Samochód rodzinny 30-35 tys.

Samochód rodzinny 30-35 tys.

17 Maj 2018, 06:57

Dzień dobry. Chciałbym prosić o pomoc w podjęciu decyzji nt. wyboru samochodu. Obecnie jeżdzę leonem 1.6 w gazie (świetne auto) natomiast pojawiła się potrzeba zakupu drugiego. Moje potrzeby to:
1. Względnie duża bezawaryjność - w większości będzie jeździć tym żona, w przyszłości prawdopodobnie z dzieckiem.
2. Pojemność - nie musi to być "autobus", ale dobrze, żeby zmieściło tam się pare klamotów, czyli rzeczy w przypadku podróży lub w przyszłości (jak w 1) wózek dziecięcy itp.
3. Samochód chciałbym wziąć w leasing, więc potrzebuję spełniać wymogi banków (auto max 5-6 letnie)
4. Samochód z silnikiem benzynowym z naciskiem na możliwość zaożenia lpg. Czego nie potrzebuję:
1. Dynamika - 2 lata temu kupowałem leona z benzynowym silnikiem 1.6. Naczytałem się opinii, że to nie jedzie, że muł, że dla dziadków, miło się rozczarowałem. Taka dynamika w zupełności wystarcza dla moich potrzeb. Z racji tego nie oczekuję demona szybkości, raczej czegoś co dowiezie mnie bezpiecznie, nie lubie szaleć.
2. Wyposażenie: Zwłaszcza na rynku używanych nie można wybrzydzać, wystarczy radio z klimatyzacją :)
Wiele szukałem, co powoduje sporą irytację z mojej strony. Moje typy to: Opel: astra H 1.6 115 KM astra J 1.6 115 lub 1.4 turbo 1.6 rzekomo słaby, ale z drugiej strony nie potrzebuję tego jakoś szczególnie, a silnik dałby radę z lpg (tylko ta regulacja zaworów). Do 1.4 T musiałbym dołożyć minimum do 40 tys. Natomiast nie wiem czy warto, naczytałem się o skrzyni M32, co mnie zniechęca. Czy to prawda, że po 2012 poprawili skrzynię i zaczęli lać lepszy olej? Renault Megane 1.6 16v - póki co dla mnie typ numer 1. Problem w tym że ciężko znaleźć dobry model, ale to jak ze wszystkim. Ford Focus mk3 1.6 - też wydaje się dobrą propozycją, nie wiem jak z gazem, podobno się da, choć tutaj trzeba polegać mocno na gazowniku. Jazda na benzynie też wchodzi w grę, ale jak zobaczyłem ostatnie ceny benzyny to trochę jednak słabo. Kia ceed - druga generacja po lifcie z 1.6 CVVT - trochę starszy model, ale z tego co widzę lubiany. Nowsze mają 1.4 100 KM - do gazu spoko, dynamika słaba, pytanie czy wystarczy do wyprzedzenia ciężarówki? :) Chevrolet cruze - większość używanych jakie widziałem to silniki 1.6. Nie wiem czy to jest to samo co w oplu. Toyota auris 1.6 132 KM - tutaj też musiałbym dołożyć, z drugiej strony silnik, którego jakoś nie bałbym się gazować plus toyota dobrze trzyma cene. Czy świadczy to o bezawaryjności? Hyundai i30 - dość długo miał w sprzedaży silnik 1.6 120 KM, ale ciężko go znaleźć. Skoda octavia 1.6 mpi - klasyk do LPG, będzie to moje wyjście awaryjne jak nie znajde nic, przy czym tutaj będę musiał zejść z rocznika. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc lub ew. inne propozycje. Co z tego będzie warte wyboru? Pozdrawiam serdecznie.
piotrw93
Obserwowany

Auto: Seat leom 1m1 1.6 16v

Re: Samochód rodzinny 30-35 tys.

17 Maj 2018, 14:20

nie zmieniono oleju . skrzynka ta sama .
jedynie zwiększyło jego ilość - i po problemie . wszystkie modele przed 2012 musialy mieć już robione skrzynię -pytaj sprzedawcy.
co do samej skrzyni z 1 - 2 lubi szarpać oraz stawiać opór. A czasem harknąć I jest mało precyzyjna . pozdrawiam
dancate
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 03 2012
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wypadek z udziałem jednego pojazdu to co trzecia śmierć na drodze Wypadek z udziałem jednego pojazdu to co trzecia śmierć na drodze
    Wypadek drogowy może kojarzyć się przede wszystkim z tragiczną w skutkach kolizją, w której bierze udział dwóch lub więcej uczestników ruchu drogowego, ale okazuje się, że zdarzenia z udziałem tylko jednego ...
    Jakie paliwo wybrać, by auto odpaliło w każdych warunkach? Jakie paliwo wybrać, by auto odpaliło w każdych warunkach?
    Po polskich drogach jeździ ponad 19 milionów samochodów, co oznacza, że statystycznie co drugi Polak posiada auto. Mimo to, wiedza na temat tego, jakie paliwo jest najlepsze dla naszego auta w okresie zimowym, ...

•  
    • 1
      Mercedes-Benz S-Klasa Coupe szczegoly zewnatrz
      Motocykle
      Nissan DAYZ ROOX - superwysokie kombi