocy 40 kW/55 KM, układy elektroniczne dużej mocy oraz pakiet akumulatorów ...

•  
    • Tesla Model S, 2
      1967 Ford Mustang Cabrio
      Mercedes-Benz 220 SE Cabrio, wnętrze
      Skoda Fabia, białe alufelgi